Страхова угода та її основні етапи.



Загальне поняття угоди визначено Цивільним кодексом України. У статті 41 Кодексу зазаначено, що угодами визначаються дії громадян та організацій, спрямовані на встановлення, зміну або припинення цивільних прав або обов¢язків.

Таким чином, угода розглядається як процес. Особливо характерним є наявність процесу для страхової угоди, оскільки ця угода, як правило, в часі.

Етапи страхової угоди:

1. подання страхувальником заяви;

2. андерайтинг, тобто вирішення питання про прийняття запропонованого ризику на страхування, а також визначення основних умов страхування стосовно даного ризику;

3. укладання договору страхування, тобто узгодження всіх істотних моментів договору між сторонами, встановлення взаємних прав та обов¢язків;

4. врегулювання претензій страхувальника і виплата страхового відшкодування або закінчення дії договору, якщо страхова подія не настала.

Кожен з цих етапів має своє конкретне значення і відіграє свою особливу роль у проходженні страхової угоди, хоча не завжди на практиців рамках однієї годи мають місце всі чотири етапи. Це залежить від характеру страхової угоди і виду страхування. Наприклад, у масових видах страхування, таких як страхування туристів, що від¢їжджають за кордон, або при страхуванні цивільної відповідальності власників транспортних засобів заява страхувальником не подається і не проводиться андерайтинг, оскільки всі моменти договору визначені страховиком або законодавством. Страхувальнику залишається або погодитися на умови страхування і купити страховий поліс, або відмовитися.

Андеррайтинг: поняття, сутність, роль у формуванні збалансованого страхового портфеля.

Андеррайтинг – вирішення стр-ком питання шодо прийняття запроп ризику на с-ня і визначення осн умов с-ня. Він почин-ся після отримання від страхув-ка заяви про с-ня. Це проміжна ланка між заявою і підпис-ням договору про с-ня.

Практичний андеррайтинг вирішує 4 основні задачі:

1. треба оцінити запропонований на страхування ризик з точки зору характеристики об’єкту страхування і з точки зору вірогідності настання страхової події з цим об’єктом і з точки зору розмірів ймовірних збитків.

2. потрібно визначити: чи приймати ризик на страхування, чи ні.

3. Якщо ж прийнято ризик – визначити строки, умови і розмір страхового покриття, тобто визначити конкретні умови договору страхування.

4. Обчислити розмір страхової премії.

Крім того, андеррайтинг має сприяти зменшенню ризику по конкретному договору стр-ня, що у свою чергу також впливає на збалансованість с. портфелю, шляхом визначення оптимальних як для страхувальника так і для страховика умов договору стр-ня.

Договір страхування і страховий поліс: співвідношення між ними. Страховий сертифікат. Генеральний поліс.

Процес андеррайтингу завершується або відмовою страхувати певний об¢єкт, або підписанням договору.

Договір страхування – це письмова угода між страхувальником і страховиком, згідно з якою страховик бере на себе зобов'язання у разі настання страхового випадку виплатити страхову суму або відшкодувати завданий збиток у межах страхової суми страхувальнику або іншій особі, визначеній страхувальником, чи на користь якої укладено договір страхування (подати допомогу, виконати послугу тощо), а страхувальник зобов'язується сплачувати страхові платежі у визначені терміни та виконувати інші умови договору.

Факт укладання страхової угоди – це видача страховиком страхового полісу. Тобто страховий поліс є формою договору страхування.

Структура страхового полісу:

1. заголовок

2. преамбула (мова йде про те, що договір укладено на основі заяви, сплачено страховий внесок, страховик забов¢язується забезпечити вказане в полісі страхове покриття)

3. робочі статті (повна характеристика об¢єкта страхування і містить ту інформацію, що і правила страхування)

4. виключення (випадки, за якими страховик не виплачує відшкодування)

5. умови (всі умови, що відображені в полісі, можна поєднати в 3 групи: умови, що передують укладанню договору; умови, які слідують після підписання договору; умови, які передують виконанню страховиком своїх зобов¢язань)

6. підписи сторін

Генеральний поліс – це письмова угода з фіксованою страховою сумою, розмір якої дозволяє покрити страхуванням кілька відправлень вантажів за умови, що про них буде своєчасно декларовано страховику. Генеральний поліс діє доти, поки не буде використаний увесь ліміт встановленої страхової суми. Генеральний поліс не є повноцінним договором страхування і за ним не виникає зобов`язання страховика перед страхувальником. Стр-ня в межах генерального полісу здійс-ся шляхом укладання додаткових угод або видачі страхових сертифікатів на кожен окремий ризик, в яких зазначається страхова сума, премія, строк дії страхового захисту по кожному окремому ризику.

Страховий сертифікат – документ, що засвідчує страхування окремих партій вантажів, котрі підпадають під дію генерального полісу страхування вантажів.


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 426; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!