Хто закінчить ланцюжок слів?»



Nbsp;

Використання ігрових технологій

На уроках іноземної мови

 

 

                                                          Вчитель англійської мови

                                                          Пригарівської загальноосвітньої

                                                          школи І-ІІІ ступенів

                                                          Глова Ю.М.

                                  


З М І С Т

1.Вступ. Актуальність використання ігрових технологій……………. 3

2.Гра як один із активних методів навчання для оволодіння

 іноземною мовою……………………….……………………………… 4-5

3. Усні ігри – форма практичного застосування мовних засобів …… 6-10

4. Письмові ігри – один із методів активізації навчальної діяльності

учнів……………………………………………………………………    11 - 15

5.Рухливі ігри як засіб розвитку інтересу до вивчення іноземної

мови………………………………………………………………………... 15-18

6. Комп’ютерні програми та Інтернет як елемент ігрових технологій… 19-20

8. Список використаної літератури ……………………………….....  21

                                                         

1. Вступ. Актуальність використання ігрових технологій

       Як відомо, завтрашній день – це запальна комп’ютерна освіченість та міжнародні зв’язки. Щоб діти почувалися впевнено в цьому середовищі, їм потрібно забезпечити відповідну підготовку. На сьогоднішній день учнів не задовольняє сума знань, їм потрібні практичні навички володіння іноземною мовою в різноманітних ситуаціях, наближених до реальних. Суспільству не потрібні роботи з механічними знаннями, воно потребує критично і творчо мислячих громадян.

   Психологи називають гру «серйозним заняттям». Адже вона має велику значущість. В процесі гри учень формується як суб’єкт діяльності. Працюючи в школі, я дійшла висновку, що гра, як організована дія, викликає наругу емоцій і розумових зусиль учня і передбачає прийняття швидкого рішення і реакції: що сказати і як зробити? Пошук відповіді на це запитання загострює розумову діяльність учня, розвиває кмітливість. А знання, набуті в результаті розумових та фізичних зусиль, більш міцні ніж одержані в готовому вигляді, тому я вважаю гру актуальною.

Усні та письмові навчальні ігри можуть бути використані вчителями іноземних мов та служити для підвищення мотивації у навчанні.

Досвід показує, що мовні ситуації, близькі до реального життя, допомагають підвищити ефективність уроків, активізувати мовну діяльність учнів, підвищити їх інтерес до іноземної мови.

Ігри позитивно впливають на формування пізнавальних інтересів школярів, сприяють усвідомленому засвоєнню іноземної мови. Вони сприяють розвитку таких якостей, як самостійність, ініціативність, вихованню відчуття колективізму. Учні активно, захоплено працюють, допомагають одне одному, уважно слухають своїх товаришів; учитель лише керує навчальною діяльністю.

Використання у практичній, навчальній діяльності різних ігор, ігрових

завдань та ситуацій забезпечує необхідні умови для вивчення іноземної мови.

Ігрові технології – один із активних методів навчання

  Важливе місце в навчальному процесі посідають ігрові технології.

 В.О. Сухомлинський писав: «Без гри немає і не може бути повноцінного розумового розвитку. Гра – це величезне світле вікно, через яке в духовний світ дитини вливається живлющий потік уявлень, понять про навколишній світ. Гра – це іскра, що запалює вогник допитливості». Для вивчення іноземної мови гра є важливим елементом у виконанні основного завдання вчителя – підвищення мотивації в учнів до вивчення предмета.

       В своїй роботі я хочу показати роль ігрових технологій для оптимізації процесу навчання іноземної мови, для активізації навчальної діяльності учнів, як засобу емоційної розрядки на уроці, тренування для контролю знань і навичок учнів.

       Що ж таке гра? За визначенням педагогів та психологів, гра – це:

- вільна форма діяльності дітей, яка пізнає, вивчає навколишній світ, відкриває широкий простір для особистої творчості, активності, самопізнання, самовираження;

- практика розвитку; діти грають тому, що розвиваються, а розвиваються тому, що грають;

- основна сфера розвитку дітей, у ній розв’язуються проблеми відносин між дітьми, набуття досвіду взаємовідносин між людьми в майбутньому.

           Гра додає навчальному спілкуванню комунікативної спрямованості, зміцнює мотивацію вивчення іноземної мови і значно підвищує якість оволодіння нею. Гра – це могутній фактор психологічної адаптації дитини в новому мовному просторі, що може розв’язати проблему природного ненасильницького вивчення іноземної мови.

           Через ігри взагалі проходять практично всі люди. Важко знайти дівчинку, яка б хоча раз у житті не грала в «дочки – матері», «в школу» чи «лікарню», хлопчика, який не був ані доблесним воїном, ані відважним

 індіанцем, ані хоча б просто водієм чи льотчиком. Гра забезпечує невимушену обстановку, в якій учні є настільки винахідливими і жвавими, наскільки це можливо. Вона дає широкі можливості для активізації навчального процесу, активізує прагнення учнів до контакту одне з одним і вчителем, створює умови рівності в мовному партнерстві, руйнує традиційний бар’єр між учителем і учнем.

Існує багато видів гри та ігрових елементів на уроці, серед яких усні, письмові та рухливі ігри. Ігри повинні проводитись неодмінно в доброзичливій , творчій атмосфері, викликати у школярів почуття задоволення, радості. Гра організовується таким чином, щоб учні могли активно спілкуватися, з максимальною ефективністю використовувати мовний матеріал, що відпрацьовується.

Роль учителя в процесі підготовки і проведення гри постійно змінюється. На початковій стадії роботи вчитель активно контролює діяльність учнів, але поступово стає лише спостерігачем.

    3.Усні ігри – форма практичного застосування мовних  

Засобів

1.  «Хто знає більше слів на дану тему?»

Учні по черзі називають слова на задану тему, при цьому не дозволяється робити паузи, повторювати слова, сказані попереднім учасником. Виграє той, хто назве найбільше слів на задану тему.

Хто закінчить ланцюжок слів?»

Учасник називає слово. Кожен наступний учасник повинен назвати слово, яке починається на останню букву попереднього слова, наприклад: а table, ear, run, nut, toy, yard, door, red, etc.


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 253; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!