Структура і системна організація економіки.



Дійові особи (суб’єкти) економічних відносин— це сторони (фізичніта юридичні особи), які вступають у відносини виробництва, розподілу, обміну та споживання.

 Кожну зі сторін, яких завжди є дві(продавець—покупець, або виробник—споживач), слід розглядатияк окремого суб’єкта, який має власний інтерес.

Із розвитком ринкових відносин сучасна економічна теоріявиокремлює три основні групи суб’єктів економічних відносин:

Ø домашні (сімейні) господарства;

Ø підприємства (фірми) різних видів,

Ø держава.

Об’єктами економічних відносинє все те, що продаєтьсяй купується: товари та послуги (предмети споживання й засобивиробництва), капітал, праця, земля й інша нерухомість, цінні папери, інтелектуальні досягнення (ідеї, відкриття тощо), інформації (у тому числі реклама).

Структура економіки— багатопланове поняття, яке відображає співвідношення різних елементів економічної системи.

СХЕМА КРУГООБІГУ ЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

РОЛЬ ЕКОНОМІЧНОЇ НАУКИ В ЖИТТІ СУСПІЛЬСТВА І ОКРЕМОЇ ЛЮДИНИ  

Економічна наука сприяє інформованості людей, а отже, і демократизації громадського життя. Зокрема, суспільство з необхідним проявом демократичної організації - виборністю органів влади - припускає економічну інформованість не лише тих, хто претендує на владу, але і тих, хто вибирає претендентів. Чиновники, політичні діячі вимушені давати відповідь на важливі економічні питання: чи можливе здійснення соціальних програм, що привело до падіння курсу грошей, як доцільно змінити систему оподаткування і т.п. Якщо широкі кола населення не будуть мати хоч би загальних уявлень про зміст економічних явищ, то чекати свідомих дій під час виборчих кампаній, референдумів, інших загальнонаціональних або місцевих акцій безглуздо.

Значення економічної науки в житті окремої людини має мінімум три прояви: сприяння раціональній поведінці у сфері споживання, доцільному використанню індивідуальних заощаджень, уміння орієнтуватися у сфері бізнесу, допомога в ухваленні правильного рішення при виборі сфери діяльності. Людина, яка розбирається в природі інфляції, знає функції різних ринкових установ : банків, акціонерних товариств, страхових компаній і так далі, має шанс краще використати свої гроші і уберегтися від знецінення своїх заощаджень.

Той, хто займається власною справою, бізнесом, повинен здійснювати свою господарську політику. Підприємець, що розуміє причини і наслідки економічних явищ, прийме краще рішення, ніж той, хто не знає цього.

Вибираючи свій життєвий шлях у молодому віці, свою майбутню професію, треба не лише враховувати власні переваги, але і знать, які професії і чому найближчим часом можуть стати непотрібними, а які, навпаки, будуть затребувані, де вище оплата праціякі ще, окрім заробітної плати, існують законні джерела отримання доходів.

ДОМАШНЕ ЗАВДАННЯ


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 280; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!