Сутність та види маркетингової інформації.



Маркетингова інформація використовується для визначення проблем або маркетингових можливостей підприємства в умовах ринку, а також для розробки відповідних рішень. Цінність маркетингової інформації – це рівень її значущості для прийняття управлінських рішень в умовах конкретної ринкової ситуації.

Розрізняють такі види інф.:

1) часова

2) в зал-ті від періодичності виникнення;

3) від можливості кількісної оцінки

4) в зал-ті від хар-ру отримання – яка збирається п-вом чи організацією в проц. прийняття відпов. рішень) та вторинна (яка існує в обробленому вигляді).

Методи збору маркетингової інформації.

 

Маркетингові дослідження ринку.

Ефективність маркетингової діяльності підприємства у значній мірі залежить від характеру та обсягів проведених маркетингових досліджень. У залежності від характеру й цілей маркетингової діяльності поняття „маркетингові дослідження” може мати певні інтерпретації:

1) систематичний збір, реєстрація та аналіз будь-яких проблем збуту товарів і послуг.

2) невід’ємна частина маркетингової діяльності, яка забезпечує керівництво засобами визначення маркетингових можливостей, а також допомагає усвідомити маркетинговий процес з метою забезпечення контролю і єдності підприємства

3) ланцюг, що об’єднує підприємство, посередників, споживачів та суспільство в цілому на основі відповідної маркетингової інформації.

У сучасній теорії М. існує класичне визначення, згідно з яким маркетингові дослідження є систематичним процесом постановки цілей дослідження, збору та аналізу пинкової інформації, а також розробити рекомендації з метою прийняття конкретного управлінського рішення відносно маркетингової стратегії підприємства. Маркетингові дослідження дають змогу:

1) визначити обсяг інформації, необхідний для вирішення конкретних маркетингових проблем;

2) відібрати методи збору інформації;

3) організувати та здійснити процес збору даної інформації;

4) визначити напрямки маркетингової діяльності.

Маркетингові дослідження не є одноразовим актом при вивченні пинкової ситуації.

Етапи:

1) визначення цілей дослідження;

2) збір інформації;

3) аналіз інформації;

4) розробка рекомендацій.

Характерною є періодичність – не менше одного разу в півроку.

Чинники зовнішнього середовища маркетингу.

 Це сук-ть об'єктів, що діють за межами фірми і взаємин між ними і фірмою. Їх звичайно поділяють на 2 групи: мікро- і макросер-ще. Мікросер.становлять: конкуренти, клієнти, постачальники, посередники, контактні аудиторії. Контактні аудиторії- це групи, що виявляють інтерес до діяльності фірми і можуть вплинути на досягнення поставлених цілей. віділяють 7 контактних груп: 1)внутрішні контактні аудиторії (трудовий колектив, акціонери, рада директорів, профспілки)

2)місцеві (місцеві жителі) 3)фінансові (банківські служ­бовці, аудитори, дебітори, кредитори) 4)контактні аудито­рії держ.установ( держ. службовці, що відповівдають за реєстрацію, працівники податкової служби та статистич­них органів, пожежної інспекції тощо) 5)конт.ауд. засобів масової інформації (журналісти, економічні оглядачі, співробітники відділів реклами та інформації) 6) груп громадської дії (активісти екологічного руху, руху за здоровий спосіб життя) 7) конт. ауд. публіки - лідери громадської думки (естрадні зірки, спортсмени, політики)

Макросередовище- фактори, які впливають на фірму та її мікросер-ще і які вона не може контолювати. Поняття макросер-ща визначають 5 груп факторів: екон. (темпи інфл-ії, дефляції, рівень зайнятості, сис-ма оподаткування, доходи споживачів ), соц-культурні (демографічна ситація, соціально культурні умови), природно- геграфічні (кліматичні умови, інфрастр-ра регіону, забезпеченість енергією, корисними копалинами, якість груну, повітря, води, забруднення навк.сер-ща), технологічні (рівень розвитку науки та техніки, темпи НТП, кваліфікація роб.сили), політико- правові (законодавче рег-ня ек. д-ті, антимонопольне рег-ня, рівень корумпованості, ставлення до іноземних компаній).

 

Сут-ть та осн. задача МТП.

МТП- це комплекс заходів щодо створення това­рів(послуг) і ууправління ними з метою задоволення потреб споживачів і отримання підпр-м прибутку.ТП – це сфера д-ті фірми по прийняттю рішень в області товарної номенклатури і товарного асортименту. Головна задача МТП полягає в тому, щоб забезпечити в-во тих товарів, які в найбільшій степені відповідають вимогам споживачів і мають найбільшу конкурентоспроможність на ри­нку.(сприяти в-ву того, що купується, а не того, що виробляється).

Основні ф-ії МТП.

1.Визначення попиту на товар, його прогнозування. 2)Сегментація ринку. 3)Забезпечення якісних відповідних хар-к товару пипиту споживачів. 4) Розробка концепції життєвого циклу товарів 5)Визначення конкурентоспрмож­ності товарів, їх підвищення. 6) Управління товарним асортиментом. 7)Зняття з в-ва застарілих виробів. 8)Управдіння товарною масою і упаковкою.

 

Рівні товару в М.

Існує 3 рівні товару або факторів за якими споживач оцінює товар обираючийого серед подібних това­рів.1)Товар за задумом виробника (потреба заради якої він створюється) 2)Товар у реальному втіленні (певні власти­вості товару або послуги): якість, дизайн, упаковка,

марочна назва, його імідж.3)Товар із підсиленням, тобто надання додаткових послуг споживачеві: монтаж устаткування, гарантія, сервіс.

 

Специфіка тов. в М.

Товар- це сук-ть матеріальних та нематер-х хар-к і властивостей, які пропонуються споживачу для задово­лення потреб, вирішення його проблем. Продукт праці, властивості якого задовольняють потреби покупця., це засіб за допомогою якого можна задовольнити певну потребу. Товар класифікують:1) за часом викор-ня (короткот-ве, тривалого вик-ня, послуги) 2) Взалежності від типу споживача (спживчі, промислового призначення.) 3) За типом зростання ринкового попиту(впроваджені на ринок вперше, товари на які попит підвищується, високо­рентабельні товари, товари попит на які зменшується).

 

39. Індекси конкурентоспроможності товару: сутн-ть та ме­тодика розрахунку.

КС прод-ії – це здатність товару бути обраним спожи­вачем з ряду інших аналогічних товарів фірм- конкурентів завдяки більш високим споживчим властивостям. КС прод-ії визнач-ся шляхом порівняння її з аналогічною прод-ією конкурентів шляхом порівняння ціни спживання прод-ії.(ЦС= Ц купівлі+Ц експл-ції+ Ц утилізації). Необхідною умовою КС є максимізація питомого спожив­чого ефекту(КС= спож-й еф./ЦС>мах).

 


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 292; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!