Загальні засади конституційного ладу України



 

ПЛАН:

1. Засади конституційного ладу України

3. Права, свободи та обов’язки людини і громадянина

4. Органи державної влади і їх повноваження

5. Місцеве самоврядування

 

 

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ:

 

Семінарське заняття буде проходити за пунктами плану, винесеними на розгляд. Студентам будуть запропоновані завдання для обговорення у вигляді задач або життєвих ситуацій. Для того, щоб повторити тему і підготуватися студентам потрібно повторити окремі питання, а саме :

Яка держава визначається правовою? Перелічите ознаки правової держави. Охарактеризуйте форму правління, форму політичного режиму та адміністративно-територіального устрою України. Які загальні засади існування української держави закріплено в Конституції України? Надайте визначення прав, свобод і обов’язків громадян. Розподіліть відомі права людини за певними категоріями (видами прав людини). Які основні конституційні обов’язки громадян України?

Яка виборча система встановлена в Україні? За яким принципами проводяться вибори на Україні? Коли та за якою періодичністю проводяться вибори народних депутатів України, органів місцевого самоврядування, Президента країни? Які вимоги висуваються до кандидатів у депутати різного рівня, кандидатів на посади Президента та голів місцевих рад? Які права має народний депутат України (депутат органів місцевого самоврядування)? Які функції покладено на Уряд України? Хто входить до його складу? Як саме змінюються функції Уряду у зв’язку з проведенням політичної реформи*? Які виконавчі органи створюються на місцевому рівні? Які функції на них покладено? Порівняйте завдання, функції та структуру органів державної місцевої виконавчої влади та виконавчих органів місцевого самоврядування .

 

 

ПЕРЕЛІК ДЖЕРЕЛ ТА ЛІТЕРАТУРИ:

 

1. Конституція України зі змінами внесеними згідно із Законом № 742-VII від 21.02.2014, ВВР, 2014, № 11, станом на 15.03.2016

2. Правознавство: підручник [ для студ, вищ. навч. закл. ] / [А.І.Берлач, С.С.Бичкова, Д.О.Карпенко та ін.]. – [2-е вид., доп.]. – К. : Правова єдність, 2009. – 792 с.

3. Правознавство: Підручник / За відп. ред. О.В. Дзери. – 10-е вид., перероб. і допов. – К. : Юрінком Інтер, 2007.

4. Правознавство: Навч. посіб. / С.В.Дрожжина, О.О.Одінцова, В.О.Кондратьєв та ін..; За ред. С.В.Дрожжиної. – К.: Знання, 2006. – 350 с.

5. Правознавство: Навчальний посібник / За заг. ред. П.Д. Пилипенка. – Львів : “Новий світ-2000”, 2003. – 592 с.

6. Правознавство: Навчальний посібник / За заг. ред. С.М. Тимченка, Т.О.Коломоєць. – 2-ге вид., стер. – Суми : ВТД “Університетська книга”, 2008. – 554 с. – С.158-167, 177-183.

7. Юридичні терміни. Тлумачний словник / В.Г.Гончаренко, П.П.Андрушко, Т.П.Базова та ін.; за ред.. В.Г.Гончаренка. – К.: Либідь, 2003.

 

 

ПРИКЛАДИ ЗАВДАНЬ ДЛЯ ОБГОВОРЕННЯ

 

Завдання 1. Чи буде зареєстрований кандидатом:

а) у народні депутати двадцятирічний громадянин України, що проживає в Україні останніх 3 роки, але народився в Україні і досконало володіє мовою?

б) у Президенти України сорокарічний громадянин України, що володіє розмовною українською мовою, має право голосу, не судимий, проживає з народження в Україні, за національністю мусульманин і сповідує іслам?

 

Завдання 2. Знайдіть помилки у тексті:

а) Право законодавчої ініціативи в Україні мають Президент України, Національний банк України, народні депутати, Конституційний Суд України, Верховна Рада АРК.

    б) Закони приймаються більшістю депутатів, підписуються головою ВРУ та Президентом. Президент має право накладати вето протягом 10 днів з моменту находження до нього закону. ВРУ може подолати вето Президента ¾ голосів і з цього моменту закон набуває чинності.

в) До складу Кабінету Міністрів України входять Прем’єр-міністр, його заступники, міністри, керівники центральних органів виконавчої влади. КМУ видає постанови та укази. КМУ підзвітний та підконтрольний Президенту України та ВРУ.

 

Задача 3. 15 березня Президент України призначив нового голову обласної державної адміністрації (ОДА). Через місяць обласна рада висловила недовіру голові ОДА. За його усунення з посади проголосувало 44 депутати обласної ради з 80. Чи повинен Президент звільнити голову ОДА?

 

 


СЕМІНАРСЬКЕ ЗАНЯТТЯ № 2

Цивільні правовідносини в Україні

 

ПЛАН:

1. Юридичні і фізичні особи.

2. Загальні положення про зобов’язання, правочин, договір

3. Окремі види договорів (купівля-продаж, дарування, позика).

4. Захист прав споживачів

5. Судовий захист цивільних прав громадян

 

 

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ:

 

Семінарське заняття буде проходити за пунктами плану, винесеними на розгляд. Студентам будуть запропоновані завдання для обговорення у вигляді задач або життєвих ситуацій. Для того, щоб повторити тему і підготуватися студентам потрібно повторити окремі питання, а саме :

Які відносини регулюються цивільним правом? Чи кожний громадянин визнається законом суб’єктом права? Що розуміється під дієздатністю громадян? Які існують види дієздатності? Які наступають наслідки у випадку здійснення цивільно-правових відносин особою з недостатньою дієздатністю? Які дії учасників цивільно-правових відносин визнаються зобов’язаннями? У чому полягає зміст цивільних зобов’язань? Які види забезпечення виконання зобов’язань ви знаєте ? Що розуміється під правочином та яка його сутність? В якій формі можуть здійснюватися правочини? При використанні яких умов правочин є недійсним? Які права мають споживачі для захисту своїх прав у випадку придбання якісних товарів і товарів неналежної якості згідно ЦКУ та закону України “Про захист прав споживачів”?

Що означає термін “право власності”? Хто є суб’єктами права власності за ЦКУ? Що означає правомочність володіння, користування і розпорядження майном? Які форми власності визнаються в Україні? У якому випадку можливе примусове відчуження права власності? Які існують види власності? У яких випадках застосовуються негаторний і віндикаційний позови?

Які Ви знаєте стадії цивільного судочинства? Хто належить до осіб, які беруть участь у справі? Що таке позовна заява та з яких елементів вона складається ? Коли використовується позовна давність ?

 

 

ПЕРЕЛІК ДЖЕРЕЛ ТА ЛІТЕРАТУРИ:

 

1. Цивільний кодекс України: прийнято Верховною радою України 16 січня 2003 р.: Цивільний кодекс України: Офіційний текст. – К.: Хрінком Інтер, 2004. – 464 с.

2. Правознавство: підручник [ для студ, вищ. навч. закл. ] / [А.І.Берлач, С.С.Бичкова, Д.О.Карпенко та ін.]. – [2-е вид., доп.]. – К. : Правова єдність, 2009. – 792 с.

3. Правознавство: Підручник / За відп. ред. О.В. Дзери. – 10-е вид., перероб. і допов. – К. : Юрінком Інтер, 2007. – 848 с.

4. Правознавство: Навчальний посібник / За заг. ред. П.Д. Пилипенка. – Львів : “Новий світ-2000”, 2003. – 592 с.

5. Правознавство: Навчальний посібник / За заг. ред. С.М. Тимченка, Т.О.Коломоєць. – 2-ге вид., стер. – Суми : ВТД “Університетська книга”, 2008. – 554 с.

 

 


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 372; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!