Стаття 22. Концесійні договори



Надання іноземним інвесторам права на проведення господарської діяльності, пов'язаної з використанням об'єктів, що перебувають у державній або комунальній власності і передаються у концесію, відбувається на підставі відповідного законодавства України шляхом укладення концесійного договору.

Стаття 23. Договори (контракти) про інвестиційну діяльність

Іноземні інвестори мають право укладати договори (контракти) про спільну інвестиційну діяльність (виробничу кооперацію, спільне виробництво тощо), не зв'язану із створенням юридичної особи, відповідно до законодавства України.

Стаття 25. Регулювання іноземних інвестицій у спеціальних (вільних економічних зонах

Специфіка регулювання іноземних інвестицій у спеціальних (вільних) економічних зонах установлюється законодавством України про спеціальні (вільні) економічні зони. Правовий режим іноземних інвестицій, що встановлюється у спеціальних (вільних) економічних зонах, не може створювати умови інвестування та здійснення господарської діяльності менш сприятливі ніж встановлені цим Законом.

Стаття 26. Порядок розгляду спорів

Спори між іноземними інвесторами і державою з питань державного регулювання іноземних інвестицій та діяльності підприємств з іноземними інвестиціями підлягають розгляду в судах України, якщо інше не визначено міжнародними договорами України.

Надходження прямих іноземних інвестицій в економіку України (млрд. дол. США)

Показник 1997 р. 1998 р. 1999 р. 2000 р. 2001 р. 2002 р. 2003 р. На 1.07 2004 р.
ПІІ 1656,8 2469,9 2935,4 3596,1 4064,5 4745,2 6037,4 7324,8

Найкрупніші інвестори в економіку України (з 1990 року):

США – 1085,9; КИПР – 1077; ВЕЛІКОБРИТАНІЯ – 741,3; НІМЕТЧИНА – 535,6; НІДЕРЛАНДИ – 508,7; РОСІЙСЬКА ФЕДЕРАЦІЯ – 410,6; ВІРГІНСЬКІ ТА БРИТАНСЬКІ ОСТРОВИ – 363,1; ШВЕЙЦАРІЯ – 342,5; АВСТРІЯ – 303,6.

         Розподіл ПІІ в Україні і розвинутих країнах, %

Промисловість В Україні В розвинутих країнах
Машинобудування 10 2
Енергетика 7 2
Хімічна та фармацевтична 5 15
Електронна 1 13
Фінансовий сектор 10 19
Торгівля 15 2
Харчова 19 9
Транспортне обладнання 6 7
інше 27 31

Розподіл іноземних інвестицій за регіонами України, млн. дол. США:

КИЇВ – 2289,6; ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОБЛ. – 600,5; КИЇВСЬКА ОБЛ, - 491,5; ЗАПОРІЗЬКА ОБЛ, - 476,1; ДОНЕЦЬКА ОБЛ. – 454,9; ОДЕСЬКА ОБЛ, - 413,7; ХАРКІВСЬКА ОБЛ, - 363,9; ЛЬВІВСЬКА ОБЛ. – 334,7; АР КРИМ – 269,4.

 

ТЕМА 4. ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ

Класифікація інвестиційних проектів

Типи проектного фінансування

Види та стадії проектування

Ціноутворення в інвестиційній сфері

Класифікація інвестиційних проектів

Інвестиційний проект – пакет документів, в яких визначено умови реалізації і зміст комплексу взаємопов’язаних заходів для досягнення мети інвестування протягом конкретного часу і за конкретних фінансових обмежень.

Зважаючи на таку класифікацію, інвестиційний проект може існувати у формі:

а) нульового проекту, який передбачає утворення нового виробництва;

б) реконструкції — впровадження передових технологій без зміни профілю підприємства;

в) розширення або реабілітація (перепрофілювання) діючого підприємства.

Типи проектного фінансування

Проектне фінансування передбачає участь інвестора, першокласних банків, великих фірм, страхових компаній тощо, причому головним принципом участі інвестора є впевненість у реальності генерування потоків готівки, яки забезпечать покриття боргу та відсотків за інвестиційним проектом.

Розрізняють:

¨ фінансування без регресу на позичальника: відповідальність за реалізацію проекту несе інвестор.

¨ фінансування з частковим регресом на позичальника; - відповідальність паритетно розподіляється між учасниками проекту.

¨ фінансування з повним регресом на позичальника; - короткострокове фінансування для державних проектів та за підтримкою держави (розвиток соціальної інфраструктури, пріоритетних напрямків тощо).

¨ фінансування на консорційних засадах; - учасник проекту діють на пайових умовах створюється консорціум, власниками формується початковий капітал, потім вони розподіляють прибутки.

Види та стадії проектування

Інвестиційне проектування— це розробка комплексу технічної документації, яка включає в себе техніко-економічне обґрунтування (креслення, пояснювальні записки, бізнес-план та інші необхідні документи) проекту.

Весь процес проектування можна розподілити на три етапи:

1) передпроектні роботи, до яких входять збір і підготовка вихідних даних та проведення наукових досліджень, необхідних для розробки проектів;

Економічні дослідженняпровадяться з метою перевірки обґрунтованості будівництва: забезпечують ресурсами, транспортом, можливості виробничої кооперації, залучення місцевих трудових ресурсів для будівництва та експлуатації, використання місцевої виробничої бази та будівельних матеріалів.

Інженерні дослідженняздійснюються для перевірки обґрунтованості вибору майданчика для будівництва. Здійснюються топографічні, геологічні, гідрогеологічні, метеорологічні дослідження.

2) вишукування, в основному, пов'язані з перед плановими роботами, вибором та відведенням території під будівництво;

3) проектування об'єктів.

Кінцевим результатом проектування є проект будівництва, до якого належать:

> передпроектна документація — техніко-економічні обґрунтування (ТЕО) і техніко-економічні розрахунки (ТЕР) інвестицій, ескізні проекти;

> проектно-кошторисна документація (ПКД) — проекти, робочі проекти, робоча документація для нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту будинків, споруд та інших об'єктів, розширення і технічного переоснащення підприємств.


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 209; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!