Нормативна грошова оцінка окремої земельної ділянки



При визначенні вартості окремої земельної ділянки враховують особливості її місця розташування в межах економіко-планувальної зони.

Грошова оцінка окремих земельних ділянок виконується окремо по забудованих площах і площах, що використовуються як сільськогосподарські угіддя. По матеріалах земельно-кадастрового обліку земель (державний акт, матеріали інвентаризації земельної ділянки) встановлюють відповідні площі земельної ділянки під забудовою та площі земель, що використовуються як сільськогосподарські угіддя, в тому числі по агровиробничих групах ґрунтів, площі інших земель.

Грошова оцінка забудованої частини земельної ділянки встановлюється за допомогою карти земельно-оціночної структуризації сільського населеного пункту, для чого визначається економіко-планувальна зона в межах якої розташована певна земельна ділянка.

Функціональне призначення певної земельної ділянки визначається за допомогою матеріалів земельно-кадастрового обліку, а також значення коефіцієнту Кф.

Відповідно до номеру економіко-планувальної зони по таблиці 3.10 визначається значення Ц нз – вартість 1 м² землі в цій зоні з врахуванням коефіцієнту функціонального використання.

Значення показника місцеположення певної земельної ділянки в межах економіко-планувальної зони визначається за допомогою карти впливу локальних факторів та добутку коефіцієнтів (Км3). При чому по визначених наявних локальних коефіцієнтах добуток показників локальних факторів оцінки не повинен бути нижче за 0,50 та вище 1,5.

Грошову оцінку забудованої частини земельної ділянки Цн (заб), грн/м² визначають за формулою 7:

                        ,                (7)                                    

де Цн - вартість 1 м² забудованої території земельної ділянки, грн;

Пзд- площа земельної ділянки, м².

Для здійснення грошової оцінки сільськогосподарських угідь в межах певної земельної ділянки, за допомогою карти грунтового покриву сільського населеного пункту, визначають шифр агровиробничих груп, та з таблиці 3.13 вартість 1 га земель кожної наявної в межах земельної ділянки агровиробничої групи ґрунтів (Г агр.), в тому числі під:

1. Ріллею.

2. Пасовищами.

3. Багаторічними насадженнями.

4. Сіножатями.

Знаючи площі с/г угідь, Пс/г, га, шифри агровиробничих груп грунтів та іх грошову оцінку, вираховують загальну вартість цих угідь Цн(с/г) грн/га, як суму добутків площ с/г угідь на їх грошові оцінки за формулою 8:

,  (8)

де Пр, Гр – відповідно площа ріллі, га та грошова оцінка 1 га певної агрогрупи угідь, грн;

Пс, Гс – відповідно площа сіножаті, га та грошова оцінка 1 га певної агрогрупи угідь, грн;

Пб, Гб – відповідно площа багаторічних насаджень, га та грошова оцінка 1 га певної агрогрупи угідь, грн;

Пп, Гп – відповідно площа пасовищ, га та грошова оцінка 1 га певної агрогрупи угідь, грн;

Кі – коефіцієнт індексації (застосовується при чинній наявності).

Загальна грошова оцінка певної земельної ділянки визначається як сума вартостей забудованої частини земельної ділянки та площі земель, сільськогосподарських угідь за формулою 9:

                                (9)                             


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 361; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!