О Т О Р И Н О Л А Р И Н Г О Л О Г І Я (ЛОР-хвороби)



125.Промивання вух за допомогою шприца Жане. Сидячи, хворий утримує ниркоподібний лоток на стороні вуха, що промивається, пригорнувши його до шиї. Шприц Жане з антисептичним розчином вставляють у вухо на глибину до 1,5 см. Великим і вказівним пальцями лівої руки відтягають вушну раковину догори і кзаду. Струмінь антисептика із шприця товчкоподібними рухами поршню направляють по задньо-верхній стінці зовнішнього слухового проходу. Проводиться, поки сірна пробка (стороннє тіло) не вимиється повністю.

126.Передня тампонада носа. Правою рукою беруть вушний пінцет, яким захоплюють вушну турунду довжиною 60-80 см. Лівою рукою проводять передню риноскопію. Пінцетом у правій руці турунду вводять у ніс і просувають усередину в задньо-верхні відділи порожнини носа. У виді „гармошки” тампоном заповнюють усі носові ходи. Утримують тампони в порожнині носа до 2-х діб.

127.Розкриття паратозилярного абсцесу. Після анестезії слизової оболонки 1% розчином лідокаїну в місці найбільшого випинання навколомігдаликової клітковини, скальпелем роблять неглибокий вертикальний розріз (до 1,0 см). При відсутності гною розширюють тупо і розкривають зажимом Пеана вхід у порожнину абсцесу. Гнійний вміст хворий спльовує в ниркоподібний лоток.

128.Продування слухових труб за Політцером. Балон Політцера утримують в правій руці, лівою рукою оливу вводять в однин із присінків носу хворого й утримують великим пальцем. Іншими пальцями лівої руки щільно притискають обидва крила носа (одне до оливи, інше – до перетинки носа), герметично перекриваючи вхід у ніс. Хворому пропонують вимовити слова «виноград» або «тридцять три» і при вимові звуку «р» правою рукою стискають балон. При цьому підвищується тиск у закритій порожнині носоглотки, що зумовлює відкриття устя слухових труб і попадання повітря з носоглотки в барабанну порожнину, про що свідчить специфічний звук. який прослуховується з допомогою отоскопу, одна оліва якого введена в вухо хворого, а друга - в вухо лікаря.

129.Дослідження гостроти слуху шепотною й розмовною річчю. Пацієт має стати від лікаря на відстань 6 м. Повертається вухом, яке досліджується, до лікаря так, щоб не бачити лице лікаря (не читати з губ). Друге вухо досліджуваний закриває вказівним пальцем. Лікар на відстані 6 м пошепки або розмовною мовою (на резервному повітрі в легенях) вимовляє двозначні цифрові позначення від 21 до 99, крім круглих чисел. Якщо досліджуваний не повторює вимовлені лікарем слова, останній наближається до пацієнта на 1 метр, поки досліджуваний не повторить правильну шепотну річь (ШР) або розмовну річь (РР).

У Р О Л О Г І Я

130.Пальцьове ректальне дослідження (ПРД) передміхурової залози. Параметри передміхурової залози в нормі. У чоловіків передміхурову залозу можна пальпувати через передню стінку прямої кишки. ПРД доцільно проводити в колінно-ліктьовому положенні хворого. Передміхурова залоза в нормі має форму каштана і прилягає своєю основою до шийки сечового міхура, а верхівкою – до сечостатевої діафрагми. Основа залози відчувається пальцем як поперечна борозенка, що розділяє простату на дві симетричні долі. Латеральні краї залози визначаються в місці їх прилягання до м'яза, що підіймає задній прохід. При пальцьовому ректальному дослідженні оцінюють розміри, форму, симетричність залози, її консистенцію, характер країв – чіткість контуру. При дослідженні щільності залози проводять оцінку її однорідності, розмірів ущільнених ділянок, а також рухливості слизової прямої кишки над залозою. Також оцінюють ступінь болісності передміхурової залози при пальпації. У нормі передміхурова залоза пальпаторно має гомогенну щільноеластичну консистенцію і зберігає анатомічно правильну конфігурацію та симетричність. ЇЇ параметри в нормі: 2-4 см у поперечному напрямку та 2,5-4,5 см у подовжньому, товщина 2 см, маса в середньому 20 г.

131.Взяття секреції передміхурової залози для дослідження. Взяття секреції передміхурової залози доцільно проводити в колінно-ліктьовому положенні хворого. Кожну долю залози масажують окремо: вводять палець до верхнього полюсу правої долі залози та погладжують її, злегка натискаючи на залозу у напрямку від латеральних частин до медіальних. Потім таким же чином масажують ліву долю залози, після чого декілька раз натискають по середині залози зверху до низу, відповідно перешийку, витискуючи секрецію передміхурової залози у сечовипускний канал. Секреція передміхурової залози у вигляді краплі збирається на предметне скло.

132.Надлобкова пункція сечового міхура. Після діагностування шляхом перкусії збільшених розмірів сечового міхура проводять надлобкову пункцію сечового міхура. Виконання доцільно проводити у положенні хворого на спині. Пункцію виконують по середній лінії черева з відступом 1-2 см вгору від лобка. Тупу голку вводять строго перпендикулярно відносно передньої черевної стінки, враховуючи товщину підшкірного жирового шару, до моменту з’явлення з голки сечі. При великому відхилі кінця голки вгору є можливість травмування органів черевної порожнини пацієнта, при відхилі вниз – проникання голки в аденоматозну тканину передміхурової залози.

133.Проведення проби трьох склянок (дослідження сечі).Хворому пропонують безперервним струменем сечі проводити сечовипускання почергово в три склянки. Зміст кожної склянки досліджують макро- та мікроскопічно. Наявність гнійної сечі в першій склянці вказує на запальний процес у сечовипускному каналі, в третій склянці – в передміхуровій залозі або сім’яних міхурцях, у всіх трьох склянках – в нирці, верхніх відділах сечових шляхів, сечовому міхурі або на прорив абсцесу у сечові шляхи.

134.Проведення добової проби по Зимницькому (дослідження сечі).Добову пробу по Зимницькому застосовують для оцінки можливостей нирок по концентруванню та розведенню сечі. Сечу збирають на протязі доби 8 раз через кожні 3 години. Фіксують об’єм та відносну щільність сечі кожної порції. Потім сумують загальну кількості сечі у всіх порціях, з’ясовують добовий діурез, окремо обчислюють денний та нічний діурез. В нормі добове виділення сечі дорівнює 67-75 % від кількості випитої рідини, денний діурез складає 2/3 – 3/4 від кількості добової сечі. Коливання відносної щільності сечі на протязі доби складає 1005-1025.

Н Е Й Р О Х І Р У Р Г І Я

135.Оцінка неврологічного статусу у нейрохірургічного хворого виконується по наступній схемі: а) рівень свідомості, б) функція черепно-мозкових нервів, в) рухова сфера, г) оцінка чутливої сфери, д) координаторні мозочкові тести, е) наявність або відсутність менінгеального симптомокомплексу, ж) патологічні рефлекси.

136.Дифдіагноз.Пухлина г/мозку: анамнез – тривалий (при крововиливі в пухлину можливий апоплектиформний перебіг), у невролог. статусі - Домінування осередкової симптоматики над загальномозковою. ЧМТ: анамнез -короткий, зв'язок з травматичним епізодом, у невролог. статусі – загальномозкова симптоматика домінує над осередковою. Додатково: достовірні діагностичні критерії одержують при проведенні КТ, МРТ, при пухлинах з кістковою інвазією та ЧМТ важливу роль відіграє краніографія.

137.При проведенні ПХО ран голови у хворого з ЧМТнеобхідно дотримуватись наступних правил: 1) економне висічення країв рани з урахуванням ходу нейро-васкулярних пучків скальпу, 2) ревізія дна порожнини рани (виключити належні кісткові пошкодження), 3) ефективне дренування в перші 24 години.

138.Вивести хворого з епістатусу.     Проведення антиконвульсантної та інфузійної терапії.

139.Окажить допомогу при лікворно-гіпертензійному синдромі. Терапія діуретиками (фуросемід 2,0 в/в, препарати калію).

О Н К О Л О Г І Я

140.Пальпація молочної залози. Виконується у положенні стоячі, лежачі на спині або на боці. Дослідження починається з поверхньої пальпації, кінчиками пальців досліджують пове-рхню ареоли, потім периферічні відділи молочної залози послідовно, поділивши залозу на 4 квадрата. У тій самій послідовності виконують глибоку пальпацію. Спочатку пальпують здорову молочну залозу. При знаходженні пухлиноподібного утворення визначають його розміри, консистенцію, поверхню, рухомість по відношенню до оточуючих тканин.

141.Пальпація лімфатичних вузлів. Лімфовузли пальпують обережними коловими рухами ІІ, ІІІ та ІV пальців. Підщелепні вузли пальпують разом ІІ, ІІІ, та ІV пальцями правої руки, захоплюючи усю клітковину цієї ділянки та рухаючись до нижнього краю щелепи. Потім пальпують вузли шиї.Над- та підключичні лімфовузли пальпують, стоячи або спереду або позаду пацієнта. При пальпаціі пахвових лімфовузлів рука хворого повинна бути опущена, лікар сідає напроти хворого та рукою заходить по внутрішній поверхні плеча до верхівки пахвової западини та робить сковзні рухи вниз, притискуючи лімфовузли до грудної клітини. Пахові лімфовузли пальпують кінчиками ІІ, ІІІ, ІV пальців під паховою зв’язкою.

142.Пальпація печінки. Положення хворого лежачі або сидячі. Лікар сидить праворуч від хворого обличчям до нього. Чотири пальця лівої кисті лікар кладе на праву поперекову ділянку пацієнта, а ведиким пальцем тисне збоку та спереду на реберну дугу. Праву долонь лікар кладе усю, злегка зігнув пальці, на живіт хворого нижче реберної дуги по середньоключичній лінії. Хворому пропонують зробити глибокий вдох, при цьому печінка опускається і сковзає по кінчикам пальців нерухомої кисті лікаря. Визначають властивості поверхні нижнього краю, консистенцію, вузли, болючість. Повторюють декілька разів.

Пальпація селезінки. Селезінка у нормі не пальпується. Хворий в положенні на правому боці - голова трохи нахилена до грудей. Ліва рука зігнута у ліктьвому суглобі та лежить на грудній клітині, права нога витягнута, а ліва зігнута у колінному та ліктьвому суглобах. Лікар сидить праворуч від хворого обличчям до нього. Ліва рука лікаря лежить на грудній клітині пацієнта між VІІ та X ребрами зліва та трохи стискує грудну клітину. Права рука лікаря з трохи зігнутими пальцями лежить на передній поверхні черевної стінки у краю реберної дуги біля кінця X ребра, на видоху хворого права рука лікаря вдавлює черевну стінку, потім хворого прохають зробити глибокий вдих, при цьому збільшена селезінка сковзить під пальцями лікаря. Визначають властивості переднього краю, консистенцію, розміри, болючість. Повторюють декілька разів.

143.Ректальне дослідження. Виконується у колінному-ліктьовому положенні хворого, у положенні на спині, навприсядки, на боці. Потім смащений вазеліном палець у рукавичці обережно вводять в задній прохід, визначають наявність пухлини, її локалізацію, розміри, рухомість, присутність виразки, ступінь звуження просвіта кишки, характер виділень із прямої кишки.

144.Взяття матеріалу для цитологічного дослідження (мазок, мазок-відбиток, пункціонна біопсія). 1) Мазок: матеріалом для дослідження є мокрота, сеча, секрет передміхурової залози, виділення з соску молочнлої залози, шийки матки та піхви, прямої кишки, соскоба з тканини чи шматочків, придбаних при біопсії, за допомогою ватного тампону чи спеціальних щіточок. 2) Мазок-відбиток: при взятті матеріалу предметне скло щільно притискається до пухлини та пересувається впродовж останньої. 3) Пункційна біопсія: в асептичних умовах пунктують пухлину, аспіруючи в шприц невелику кількість матеріалу, при цьому в ньому не повинна знаходжуватись доміш анестетіка. Отриманий матеріал при необхідності центрифугують, рівномірно розповсюджують по предметному склу, висушують протягом 20 хвилин та направляють до цитологічної лабораторії. В направленні вказуються паспортні данні хворого, місто та засіб узяття матеріалу, попередній діагноз.


 

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ПРЕПАРАТИ, ВИПИСКА РЕЦЕПТІВ ЯКИХ ВХОДЯТЬ В ПРОГРАМУ ПЕРШОЇ ЧАСТИНИ ПРАКТИЧНО-ОРІЄНТОВАНОГО

ДЕРЖАВНОГО ЕКЗАМЕНУ З ХІРУРГІЧНИХ ХВОРОБ

Х І Р У Р Г І Я

(пункт 14 Протоколу відповідей з курації хворого)

 

                       №№ п/п Препарати Латинська транскрипція, дозування

b-лактамні пеніциліни

1. Амоксіцилін Tab. (Caps.) Amoxicillin 0,25 (0,5;1,0) по 1 х 3 р/день per os
2. Амоксіклав Amoksiklav 0,6 (1,2) в/в x 2 р/день Tab. Amoksiklav 0,375 (0,625) x 2 р/день per os
3. Ампіцилін Ampicillinum-natrium 0,5 в/м (в/в) x 4 р/день

Карбапенеми

4. Іміпенем-циластатин (Тієнам) Tienam 0,5 в/в x 4 р/день в/м
5. Меропенем (Меронем) Meronem 0,5 в/в x 4 р/день в/м

Цефалоспоріни

ІІІ покоління

6. Цефотаксим (Фортум) Cefotaxim 1,0 в/в, в/м x 2 р/день
7. Цефтриаксон Ceftriaxon 1,0 (2,0) в/в, в/м x 1-2 р/день  

ІV покоління

8. Цефепім Cefepime 0,5 (1,0) в/м, в/в x 2-3 р/день

Тетрацикліни та макроліди

9. Еритроміцин Tab. Erythromycini 0,25 x 4-6 р/день
10. Кларитроміцин Tab. Clarythromycini 0,5 x 2 р/день
11. Азітроміцин Tab. Azitromycin 0.25 x 2 р/д

Аміноглікозиди

ІІ покоління

12. Гентаміцин Gentamycini sulfas 4% - 2,0 (1,0) в/м (в/в) x 2-3 р/день

ІІІ покоління

13. Амікацин Amicacini sulfas 0,5 в/в x 2-3 р/день в/м, 1,0 в/в х 1 р/день  

Глікопептиди

14. Ванкоміцин Vancomycin 0,5 (1,0) в/в x 2 р/день

Фторхінолони

ІІ покоління

15. Ципрофлоксацин (Цифран) Tab. Ciprofloxacini 0,25 (0,5) x 2 р/день
16. Віпрофлоксацин Sol. Viprofloxfcini 0,2%-100,0 ml в/в к
17. Ломефлоксацин (Максаквін) Tab. Lomefloxacini 0,4 x 1 р/день

ІІІ покоління

18 Левофлаксоцин (Лефлокс) Tab. Levoflaxacin 0.5 x 2 р/день Levoflaxacin 0.5 х 100 ml

ІV покоління

19 Гатіфлоксацин (Гатімак) Tab. Gatifloxacin 0.2 (0.4) x 1 р/день

Протигрибкові

20 Ністатин (Мікостатин) Tab. Nystatini obd. 500 000 x 3-4 р/день 
21 Флуконазол (Діфлюкан) Tab. Fluconazoli 0,150 x 1 р/нед.

Різні групи

22 Кліндаміцин (Далацин С) Caps. Clindamycini 0,15 x 4 р/день (в/м в/в 15% - 2 ml (4-6 ml))
23 Левоміцетин (Амбофен) Tab. Laevomycetini 0,5 x 4 р/день
24 Метрогіл (Метронідазол) Metrogil 100.0 (500 мг) – в/в 2-3 р/д

Сульфаніламіди

Монокомпонентні

25 Сульфадіметоксин Sulfadimethoxin 0,25 (0,5) 2 т x 1 р/день

Комбіновані

26 Сульфасалазін Sulfasalazine 0,5 – по 0,5-2,0 х 4 р/день
27 Салазодіметоксін Salazodimethoxinum 0,5 x 4 р/день
28 Бісептол Biseptol-480 - 2 т х 2 р/день

Антисептики

29 Дімексид Dimexidum - 100,0 зовнішнє
30 Діоксидін Sol. Dioxydini 0,5% (1%) – 10,0 (20,0)
31 Хлоргексидін Sol. Chlorhexidini bigluconatis 0,05% - 100,0 зовнішнє

 

Анальгетики

Наркотичні

32 Омнопон Sol. Omnoponi 1% (2%) – 1,0 п/к
33 Морфін Sol. Morphini hydrochloridi 1% - 1,0 п/к
34 Фентаніл Sol. Phentanili 0,005% – 2,0 (5,0) в/м в/в

Ненаркотичні анальгетики-антипіретики

35 Анальгін Sol. Analgini 50% (25%) – 1,0 (2,0) внутрь Tab. Analgini 0,5 в/м в/в

Комбіновані

36 Баралгін (Ренальган) Sol. Baralgini 5,0 в/в, в/м x 1-3 р/день

Місцеві анестетики

37 Лідокаїн Sol. Lidocaini 1% (2%, 10%) – 1,0 (2,0, 10,0)
38 Новокаїн Sol. Novocaini 0,25% (0,5%, 1,0%) – 5,0( 10,0, 200,0)

Нестероїдні противозапальні та жарознижуючі засоби

39 Аспірин Acidi acetylsalicylici 0,25 (0,5; 0,1) x 3 р/день
40 Діклофенак натрію (Вольтарен, Ортофен) Ortopheni 0,025 (0,015) x 2-3 р/день             2,5% - 3,0 р/день max 150 mg
41 Мелоксикам (Моваліс) Meloxicami (Movalis) 0,0075 (0,015) x 1-2 р/день Sol. Meloxicami 1% - 1,5 в/м x 1 р/день 

Спазмолітики, гангліоблокатори

42 Атропін Atropini 0,0005 x 2-3 р/день Sol. Atropini 0,1% - 1,0
43 Бензогексоній Benzohexonii 0,1 x 3 р/день Sol. Benzohexonii 2,5% - 1,0 x 1-2 р/день п/к
44 Ксантінола нікотінат (Теонікол, Компламін) Xantinoli nicotinas 0,15 x 2-3 р/день Sol. Xantinoli nicotinatis 15% - 2,0 (10,0) в/м (в/в)
45 Но-шпа (Дротаверин) No-spa 0,04 x 2-3 р/день Sol. No-spani 2% - 2,0 x 1-3 р/день в/м (в/в)
46 Еуфілін Euphyllinі 0,15 x 1-3 р/день Sol. Euphyllinі 2,4% (24%) – 1,0 (10,0) x 1-2 р/день в/в (в/м)

Противовиразкові засоби

Антихелікобактерні засоби

47 Де-нол De-Nol 0,12 x 4 р/день

Блокатори Н2-гістамінових рецепторів

48 Фамотідін (Квамател) Famotidinі 0,02 (0,04) x 1-2 р/день (per os, в/в) Sol. Quamateli 0.04 в/в

Блокатори протонної помпи

49 Омепразол (Омез) Omeprazol 0,02 (0,04) x 1-2 р/день per os (в/в)

Антацидні, обволікуючі та в’яжущі засоби

50 Алмагель Almagel- 170,0 x 4 р/день по 1 мерной ложке
51 Вікалін Tab. “Vikalinum” x 3 р/день
52 Маалокс Maalox x 3-6 р/день Maalox – 15,0 (250,0) x 3-6 р/день по 1 мірній ложці

Репаранти та комбіновані засоби

53 Метилурацил Methyluracilum 0,5 x 4 р/день
54 Обліпіхове масло Oleum ex fructibus et follis Hippopheae – 20,0 (50,0; 100,0) – для зовнішнього та внутрішнього використання

Прокінетики

55 Мотіліум (Домперідон) Domperidon 0,01 x 3 р/день за 30 хв до їжі
56 Метоклопрамід* (Церукал) Metaclopramid 0,01 x 3 р/день Sol. Metaclopramidi 0,5% - 2,0 x в/м (в/в)

Гепатопротектори

57 Гептрал Heptral 400 мг 2 р/с; 400 mg 2 times per day в/в
58 Ессенціале Essentiale 5 мл 2 р/с; 5 ml 2 times per day

Ферментні та антиферментні препарати

59 Мезим-форте Mezym Forte 1 табл. 3 р/с; 1 tab 3 times per day
60 Фестал Festal 1 драже 3 р/с; 1 drage (drop) 3 times per day
61 Контри кал Contrykal 10 000 АТрЕ ( 50 000 – 100 000 в сутки); 10 000 ATrU (50 000 – 100 000 per day)
62 Сандостатин Sandostatin 100 мг 3 р/с; 100 μg 3 times per day

Пробіотики, пребіотики

63 Лінекс Linex 2 капс. 3 р/с; 2 caps. 2 times per day
64 Лактулоза (Дюфалак) Lactulose (Duphalac) по 15 мл 1 р/с; 15 ml 1 time per day
65 Хілак Форте Hylak Forte по 40 капель 3 р/с; 40 drops 3 times per day

Гемостатичні препарати

66 e-амінокапронова кислота Acidum Aminocapronicum 5% - 100 мл 2 р/с; 5% - 100 ml 2 times per day
67 Вікасол Vikasolum 1% - 1.0 ml 2 р/с; 1% - 1.0 ml 2 times per day
68 Дицинон (Етамзілат) Dicynone 12,5% - 2,0 мл 3 р/с; 12,5% - 2,0 ml 3 times per day
69 Хлорид кальцію Calcii Chloridі 1% - 200 мл 2 р/с в/в

Антикоагулянти

70 Гепарин Heparin 5 тисяч МЕ 4 р/с; 5 000 IU 4 times per day
71 Клексан Clexane 20 мг 1 р/с; 20 mg 1 time per day п/к
72 Фраксипарин Fraxiparine 0,3 мл 1 р/с; 0,3 ml 1 time per day п/к
73 Варфарин (Варфарокс) Warfarin 2,5 мг 2 р/с; 2,5 mg 2 times per day внутрь
74 Фенілін Phenylinum 0.03 г 2 р/с; 0.03 g 2 times per day внутрь

Тромболітики

75 Актелізе Actilyse 50 мг за 1 год; 50 mg for 1 hour
76 Стрептокіназа Streptokinasa100 000 МЕ за 3-4 год, 100 000 IU per 3 – 4 hours

Дезагреганти

77 Пентоксифілін (Трентал) Pentoxifyllin 400 мг 2 р/с; 400 mg 2 times per day
78 Плавікс (Клопідогрель) Pedogrel 75 мг 1р/д
79 Тиклід (Тиклопідін) Ticlid (Ticlodipin) 0,75 х 1 р/д

Ангіопротектори, венотоники

80 Алпростан         Alprostan 100 мкг (0,2 мл) в 200 мл фіз.р-ну 1-2 р/д в/в за 3-4 год
81 Детралекс Detralex 500 мг 2 р/с; 500 mg times per day
82 Троксевазін Troxevazin 300 мг 3 р/с; 300 mg 3 times per day

Противосклеротичні засоби

Гіполіпемічні засоби

83 Симвастатін (Зокор) Simvastatin (Zoсor) 10 мг 1 р/с; 10 mg 1 time per day у вечері після вечері

Антиоксиданти

84 Токоферола ацетат(Вітамін Е) Tocopherolі acetas(Vitamin E) 200 МЕ 1 р/с; 200 IU 1 time per day масл. рр. 5, 10, 30% 1,0 мл в/м
85 Аскорбінова кислота (Вітамін С) Acidum ascorbinicum, Ascorbiс Acid (Vitamin C) 0,5 г 2 р/с; 1g 1 time per day

Гіполідемічні

86 Аторвастатін Tab. Atorvastatin 0.1 (0,2) 60-80 мг 1 р/д

Антианемічні препарати

87 Фероплекс Ferroplexum по 1 драже 2 р/с; 1 dr. 3 times per day
88 Ферум-лек Ferrum Lek 2 мл 1 р/с в/м; 5 ml 1 times per day i/v

Десенсебілізуючі препарати

Блокатори гістамінових рецепторів

89 Димедрол Dimedrolum 1% - 1,0 мл в/м 1 р/с; 1% - 1,0 ml i/m 1 time per day
90 Супрастин Suprastin 2% - 1,0 мл в/м 2 р/с; 2% - 1,0 ml i/m 2 times per day

Глюкокортикостероїди

91 Гідрокортизона бутірат Butiras Hydrocortisoni 2,5% - 2,0 мл в/м 1 р/с; 2,5% - 2,0 ml i/m 1 per day
92 Преднізолон Prednisolon 3% - 1,0 мл в/в 1 р/с; 0,03% – 1,0 i/v 1 time per day

Відхаркувальні засоби

93 Амброксол (Лазолван) Ambroxol (Lasolvan) табл. 30 мг 3 р/с; tab. 30 mg 3 times per day Sol. 2,0 для повільних в/в інфузій

Кардіотропні, антиаритмічні, гіпотензивні засоби

94 Строфантин К Strophantinum K 0,05% - 1,0 в/в 2 р/с; 0,05% - 1,0 i/v 2 times per day
95 Верапаміл Verapamil таб. 40 мг 3 р/с; tab. 40 mg 3 times per day
96 Клофелін (р-н) Clophelinum таб. 0,075 мг 2 р/с; tab 0,075 mg 2 times per day
97 Мілдронат Caps. Mildronate 0.25 x 2 р/д Sol. Mildronаte 10% - 5 мл в/в 2 р/д
98 Періндопріл (Престаріум) Perindopril таб. 2 мг 2 р/с; tab 2 mg 2 times per day
99 Еналапріл Enalapril таб. 10 мг 2 р/с; tab 10 mg 2 times per day

Інфузійні середовища

100 Альбумін Albuminum 5% - 200,0 мл в/в 1 р/с; 5% - 200,0 ml i/v 1 time per day
101 Декстран (Поліглюкін, Реополіглюкін) Polyglucinum 400,0 мл в/в 1 р/с; 400,0 ml i/v 1 time per day (Rheopolyglucinum 200,0 ml)
102  Рефортан (Стабізол) Refortan 6% - 500,0 мл 1 р/с в/в; 6% - 500,0 ml i/v 1 time per day
103 Плазма (нативна, свіжозаморожена, суха) Plasma 250,0 мл для в/в; fresh frozen plasma
104 Глюкоза Glucosa 5% - 400,0 в/в 1 р/с; 5% - 400,0 ml 1 time per day
105 Натрію хлорид (ізотонічний та гіпертонічний розчини)   Natrii Chloridum 0,9% (10%) – 200,0 в/в 1 р/с; 0,9% (10%) – 200,0 ml i/v 1 time per day
106 Калію хлорид Kalii Chloridum 7,5% - 100,0 мл в/в 1 р/с; 7,5% - 100,0 ml i/v 1 time per day
107 Розчин Рінгер Sol. Ringer 400,0 мл в/в 1 р/с; Ringer’s solution 400, 0 ml i/v 1 time per day
108 Реосорбілакт Reosorbilact 200,0 мл в/в 1 р/с; 200,0 ml i/v 1 time per day
109 Гідрокарбонат натрію Natrii hydrocarbonas 4% - 100,0 мл в/в 1 р/с; 4% - 100,0 ml i/v 1 time per day
110 Аміносол Aminosol 500,0 мл в/в 1 р/с; 500,0 ml i/v 1 time per day
111 Ліпофундін Lipofundin 20% - 500,0 мл в/в 1 р/с; 20% - 500,0 ml i/v 1 time per day

Д И Т Я Ч А Х І Р У Р Г І Я

112 Цефазолін Cephazolini 0,25 г в/м 2 р/с; 0,25 g i/m 2 times daily
113 Флуконазол Fluconazoli 0,1 1 капс. 1р/с; 1 capsule daily
114 Бісептол Biseptoli-120 3 табл. 2 р/с; 3 tablets 2 times daily
115 Нітроксолін Nitroxolini 0,05 1 табл. 4 р/с; 1 tab. 4 times per day
116 Дімексид Sol. Dimexidi – 100 ml для зовнішнього використання; for external use
117 Анальгін Analgini 0,5 мл в/м 3 р/с; 0,5 ml i/m 3 times per day
118 Но-шпа Nospani 0,04 1 табл. 3 р/с; 1 tablet 3 times per day
119 Етамзилат Sol. Aethamzilati 12,5 % – 2 ml в/м 2 р/с; 2 ml i/m 2 times daily

Т Р А В М А Т О Л О Г І Я

120 Діклофенак Diklofenak–natrium 0,025 по1табл.3 рази в день; 1 tabl. 3 times per day
121 Лідокаїн Sol. Lidocaini 2 % - 2,0: 10 мл. в місце перелому; 10 ml in fracture location

О Ф Т А Л Ь М О Л О Г І Я

122 Калія перманганат Kalii permanganates -для зовнішн. використання;
123 Пілокарпіна гідрохлорид Sol. Pilocarpyni hydrochloride 1% - 10,0 по 1 каплі 2 р/д; 1 drop two times a day

О Т О Р И Н О Л А Р І Н Г О Л О Г І Я (ЛОР-хвороби)

124 Галазолін Sol. Halazolini 0,1%-10 ml по 2 каплі 3 р/д; 2 drop 3 times a day
125 Левоміцетин Laevomycetini 0,25 розвести в 10 мл 70% етилового спирту по 5 капіль в зовнішній слуховий прохід 2 р/д; dissolve in 70% - 10 ml of spiritus aethilicus 5 drops in external acoustical pass 2 times per day

У Р О Л О Г І Я

126 Простатилен Prostatileni 0,01 в/м 1р/с; 0,01 i/m 1 time per day
127 Метилтестостерон Metyltestosteroni 0,005 по 1 табл. 2-3 р/д; 1 tab 2-3 times per day

Н Е Й Р О Х І Р У Р Г І Я

128 Ніцерголин Nicegrolin 0.01 x 3 р/д
129 Пірацетам Pyracetamum 20% - 5.0 мл в/в 2 р/д; 20% - 2.0 ml i/v 2 times per day
130 Фуросемід Furosemidum 1% - 2,0 мл в/в 1 р/д; 1% - 2.0 ml i/v 1 time per day

О Н К О Л О Г І Я

131 Фторурацил Fhthoruracili 5% - 5,0, по 150,0 в/в повільно щоденно 7 днів
132 Цісплатін Cisplatinі 0,1 – по 100 мг/м2 поверхні тіла в/в на 500,0 5% р-ну глюкози 1 раз в 3 тижні
133 Метотрексат Methotrexatі 0,05 – по 50 мг в/в на 400,0 5% р-ну глюкози 1 раз в тиждень

 


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 320; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!