ПРИКЛАДИ ЗАВДАНЬ ДЛЯ ОБГОВОРЕННЯ



 

Задача 1. Громадянин Петров та громадянин Іванов уклали договір купівлі-продажу, за яким громадянин Петров продав громадянину Іванову власну квартиру. Визначте елементи складу цивільного правовідношення.

Задача 2.Михайло (17 років, навчається заочно у коледжі, працює у приватній фірмі) продав моторолер, подарований батьками, своєму товаришеві, оскільки йому не вистачало зароблених грошей для купівлі мотоцикла. Дайте характеристику юридичній ситуації. Чи буде визнано даний правочин дійсним?

 

Задача 3. Громадянин Петренко у стані алкогольного сп’яніння продав золотий перстень за 25 гривень. Його дружина вимагає від покупця ( громадянина Карпенка ) повернути перстень, запропонувавши назад гроші, отримані за товар. Громадянин Карпенко відмовляється повернути покупку та забрати назад гроші. Чи буде визнано договір дійсним? Чому?

Задача 4.Громадянин С. взяв у борг 200 грн. у К. строком на один рік. Коли минув рік, С. повернув гроші телеграфним переказом. Отримавши 200 грн., К. зателефонував С. і сказав, що гроші треба було б повернути особисто, до того ж вони повернуті без урахування відсотків, що були б нараховані при зберіганні грошей у банку чи ощадкасі. Але С. відмовився виконати цю вимогу, вважаючи її незаконною. Хто з них правий?

 

Задача 5. Визначте право володіння, користування та розпорядження у наступних ситуаціях:

 - отримання будинку у спадок;

 - керування автомобілем за довіреністю;

 - купівля магнітофона за дешевою ціною у наркомана;

 - здача складу в оренду;

 - передача майна у користування.


СЕМІНАРСЬКЕ ЗАНЯТТЯ № 3

Правове вирішення сімейних конфліктів

ПЛАН:

1. Шлюб : поняття, укладення, припинення, недійсність

2. Особисті та майнові права та обов’язки подружжя

3. Особисті та майнові права та обов’язки батьків і дітей

4. Захист дітей, що залишилися без батьківського виховання

 

 

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ:

 

Семінарське заняття буде проходити за пунктами плану, винесеними на розгляд. Студентам будуть запропоновані завдання для обговорення у вигляді задач або життєвих ситуацій. Для того, щоб повторити тему і підготуватися студентам потрібно повторити окремі питання, а саме :

Що таке шлюб? Які існують умови укладення шлюбу ? З якими категоріями заборонено укладати шлюб ? Якими шляхами можна припинити шлюб ? В яких випадках шлюб припиняється через суд ? В яких випадках шлюб можна припинити через органи РАЦСу ? Як розподіляється майно у випадку розлучення ? Перелічите підстави визнання шлюбу недійсним. З якого часу шлюб визнається недійсним? Як ділиться майно, нажите під час шлюбу, визнаного недійсним ?

Що являють собою майнові права та обов’язки подружжя? Яке майно одруженої особи має назву особисте? Що таке особисті кошти? Що слід розуміти під принципом спільності набутого в шлюбі майна?

Які права та обов’язки у матері, батька та дитини? Доведіть взаємність прав та обов’язків дітей та батьків. У яких випадках може бути вирішено питання про позбавлення батьківських прав? Що таке піклування та опіка? У яких випадках та в якому порядку їх встановлюють? Хто може бути опікуном чи піклувальником?

 

 

ПЕРЕЛІК ДЖЕРЕЛ ТА ЛІТЕРАТУРИ:

 

1. Сімейний кодекс України, що вступив у дію з 1.01.2004. – К.: Школа, 2003.

2. Цивільний кодекс України, що вступив у дію з 1.01.2004. – К.: Школа, Сімейний кодекс України 2003.

3. Правознавство: Підручник / За відп. ред. О.В. Дзери. – 10-е вид., перероб. і допов. – К. : Юрінком Інтер, 2007. – 848 с.

4. Правознавство: Навчальний посібник / За заг. ред. П.Д. Пилипенка. – Львів : “Новий світ-2000”, 2003. – 592 с.

5. Правознавство: Навчальний посібник / За заг. ред. С.М. Тимченка, Т.О.Коломоєць. – 2-ге вид., стер. – Суми : ВТД “Університетська книга”, 2008. – 554 с.

6. Юридичні терміни. Тлумачний словник / В.Г.Гончаренко, П.П.Андрушко, Т.П.Базова та ін.; за ред.. В.Г.Гончаренка. – К.: Либідь, 2003. – 320 с.

 

 

ПРИКЛАДИ ЗАВДАНЬ ДЛЯ ОБГОВОРЕННЯ

 

Задача 1.Тетяна та Юрійзбираються одружитися. Мати Тетяни є двоюрідною сестрою батькові Юрія. У державному органі реєстрації актів цивільного стану хлопцеві та дівчині заявили, що вони не мають права одружуватися. Чи правильно поступили працівники державного органу РАЦСу?

 

Задача 2.Перебуваючи у шлюбі, громадянка Мишина стала інвалідом II групи. Через три роки після цього вони з чоловіком розлучилися. Після розлучення Мишина звернулася із вимогою до колишнього чоловіка про сплату аліментів. Мишин відповів, що вони розлучені і вже не родичі, тому він їй нічого не винен. Жінка подала позов до суду. Як вирішиться справа?

Задача 3.17-річний Мирослав закінчив школу і поступив до університету на контрактну форму навчання. Хлопець стверджує, що його батьки зобов’язані платити за навчання, оскільки він є неповнолітнім. Як буде вирішено ситуацію?

 

Завдання 4. Визначте режим власності у подружжя:

а) дружина мала дачу до одруження;

б) чоловік отримав у спадок квартиру;

в) гроші на банківському рахунку чоловіка, відкритому у шлюбі (зароблені ним у вільний від роботи час на будівництві дач);

г) квартира, куплена під час подружнього життя на гроші зароблені чоловіком і оформлена на його ім’я (дружина у цей час не працювала);

Ґ) золотий перстень із діамантом, куплений чоловіком дружині;

д) премія дружини;

е) дружина до укладення шлюбу мала легковий автомобіль, який під час подружнього життя капітально відремонтували.

 

Задача 5. Подружжя Петрових, яке мешкало у Луцьку відправилося в Одесу до батьків дружини на автомобілі. По дорозі внаслідок аварії подружжя загинуло. В живих залишилася тільки 8-річна донька. Під час слідства також було встановлено, що Петров на протязі декілька років працював педагогом у дитячому будинку-інтернату, де сам колись виховувався. Хто повинен взяти на себе виховання дівчинки?


СЕМІНАРСЬКЕ ЗАНЯТТЯ № 4


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 811; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!