Для освещения рабочих мест в колодцах, туннелях и коллекторах работающие должны применять переносные лампы 12 В или аккумуляторные фонари.



При длительных работах в колодцах, туннелях и коллекторах работающие должны периодически выходить на некоторое время на открытый воздух.

В случае если нет необходимости применять огонь и инструмент, могущий вызвать искру, и требуется срочно произвести работу в наполненном газом колодце, необходимо пользоваться шланговым или кислородным респиратором.

5. Яке призначення та конструкція інструментів з ізолювальними рукоятками і яких основних вимог безпеки необхідно дотримуватися під час їх застосування? ( зап.і відп. Стор.83)

13.5.1. Для виконання робіт в електроустановках до 1000 В як основний електрозахисний засіб слід застосовувати слюсарно-монтажний інструмент (СМІ) з ізолювальними рукоятками, до складу якого входять: гайкові, рожкові і розвідні ключі, плоскогубці, пасатижі, бокові і торцеві кусачки, викрутки, монтерські нескладані ножі тощо.

13.5.2. В електроустановках до 1000 В дозволяється застосовувати інструмент з ізолювальними рукоятками, виготовлений згідно з вимогами ГОСТ 11516 або на який нанесено ізоляційне покриття у відповідності з ДСТУ 3646.

13.5.3. Інструмент з ізолювальними рукоятками повинен виготовлятись з дотриманням таких вимог:

– ізолювальні рукоятки інструменту повинні виготовлятись у вигляді діелектричних чохлів, що надягаються на ручки інструменту, або незнімного одно- двошарового покриття з матеріалу, який наносять способом лиття під тиском, занурюванням тощо;

– ізоляція інструменту повинна бути вологостійкою, мастилобензостійкою, некрихкою та неслизькою;

– форма і рифлення поверхні ізолювальних рукояток повинні забезпечувати зручність в користуванні інструментом;

– з'єднання ізоляції з інструментом повинно бути міцним, а також таким, що унеможливлює взаємне поздовжнє переміщування і провертання ізоляції та інструменту під час виконання робіт;

– ізоляція інструменту повинна покривати всю рукоятку і мати довжину не менше 100 мм до середини обмежувального упора; для інструментів, що застосовуються тільки в колах вторинної комутації, допускається така довжина рукоятки, яка забезпечує зручність в користуванні;

– упор інструменту не повинен мати гострих граней і країв, і його висота повинна бути не менше 10 мм, товщина – не менше 3 мм; висота упора ручок викруток – не менше 5 мм; товщина першого шару (в тому числі у разі одношарової ізоляції) – не менше 1 мм. Максимальна товщина (в тому числі і у разі двошарової ізоляції) повинна бути 2 мм;

– ізоляція стрижнів викруток повинна закінчуватись на початку лопатки;

– кожний шар двошарового ізоляційного покриття інструменту повинен мати своє забарвлення.

6. Кримінальна, адміністративна, матеріальна та дисциплінарна відповідальність громадян, посадових та юридичних осіб за порушення вимог пожежної безпеки та виникнення пожежі.

 

Кримінальна, адміністративна, матеріальнатадисциплінарнавідповідальністьгромадян, посадовихтаюридичнихосібзапорушеннявимогпожежноїбезпекитавиникненняпожежі.

Коротка характеристика виробництва та пожежна небезпека технологічного процесу, сировини, готової продукції, агрегатів, установок тощо.

Основні причини пожеж: порушення технологічних регламентів і несправність виробничого обладнання, іскри електрогазозварювальних робіт і необережне поводження з вогнем, іскри котельних та інших установок, порушення правил користування інструментами і електронагрівальними приладами. Заходи пожежної безпеки, яких необхідно додержуватись перед початком роботи, під час роботи та по її закінченні з метою запобігання пожежам.

Утримання території підприємства, протипожежні розриви, джерела протипожежного водопостачання, протипожежний режим на об'єкті.

Основні вимоги пожежної безпеки в будівлях і приміщеннях, при експлуатації електрообладнання, опалювальних приладів, систем вентиляції, при проведенні електрогазозварювальних, паяльних та інших вогневих робіт, при фарбуванні, знежирюванні та митті виробів і обладнання.

Вимоги пожежної безпеки в лабораторіях, архівах, складських приміщеннях, гаражах, на складах зберігання хімічних речовин, паливно-мастильних матеріалів, при роботі з пожежовибухонебезпечними матеріалами, у приміщеннях з масовим перебуванням людей (клубах, поліклініках, їдальнях тощо).

Основні вимоги до утримання шляхів евакуації, автоматичних систем пожежогасіння і автоматичної пожежної сигналізації.

Призначення та місцезнаходження на об'єкті засобів пожежогасіння, протипожежного обладнання та інвентарю (вогнегасники, внутрішні пожежні крани, бочки з водою, ящики з піском, стаціонарні установки пожежогасіння). Загальні уявлення про спринклерне і дренчерне обладнання, автоматичну пожежну сигналізацію, вуглекислотні, порошкові, газові та інші установки пожежогасіння.

Порядок утримання на об'єкті засобів пожежогасіння влітку та взимку.

Правила використовування вогнегасних засобів, протипожежного інвентарю і обладнання для пожежогасіння.

Засоби зв'язку і сповіщення про пожежу, що наявні на об'єкті, у цеху, місця розташування телефонів, пристроїв для подачі звукових сигналів пожежної тривоги. Правила використання цих засобів у разі виникнення пожежі.

Дії працівників при виявленні в цеху чи на території об'єкта задимлення, загорання або пожежі. Порядок повідомлення про пожежу в пожежну охорону, газорятувальну та інші аварійні служби, організація зустрічі пожежних частин, команд чи добровільних пожежних дружин. Виключення при необхідності технологічного обладнання, комунікацій, електроустановок та вентиляції. Гасіння пожежі наявними на об'єкті засобами пожежогасіння, порядок включення стаціонарних установок, евакуації людей і матеріальних цінностей.

Дії працівників після прибуття пожежних підрозділів (надання допомоги в прокладанні рукавних ліній, участь в евакуації матеріальних цінностей та виконання інших робіт за розпорядженнями керівника гасіння пожежі).

Розслідування та облік пожеж, розробка заходів щодо запобігання пожежам та загибелі людей на них.

Примітка. Навчання за темою 4 проводиться фахівцями, що мають спеціальну (пожежно-технічну) освіту та стаж роботи за фахом не менше 5 років.

 

7. Перша допомога при опіках.

 

перші дії:

· негайно видалити одяг та інші тканинні покриття (особливо синтетичні матеріали) – дуже акуратно, щоб не пошкодити пухирі на шкірі. Сміливо беріть ножиці і ріжте тканина, адже інакше тканина намертво пристане до шкіри;

· ні в якому разі не проколюйте на опік пухирі, щоб не занести інфекцію;

· охолодіть місце ураження (помістіть обпечену ділянку в ємність з холодною водою. Як варіант – накладайте холодні мокрі простирадла;

· наскільки можливо, підійміть обпалену часто тіла вгору, щоб уникнути набряків;

· через чверть години обсушити ділянку ураження;

· накрийте стерильною марлею або бинтами, закріпіть пов’язку, але не туго;

· протирайте обпечене місце горілкою чи одеколоном з частотою приблизно 1-2 рази на годину.

 

БІЛЕТ №9

 

1.Опосвідчення стану безпеки електроустановок, періодичність. Хто складає акт опосвідчення електроустановок? (ПБЕ стор.160)

2. Хто проходить періодичне навчання та перевірку знань з питань технічної експлуатації електроустановок споживачів, в які терміни? ( ПТЕ стр.34 п.2.17)

3. Хто має право призначатися керівником робіт при проведенні робіт по наряду-допуску чи розпорядженню? (ПБЕ стор.32 п.3.2.7)

4. Технічні заходи, що створюють безпечні умови виконання робіт в електроустановках. ( ПБЕ стор.54 п.4.1.)

5. Що відноситься до додаткових електрозахисних засобів? Яке призначення та спосіб застосування діелектричних рукавичок? (Зап.і відп стор.84)

6. Основні причини пожеж.

7.Першадопомога при тепловому тасонячному ударах.

 

 

1.Опосвідчення стану безпеки електроустановок, періодичність. Хто складає акт опосвідчення електроустановок? (ПБЕ стор.160)

 

8.1. Регламентні роботи по проведенню опосвідчення стану безпеки електроустановок споживачів виконуються підприємством (власником) згідно з орієнтовним переліком робіт.
Періодичність опосвідчень стану безпеки встановлена один раз на три роки, після первинного опосвідчення, яке провадиться протягом року після затвердження цих Правил.
Рівень безпечного стану електроустановок оформлюється актом, у якому оцінюється стан безпеки діючого електроустаткування, наявність необхідної експлуатаційної та оперативної документації в електрогосподарстві.
8.2. Акт опосвідчення стану безпеки електроустановок споживачів (додаток 8), оформлюється комісією підприємства (організації) у складі:
– керівника (головного інженера) – голова комісії;
– начальника енергетичної служби (особи, відповідальної за електрогосподарство);
– начальника відділу охорони праці.
Акт затверджується керівником підприємства (організації), власником.
В разі відсутності на підприємстві (організації) у власника кваліфікованих спеціалістів вищевказані регламентні роботи виконуються залученими спеціалістами інших підприємств (організацій).
8.3. Опосвідченням передбачається:
– перевірка наявності експлуатаційної і виконавчої документації в обсягах, передбачених вимогами ПВЕ, ПТЕ і ПБ, СНиП, державних стандартів, під час експлуатації електроустановок споживачів, паспортно-технічних даних, інструкцій щодо експлуатації устаткування;
– визначення достатності і працездатності захисно-блокувальних пристроїв;
– оцінка стану безпеки електроустаткування, а також стану будівельної частини будівель і споруд енергетичних об’єктів;
– перевірка періодичності і якості виконання регламентних робіт щодо обслуговування електроустаткування;
– оцінка рівня фахової підготовки працівників з питань безпеки, відповідності кваліфікації до робіт, що виконуються.
8.4. Акти опосвідчення стану безпеки електроустановок реєструються та зберігаються на підприємстві (організації), у власника.
Копії актів, по закінченні звітного періоду, направляються в територіальні органи Держнаглядохоронпраці, Держенергоспоживнагляду та в відділи охорони праці Держадміністрацій.
8.5. Позачергове опосвідчення стану безпеки електроустановок споживачів повинне бути вмотивованим і проводиться за вимогами та участю наглядових органів Держнаглядохоронпраці у випадку істотного зростання електротравматизму, наявності категорійних аварій та в інших обґрунтованих випадках.
8.6. Опосвідчення стану безпеки тих електроустановок споживачів, що вичерпали свій ресурс, провадиться експертно-технічними центрами Держнаглядохоронпраці або іншими спеціалізованими організаціями, які мають дозвіл Держнаглядохоронпраці на виконання таких робіт. За необхідності до вказаних робіт залучаються представники заводів-виробників електроустаткування, представники експлуатаційних організацій.
8.7. Під час проведення опосвідчення стану безпеки електроустановок споживачів необхідно перевірити:
– стан безпеки електроустановок;
– відповідність експлуатації електроустановок нормативним вимогам безпеки;
– наявність та стан документації.

 

2. Хто проходить періодичне навчання та перевірку знань з питань технічної експлуатації електроустановок споживачів, в які терміни? ( ПТЕ стр.34 п.2.17)

 

2.17. Періодична перевірка знань з питань технічної експлуатації електроустановок споживачів проводиться:

 

первинне навчання та перевірка знань усіх працівників - до початку виконання роботи;

 

для працівників, які безпосередньо організовують та проводять роботи з оперативного обслуговування діючих електроустановок чи виконують у них налагоджувальні, електромонтажні, ремонтні, профілактичні випробування або експлуатують електроустановки у вибухонебезпечних, пожежонебезпечних зонах, - один раз на рік;

 

для адміністративно-технічних працівників, які не належать до попередньої групи, а також для членів комісій з перевірки знань - один раз на три роки.

 

Забороняється допуск до роботи працівників, які не пройшли навчання та перевірку знань у визначені строки.

 

3. Хто має право призначатися керівником робіт при проведенні робіт по наряду-допуску чи розпорядженню? (ПБЕ стор.32 п.3.2.7)

 

3.2.7. Керівникробітвідповідаєза:
– вжиттязаходівбезпеки, передбаченихнарядомчирозпорядженням, таїхдостатність;
– чіткістьіповнотуінструктажучленівбригади;
– наявність, справністьіправильнезастосуваннянеобхіднихзасобівзахисту, інструменту, інвентарютапристосувань;
– збереженнятапостійністьперебуваннянаробочомумісцізаземлень, огороджень, знаківіплакатівбезпеки, запірнихпристроївпротягомробочоїзміни;
– організаціюібезпечневиконанняробітідотриманняцихПравил.
Керівник робіт повинен здійснювати постійний нагляд за членами бригади і усувати від роботи членів бригади, які порушують ці Правила, а також не допускати тих, що перебувають у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, або хворих.
Керівник робіт повинен мати групу з електробезпеки IV під час виконання робіт в електроустановках понад 1000 В і групу III – в електроустановках до 1000 В.

 

4. Технічні заходи, що створюють безпечні умови виконання робіт в електроустановках. ( ПБЕ стор.54 п.4.1.)

 

4.8.6. Технічні заходи, що створюють безпечні умови

Виконання робіт.

До роботи, яка вимагає зняття напруги, слід вжити у вказаному порядку таких технічних заходів:

здійснити необхідні відключення і вжити заходів, що перешкоджають помилково­му або самочинному ввімкненню комутаційної апаратури;

вивісити заборонні плакати на приводах ручного і на ключах дистанційного керу­вання комутаційною апаратурою;

перевірити відсутність напруги на струмовідних частинах, які слід заземлити для захисту людей від ураження електричним струмом;

встановити заземлення (ввімкнути заземлювальні ножі, встановити переносні заземлення);

обгородити, за необхідності, робочі місця або струмовідні частини, що залиши­ла під напругою, і вивісити на огородженнях плакати безпеки. Залежно від і місце­вих умов, струмовідні частини обгородити до чи після їх заземлення.

 

5. Що відноситься до додаткових електрозахисних засобів? Яке призначення та спосіб застосування діелектричних рукавичок? (Зап.і відп стор.84)

 

Питання 190. Що відноситься до додаткових електрозахисних засобів в електроустановках понад 1000 В?

Відповідь. До додаткових електрозахисних засобів в електроустановках напругою вище 1000 В відносяться:

діелектричні рукавички;

діелектричні боти;

діелектричні килими;

ізолюючі підставки і накладки;

ізолюючі ковпаки;

штанги для перенесення і вирівнювання потенціалу.

Питання 191. Що відноситься до додаткових електрозахисних засобів в електроустановках до 1000 В?

Відповідь.До додаткових електрозахисних засобів в електроустановках напругою до 1000 В відносяться:

діелектричні калоші;

діелектричні килими;

ізолюючі підставки і накладки,

ізолюючі ковпаки

 

6. Основні причини пожеж.

 

48. Основні причини пожеж

Безпосередньою причиною пожеж є поява того чи іншого компоненту, який бере участь к процесі горіння у тих випадках, коли це не допустимо з точки зору вимог пожежної безпеки.Аналіз обставин пожеж дає підстави стверджувати, що основною причиною їх виникнення є людський чинник.До найбільш розповсюджених і характерних причин пожеж можна віднести:-недосконалість технологічних процесів; -недоліки монтажу електрообладнання; - недоліки в облаштуванні та обслуговуванні опалювальних систем; - недопустиме підвищення температури речовин, що обробляються до температури самозаймання; - порушення режиму зберігання, транспортування та обробки самозаймистих речовин; - розряди блискавки, занесення високих потенціалів у виробничі приміщення; - поява горючого середовища в умовах де є джерело займання; - недбале ставлення до вимог нормативних документів, необережне поводження з вогнем, незнання правил пожежної безпеки, низький рівень кваліфікації Отже профілактика пожеж має зводитись переважно до різноманітних форм впровадження у виробничу практику таких умов, засобів і заходів, які унеможливлюють появу неконтрольованого процесу горіння або вибуху.Аналізом і обліком пожеж в державі займається Державний департамент пожежної безпеки МНС. Процес неконтрольованого горіння супроводжується появою у навколишньому середовищі значної кількості токсичних речовин, небезпечних та шкідливих для організму людини, що знаходяться в зоні його впливу.Тяжкість впливу негативних та шкідливих чинників, пов’язаних з пожежами, зумовлена зростанням енергонасиченості виробництв, збільшенням щільності інженерних комунікацій, підвищенням рівня температур та тиску в технологічному устаткуванні, що збільшує масштабність пожеж та тяжкість їх наслідків.

 

7.Першадопомога при тепловому тасонячному ударах.

 

Сонячний удар - це особлива форма удару теплового. Сонячний удар говорить про те, що тіло придбало більше тепла, ніж міг би керувати організм, належним чином охолоджувати органи і тіло. В результаті порушується потовиділення, кровообіг, вільні радикали накопичуються в тканинах. Наслідки такого удару здатні бути вельми серйозними, і навіть загрозливими зупинкою серця і летальним результатом потерпілого. Причини сонячного удару Основні причини сонячного удару - сонячні промені, нещадно пекучі непокриту голову, а також оголене тіло. Сприяють сонячного удару: духота, безвітряна погода, розпивання спиртного, переїдання. Категорично не можна засипати, коли ви загоряєте, якщо боїтеся заснути на сонці - попросіть поруч відпочиваючих людей розбудити вас.

 

Загальні правила першої допомоги: виключити вплив факторів перегріву - негайно винести потерпілого на свіже повітря, обов'язково в тінь, або помістити його в прохолодному, добре вентильованому приміщенні, укласти з піднятою головою, розстебнути комір, а краще взагалі до пояса роздягнути. Покласти на голову холодний компрес, обприскувати тіло холодною водою. Дати рясно попити прохолодної води. Добре допоможе звичайна настоянка валеріани: на третю частину склянки води 20 крапель.

Перша допомога при сонячному ударі: 1. - Перенести або перевести потерпілого в затінок або прохолодне приміщення, де достатньо кисню і нормальний рівень вологості. Бажано, щоб простір в найближчому радіусі було відкритим, без масового перебування людей; 2. - В обов'язковому порядку потерпілого потрібно покласти; 3. - Голову і ноги необхідно підняти, підклавши що-небудь під шию і щиколотки, наприклад, сумку або згорнутий рушник; 4. - Звільнити потерпілого від верхнього одягу, особливо, сдавливающей груди і шию, розстебнути воріт, бюстгальтер, зняти брючний ремінь, одяг із синтетичної або щільної тканини краще зовсім зняти, у всякому разі, до пояса; 5. - Напоїти хворого великою кількістю води, обов'язково прохолодною і краще мінеральної, можна додати цукор і солі, на кінчику чайної ложечки; 6. - Змочіть особа потерпілого холодною водою, прикладіть холодну Моркам тканину до лоба і шиї; 7. - Намочіть холодною водою будь-яку тканину і поплескайте по грудях, можна обливати все тіло водою не тепліше 20 ° С, або, якщо потерпілий в стані, прийняти прохолодний душ - 18-20 ° С; 8. - Прикладіть до голови, під потилицю і на лоб, холодний компрес, шматочки льоду або холодну пляшку; 9. - обмахувати постраждалого частими рухами; 10. - Якщо почалася мимовільна блювота, обов'язково звільніть дихальні шляхи постраждалого від блювотних мас, не дайте захлинутися, злегка поверніть його на бік; 11. - Тіло можна обприскувати холодною водою або обернути мокрим простирадлом; 12. - При замутніння свідомості дайте хворому понюхати пари розчину аміаку 10%; 13. - При розладі дихання змочіть злегка ватку в нашатирному спирті (він є в будь автомобільній аптечці) і обережно піднесіть кілька разів до його носа; 14. - В екстрених випадках, при непритомності, зупинці дихання, що не промацуванні пульсу - не чекайте медиків! Згадуйте, чого вчили вас в школі, і робіть штучне дихання потерпілому і масаж серця, поки не з'являться дихальні рухи, серцева діяльність - орієнтуйтеся по пульсу; 15. - Маслянка або попросту знежирені вершки - хороший засіб, якщо потрібна перша допомога при сонячному ударі. Рекомендується пити їх, щонайменше, щодня по 2-3 склянки, поки не пройдуть повністю симптоми сонячного удару.

 

 

БІЛЕТ №10

 

1. Що необхідно перевірити під час опосвідчення електроустановок споживачів? (ПБЕ стор.161 п.8.7)

2.Коли проводиться позачергова перевірка знань з питань технічної експлуатації електроустановок споживачів? (ПТЕ стор.35 п.2.19)

3. Що реєструється в журналі обліку робіт по нарядам та розпорядженням?

4. Технічні заходи, що створюють безпечні умови виконання робіт в електроустановках. Вимикання (зняття напруги). (ПБЕ стор.55 п.4.2.)

5.Яке призначення та основні вимоги щодо засиосування діелектричних калош, ботів, килимків? ( Зап. І від. Стор85)

6. Заходи пожежної безпеки, яких необхідно дотримуватись перед початком роботи, під час роботи та по її закінченні з метою запобігання пожежам.

7. Перша допомога при обмороженнях.

 

1.Що необхідно перевірити під час опосвідчення електроустановок споживачів? (ПБЕ стор.161 п.8.7

 

8.7. Під час проведення опосвідчення стану безпеки електроустановок споживачів необхідно перевірити:

– стан безпеки електроустановок;

– відповідність експлуатації електроустановок нормативним вимогам безпеки;

– наявність та стан документації.

 

2.Коли проводиться позачергова перевірка знань з питань технічної експлуатації електроустановок споживачів? (ПТЕ стор.35 п.2.19)

 

2.19. Працівник, незалежно від строку проведення попередньої перевірки знань з правил технічної експлуатації електроустановок споживачів, проходить позачергову перевірку знань у разі:

внесення відповідних змін до цих Правил;

порушення працівником вимог НД;

переведення працівника на іншу роботу або призначення на іншу посаду, що потребує додаткових знань;

перерви в роботі на даній посаді понад шість місяців;

незадовільної оцінки знань працівника - у строки, визначені комісією з перевірки знань, але не раніше ніж через один місяць після одержаної незадовільної оцінки;

вимог центрального органу виконавчої влади з державного енергетичного нагляду та Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України.

 

 

3. Що реєструється в журналі обліку робіт по нарядам та розпорядженням?

 

Форма журналу обліку робіт за нарядами і розпорядженнями наведена у додатку 5.

В кожному електрогосподарстві підприємства роботи за нарядами і розпорядженнями слід обліковувати в призначеному для цього журналі обліку робіт за нарядами і розпорядженнями, за рекомендованою в додатку 5 формою.

В журналі у відповідних графах реєструється первинний допуск до роботи за нарядами і повне її закінчення, допуск до роботи згідно з розпорядженням та її закінчення (за винятком робіт згідно з розпорядженнями, які виконуються самими оперативними працівниками або під їхнім наглядом, запис про які робиться тільки в оперативному журналі). Крім того, первинні і щоденні допуски до робіт за нарядами оформляються записами в жур­налі; в цьому разі зазначається тільки номер наряду і робоче місце.

Відповідальність за ведення і цілісність журналу покладається на особу, відповідальну за електрогосподарство. Журнал має бути пронумерований, прошнурований і скріплений печаткою. Термін його зберігання після останнього запису – 6 місяців.


4. Технічні заходи, що створюють безпечні умови виконання робіт в електроустановках. Вимикання (зняття напруги). (ПБЕ стор.55 п.4.2.)

 


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 259; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!