Маркетингова стратегія BUILD: сутьність та застосування.



Стратегія розвитку або інтенсифікації виробничих зусиль, полягає у виділені фінансових коштів для проведення п-вом відповідних стратегічних дій, спрямованих на інтенсифікацію комерційних зусиль з метою збільшення частки п-ва на ринку. Викор., як правило, для груп “?”  та “собаки”.

 

Маркетингова стратегія DIVEST: сутність та застосування.

Стратегія диверсифікованості – використовується для того, щоб фірма не стала надто залежною від однієї асортиментної групи. Фірма починає випуск нових товарів, орієнтованих на нові ринки. Цілі розподілу, збуту і просування відрізняються від традиційних для фірми. Або стратегія елімінування, застосовується для тих структурних відносин п-ва, які втратили свої ринкові позиції і потрапили в зону збитків. Часто викор в умовах “собак” та “?”.

 

Маркетингова стратегія HOLD: сутність та застосування.

Стратегія підтримки конкурентоспроможності товару полягає в тому, що структурні підрозділи п-ва відстоюють ринкові позиції з метою збільшення своєї частки на ринку. Застосовують дану стр. з метою досягнення головної цілі, найбільш хар-ні “зірки” та ”дійні корови”.

53.Переваги та недоліки матриці Бостонської консуль­тативної групи.

Матриця "Бостон консалтинг груп" грунтується на двох індикаторах: відносна частка на ринку і темпи зростання галузі. Переваги:метод простий у використанні, основа­ний на доступній інформації,не потребує значних витрат, отримані результати досить зрозумілі для інтерпретації та рпийняття рішень. Розподіл товарних груп на 4 типи та його аналіз дає можливість кількісно і якісно оцінити рішення про звільення від неперспективних товарів та концентрацію зусиль на таких. Недоліки: цими двома показниками ("відносна частка ринку" і "темпи зрос­тання") не вичерпується хар-ка базового ринку та конку­рентоспроможність фірми.

Графік життєвого циклу товару.

Життєвий цикл продукту – це концепція, яка характеризує розвиток обсягів продукту і прибуток від його реалізації, пропонує заходи щодо стратегії й тактики маркетингу з моменту надходження продукту на ринок і до його зняття з ринку. Графічно класичну модель життєвого циклу продукту можна зобразити так:

І   Дос-лідження та розробка продукту
ІІ   Зап-ровадження
ІІІ   Роз-ширення ринку збуту
IV   Використання переваг
V   Зрілість
VI   Насичення
VII   Витискання з ринку
Обсяг збуту –
– Прибуток

 

 

55. Дайте визначення термінів “життєвий цикл то­вару”, “концепція життєвого циклу товару”, “етап життєвого циклу товару”.

Життєвий цикл товару – послідовність “фаз життя” товару на ринку: впровадження, розвиток, зрілість (стабілізація, насичення ринку), його скорочення (спад продажу), зняття товару з продажу.

“Концеп. жит. ц-лу тов-у” – концепція, за доп. якої відображається процес розробки товару, збуту його, одержання прибутку, поведінки конкурентів, розвитку стратегії М-гу фірми від моменту зародження ідеї про створення товару до зняття його з ринку.

Конкуреноспроможність продукції.

Конкуреноспроможність – це сукуп-ність якісних та вартісних хар-к товару, яка забезпечує задоволення конкретної потреби. К. визначається віднош. корис­ного ефекту (ЕК) до сумарних витрат, які включають видатки, пов’язані і з придбанням, і з експлуатацією товару, тобто з ціною споживання (ЦС):

К = ЕК/ЦС ® max.

Чим кращим є це співвідношення, тим вищим вважа­ється рівень конкур-ті товару. Бути конкурентноздат-м означає не тільки протистояти конкуренції, а й переважати її. Чинниками поняття “кон-курентозд.” є вплив продуктив­ності пра-ці, оподаткування, технологічні, технічні та ін. нововвдедння.

Конк-сть – це відповідність товару за його технічними, комерц-ми та ін. хар-ми вимогам ринку. Вона визнача­ється відповідно до ін. товарів і завжди конк-ретно, виходячи зі ступеня задоволення запитів потенційних покупців.

 


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 367; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!