Законодавство як ціноутворючий фактор М.



Ціноутворення на основі узаконених типових умов орієнтується на ті закони, норми і правила, які існують у даній країні, галузі чи території. Законодавство впливає на ціну через :1)мех. фікс. цін;2)дотування ціни; 3)заморожування ринк. вільн. цін; 4)регулювання ціни (встановл. гранич. р-ня ціни, надбавок, держ. регулюв. моноп. цін); 5)боротьба з нечесною конкуренцією; 6)обмеження в рекламній діяльності.

 

Маркетингові цінові стратегії на нові товари.

Ценовая политика цен фирмы формируется исходя из общих маркетинговых целей. в арсенале маркетинговых служб предприятия существует больше 15 вариантов маркетинговых стратегий. Целесообразность применения каждой из них определяется прежде всего целями марке­тинговой стратегии и ориентирами ценообразования, которые выбрала фирма..

наиболее применимы при установлении цены на новые товары 2 стратегии:

1. Стратегия “снятия сливок”. Она заключатся в том, что назначают очень высокую цену (обычно это длиться недолго). Эта стратегия может применяться при выполнении следующих условий:

- высокий уровень спроса со стороны большого числа покупателей.

- высокая цена служит показателем высокого качества для потребителя

- высокие изначальные вложения (издержки) непривлекательны для конкурентов.

2. Стратеги “прочного проникновения на рынок”. Условия:

- конкуренты не должны иметь возможности ввести более низкие цены.

- низкая цена не должна ассоциироваться с более низким качеством

Эта стратегия приемлема для сильных с финансовой точки зрения фирм, так как на начальных стадиях необхо­димо финансировать большое количество изделий. При использовании этой стратегии повышать цену можно только после признания товара потребителем.

 

Маркетингова ціль орієнтована на збільш. збуту та відповідні цінові стратегії.

 Фірма знижує ціни, сподіваючись, що зростання обсягу збуту поліпшить її позиції на ринку і приведед до збіль­шення прибутку у майбутьньому. Викор-ся стратегія "проникнення", пов'язана з проник-ням на нові цільові ринки, коли ціна встановл-ся на рівні, нижчому за звичай­ний.

 

Марк-ва ціль, орієнтована на питомий прибуток та відповідні цінові стратегії.

Оцінюють попит на товар і витрати стосовно різних рівнів цін і відповідних обсягів збуту та обирають ціну, яка забезпечує max поточний прибуток. У такому разі фірма орієнтується на сьогодення і менше уваги приділяє перспективі. Ціна, що забезпечує певний прибуток розраховується

Приб.=доход-витрати.

 

Марк-ві цілі і цілі ціноутв-ня.

Вибираючи цінову стратегію перш за все необхідно вирішити яка маркетингова мета повинна бути досягнута. Ціноутворення є складовою роботи з досягнення стратегіч­них цілей фірми. 3 основні цілі ціноутворення: 1)орієнтовані на збут (забезпечити певний обсяг продажу, збільшити частку ринку) 2)орієнтовані на прибуток (забезпечити отримання максимального або задовільного прибутку, доходу від інвестицій, швидкенадходження готівки) 3)основані на становище, яке склалось (прове­дення цінової політики, яка б забезпечила стабільний стан справ на ринку або створила вприятливий клімат для діяльності фірми на ринку). Цілями маркетингової політики може бути: максимізація прибутку, завоювання більшої частки ринку, виживання фірми.

 


І9. Внутрішні і зовнішні ціноутворюючі чинники маркетингу.

На рішення в області ціноутворення впливають як внутрішні, так і зовнішні чинники. Основні внутрішні чинники– цілі М., стратегія комплексу М., розмір витрат вир-ва, організація діяльності підприємства. Основні зовнішні чинники– кон’юнктура ринку, конкуренція, поведінка споживачів і посередників, структура та обсяг ринку, економічна політика держави в області ціноутворення, географічні та кліматичні фактори.

В умовах вільного ціноутворення необхідно враховувати чинники, що формують ціни:

1) чинники попиту, що визначають ціну, яку пропонує покупець (платоспроможний попит, рівень заощаджень, споживчі властивості продукції тощо);

2) чинники споживчого вибору, які визначають конкурентність продукту серед товарів-замінників (структура потреб, замінність продукції підприємства конкурентної продукції, структура потенційних покурців);

3) чинники пропозиції, що визначають рівень ціни, яку пропонує продавець (к-ть товару, яка тоже бути запропонована на ринок, запаси товару у можливого постачальника, витрати виробництва і витрати обміну, ціни на природні ресурси, працю й капітал, акцизи та інші платежі, прибуток та особливості його розподілу);

4) чинники, що зумовлюють альтернативні виробничі можливості (гранична замінність продукції, гранична замінність альтернативних технологій, гранична замінність виробничих чинників, ефективність виробництва та реалізація продукції).

 


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 204; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!