Страхування відповідальності товаровиробників за якість продукції, що виробляється.



Страхування відповідальності товаровиробника за якість продукції набуло широкого розповсюдження з 50-х рр. ХХ ст. Спочатку воно виникло у США. Це страхування виникло як наслідок руху щодо захисту прав споживачів і як наслідок чисельних судових розглядів і задоволення позовів споживачів ,я кі постраждали внаслідок споживання дефектних товарів та послуг.

Мета цього страхування полягає У:

- коменсації матеріальних втрат страхувальників у зв¢язку із необхідністю сплати ними збитків, завданих споживачам;

- захисті інтересів споживачів за шкоду, заподіяну їх життю, здоров¢ю та майну.

Поняття продукція охопляю будь-які товари, комплектуючі, сировину, електроенергію. Не входять до цьго поняття природні ресурси, продукти тваринництва, рибальства, мисливства, а також сільькогоподарська продукція, не піддана промисловій переробці.

Під терміном товаровиробникрозуміють виробника продукції, оптового покупця, роздрібного покупця, ремонтну майстерню тощо.

У практиіц страхування застосовується принцип вини: на товаровиробника лягає оюов¢язок довести свою невиновність за позовом споживача даної продукції, а саме він може довести, що:

- він не передавав дефектну продукцію до сфери збуту

- поставка здійснювалася не для отримання прибутку (наприклад, подарунок)

- він виготовив тільки частину продукту, а дефектною виявилася вся конструкція

- на момент передачі товару на збут він не міг виявити цей дефект, виходячи з рівня наукових та технічних знань того періоду

Страхувальнику треба довести, що шкода життю, здоров¢ю чи майну споживача була заподіяна у період дії договору страхування. Це буває зробити важко, оскільки термін позовної давності 10 років і протягом 3 років страховик розлідує причини збитків та їх наслідки і сплачує страхове відшкодування.

Страхова сума встановлюється, виходячи з обсягів товарообороту фірми-страхувальника і при цьому стновлюється ліміт відповідальності окремо за збитками, заподіяними життю і здоров¢ю споживачів, і окремо за збитками, заподіяними майну споживачів, а також за збитками у розрахунку на один інсцедент. Ліміти за збитками життю і здоров¢ю набагато вищі.

Тарифи коливаються від 0,1 до 0,5% (в деяких випадках 1%). Залежить розмір страхового тарифу від продукції, від організації просування товару на ринок, від країни-ексортера, від історії збитків за цим видом страхування для конкретного страхувальника.

Страхова премія обчислюється у відсотках від річного грошового обігу страхувальника на основі даних попередніх періодів (наприкінці ставка коригується згідно з реальним оборотом) або на 100 одиниць продукції.

Не покриваються страховиком здитки, пов¢язані із:

• змінами конструкцій товарів

• поліпшенням і замінами товарів, що споживаються

• витрати, пов¢язані із виданими без відома страховика гарантійними зобов¢язаннями

• збитки, які виникли через відхилення від технології виробництва та ремонту цих товарів

• збитки, пов¢язані із пошкодженням майна споживача продуктом, використання якого не було достатньо опробувано.

Термін страхування визначається терміном гарантійної експлуатації.

Страхування відповідальності товаровиробників за забруднення навколишнього середовища.

Заподіювач шкоди повинен компенсувати не лише прямі витрати, а й витрати на очищення забруднених водойм та грунту.

Під “забрудненням” розуміють будь-який викид шкідливих речовин, незалежно від їх природи та характеру, що забруднює атмосферу, водні або земельні ресурси (або викид та нагромадження шкідливих речовин в обсязі, який не може більше поглинатися навколишнім середовищем).

Конкретний поліс страхування може покривати не тільки випадкові забруднення, а й ризик поступавого забруднення.

Підприємсва, які є джерелом підвищеної екологічної небезпеки, звільняються від відшкодування шкоди, заподіяної навколишньому природньому середовищу, тільки коли доведуть, що шкода виникла внаслідок природних явищ чи навмисних дій потерпілих осіб. Що ж до підприємств, які не є джерелами підвищеної небезпеки, то вони звільняються від покриття шкоди, якщо доведуть, що шкоду зоподіяно не з їхньої вини.

Особи, яким завдані збитки, мають право на відшкодування неодержаних прибутків за час, необхідний для відновлення здоров¢я, якості навколишнього природнього середовища, відтворення природного середовища до стану, придатного для використання за цільовим призначенням.

Страхуванням покриваються:

• всі суми, присуджені за законом постраждалим третім особам у зв¢язку з настанням страхового випадку, а також судові витрати,

• покриваються лише випадкові забруднення (навмисні дії або помилки виключаються),

• суми штрафів не включаються у срахове покриття.

Договір укладється на рік, але через великі витрати при визначенні умов страхування чи превентивних програм догорів, як правило, поновлюєтьяс в того ж самого страховика.

 

 


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 366; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!