MSF: Дисципліна управління проектами



 

Зміст

 

MSF: ДИСЦИПЛІНА УПРАВЛІННЯ ПРОЕКТАМИ................................................................................ 117

 

АНОТАЦІЯ......................................................................................................................................... 117

 

ВВЕДЕННЯ........................................................................................................................................ 117

 

БАЗОВІ ПРИНЦИПИ MSF................................................................................................................... 118

 

КЛЮЧОВІ КОНЦЕПЦІЇ....................................................................................................................... 118

 

ОСОБЛИВОСТІ УПРАВЛІННЯ ПРОЕКТАМИ В MSF............................................................................ 121

 

РЕКОМЕНДАЦІЇ ПРОЕКТНИМ ГРУПАМ............................................................................................. 126

 

РЕКОМЕНДАЦІЇ ПО СКЛАДАННЮ КАЛЕНДАРНОГО ГРАФІКА.......................................................... 134

 

ВИСНОВОК........................................................................................................................................ 135

 

Анотація

 

Microsoft Solutions Framework (MSF) передбачає розподіл роботи по управлінню проектом між членами проектної групи.Це підвищує відповідальність співробітників ідозволяє застосувати цю методологію до широкого спектру проектів – починаючи від малих, і закінчуючи великими і складними.

 

Дисципліна управління проектамиописує принципи роботи такого розподіленогокомандного підходу і його взаємозв'язок з моделлю проектної групи MSF. Основна увага в цьому документі приділяється складним проектам, що виконуються великими колективами.

 

Введення

 

Однією з примітних ознак MSF є відсутність посади менеджера проекту (див.

 

Модель команди MSF). Такий підхід в рамках методології управління IT-проектами, на перший погляд, може здатися дивним, особливо з урахуванням того, що MSF акцентує увагу на принциповій важливості знань дисципліни управління проектами. Однак, замість цього в MSF існує 2 кластера (і відповідно менеджера) – "Управління продуктом" та "Управління програмою" (див.Модель командиMSF).

 

Концепції і методики для управління проектами сформовано на основі базових принципів MSF. Носієм професійних управлінських навиків і організатором роботи команди в MSF є ролевий кластер "Управління програмою". Проте, типові управлінські обов'язки при цьому розподіляються серед лідерів всіх ролевих кластерів проектної групи!

Дисципліна управління проектамине надає конкретних рецептів управлінняпроектами і не містить пояснень різних методів роботи, які застосовують досвідчені менеджери. Проте вона показує, як принципи MSF формують такий підхід до управління проектами, при якому:

 

• Відповідальність за управління проектом розподілена серед лідерів ролевих кластерів усередині команди.

 

• Професійні менеджери виступають як консультанти і наставники команди, а не виконують функції контролю над нею.

 

117


Базові принципи MSF

 

Дисципліна управління проектамивикористовує всі базові принципиMSF,хоча некожен з них тут явно фігурує. Нижче наведено два основні принципи, безпосередньо пов'язані з управлінням проектами.

 

Пр.1: Розподіл відповідальності при фіксації звітності

 

Модель проектної групи MSFґрунтується на унікальності внеску в проект кожноїпроектної ролі і неможливості одночасного виконання однією людиною функцій всіх ролей. Проте замовник зазвичай потребує єдиного компетентного і відповідального джерела інформації про стан проекту, хід роботи і виникаючі складнощі. Для вирішення цієї дилеми проектна група повинна забезпечити чітку схему звітності перед замовником при необхідності розподілу відповідальності за загальний успіх.

 

Кожен ролевий кластер звітує за результати діяльності після досягнення своїх окремих цілей.

Кожен член проектної групи відповідальний за загальний успіх проекту і якість створюваного рішення. Мається на увазі також, що члени проектної групи діляться своїми ідеями і спостереженнями навіть з приводу питань, що не входять в зону їх безпосередньої відповідальності.

Наприклад.

 

На кожен з ролевих кластерів покладається певна відповідальність за широкий спектр завдань, пов'язаних з управлінням проектом. Сюди входять питання управління ризиками, управління якістю, управління календарним графіком, управління кадрами і так далі

 

Пр.2: Наділення членів команди повноваженнями

 

У ефективно працюючій команді кожен її член має необхідні повноваження длявиконання своїх обов'язків і впевнений, що отримає від колег все необхідне. З іншого боку, замовник може бути впевнений в результатах роботи команди і будувати свої плани виходячи з цієї упевненості. У противному випадку, замовника потрібно негайно (в найкоротший строк) повідомити про затримку або про зміну в ході виконання проекту.

Проектна група MSF наділяє своїх членів необхідним для роботи рівнем повноважень. Це робить сильний вплив на процес моніторингу ходу проекту. Без наявності у членів проектної групи повноважень і відповідального відношення до роботи менеджерам команди довелося б постійно перевіряти, чи не відбувається у кого-небудь з працівників затримок або накладок. Якщо ж менеджери упевнені, що про всі складнощі буде відомо з самого моменту їх виникнення, тоді їх функція міняється. Їх основною функцією стає - консультативна допомога членам команди в оцінці ситуації.А моніторинг прогресу розроблення ППпроводиться всією командою.

 

Ключові концепції

 

Для розуміння підходу MSF до управління проектами, необхідно познайомитися з наступними концепціями і термінами:

 

Дисципліни MSF

 

MSF включає 3 базові дисципліни:

1) управління ризиками (risk management),

2) управління проектами (project management),

3) управління підготовкою (readiness management).

 

В рамках цих дисциплін розроблені ефективні практичні методики, що є плідними не тільки лише у сфері інформаційних технологій, але також і в широкому спектрі інших галузей. Часто ці методики застосовні до використання і супроводу IT- систем і інших бізнес-процесів в тому ж ступені, що і до розробки IT- проектів. Не створюючи цей

 

118


інструментарій з нуля, MSF узагальнює знання відповідних дисциплін, необхідні проектним командам для успішної роботи, і збагачує їх цінним досвідом, накопиченим майкрософтом за минулі роки.

 

Для забезпечення ефективності роботи кожен з лідерів ролевих кластерів повинен мати адекватний рівень знань кожній з дисциплін MSF.

 

Поняття управління проектом

 

Перш за все, незалежно від типу проекту, необхідно розуміти, що таке управління

 

ним...

 

Проект (project) –це обмежена часовими рамками діяльність,мета якої полягає встворенні унікального продукту або послуги.

 

Управління проектами (project management) –це область знань,навиків,інструментарію і прийомів, використовуваних для досягнення цілей проектів в рамках узгоджених параметрів якості, бюджету, термінів і інших обмежень.

У деяких компаніях і країнах під терміном програма (program) розуміється скоординована група проектів. Щоб уникнути плутанини з найменуванням ролевого кластера "Управління програмою" група проектів іменуватиметься портфелем проектів

 

(project portfolio).

 

MSF виділяє наступні області відповідальності, навиків і діяльності по управлінню проектами:

 

Область управління

      Опис  
 

проектами

           

 

 

 

Планування і

моніторинг

Інтеграція і синхронізація планів проекту;

проекту, контроль за змінами в

організація процедур і систем управління і

проекті

   

моніторингу проектних змін

 

(Project planning / Tracking / Change

         

Control)

             

 

 

Управління рамками проекту

Визначення і розподіл об'єму роботи (рамок

(Scope Management)

   

проекту); управління компромісними рішеннями в

        проекті        

 

 

 

Управління

календарним

Складання календарного графіка виходячи з

графіком

проекту

оцінок трудовитрат, впорядковування завдань,

(Schedule Management)

   

співвідношення доступних ресурсів із завданнями,

       

застосування статистичних методів, підтримка

       

календарного графіка

   

 

 

 

Управління

вартістю

Оцінки вартості виходячи з оцінок часових

(Cost Management)

   

витрат; звітність про хід проекту і його аналіз; аналіз

       

витратних ризиків; функціонально-вартісний аналіз

       

(value analysis)

     

 

 

 

Управління

персоналом

Планування ресурсів; формування проектної

(Staff Resource Management)

команди; вирішення конфліктів; планування і

       

управління підготовкою

   

 

 

 

Управління

комунікацією

Комунікаційне планування (між проектною

(Communications Management)

групою,    

замовником/спонсором,

       

споживачами/користувачами, ін.

зацікавленими
       

особами); звітність про хід проекту

 

 

 

 

Управління

ризиками

Організація процесу управління ризиками в

(Risk Management)

    команді і сприяння йому; забезпечення
       

документообігу управління ризиками

 

 

 

 

 

 

Управління

постачанням

Аналіз

цін постачальників

послуг і/або
                119

(Procurement)  

апаратного/програмного забезпечення; підготовка

   

документів про ініціацію пропозицій (requests for

   

proposals – RFPs), вибір постачальників і

   

субпідрядників; складання контрактів і переговори

   

про їх умови; договори; замовлення на постачання і

    платіжні вимоги    
         
Управління якістю Планування якості, визначення
(Quality Management)   використовуваних стандартів, документування
   

критеріїв якості і процесів його вимірювання

         

 

Хоча в цьому документі не може бути представлені вичерпне керівництво по кожній з перерахованих областей, нижче описуються окремі методики управління проектами MSF.

 

 


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 541; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!