Затвердження інвестиційних пропозицій.



Стадії затвердження ма­ють подвійну мету:

І. Функція контролю якості. З огляду на те, що пропозиція за­довольнила вимоги на попередніх етапах (після пошуку, стратегічного плану, відсіву, конкретизації, оцінки, проведення) немає сенсу відкидати її, хіба що з політичних міркувань. Тільки там, де попереднє пла­нування інв процесу було невідповідним, стадія за­твердження має велике значення у визначенні долі проекту.

2. Мотиваційна функція. Інв проект і особа, яка його пропонує, нероздільні. Особа, що приймає рішення, одно­часно й формує думку (судження) щодо пропозиції та змушує себе й команду виконавців підпорядкувати свою діяльність її реалізації.

Інколи втрати, пов'язані з відхиленням капітальних проектів на основі мотивації керівників, набагато перевищують втрати, пов'язані з прийняттям майже проектів з мінім збитковіс­тю. Рівень відповідальності, настрій команди керів­ників, що займається впровадженням проекту, є головними фак­торами, які визначають успіх / невдачу проектів із граничною ек ефективністю.

Взявши на себе зобов'язання відносно певного проекту, фірма повинна регулярно й систематично оцінювати припущення та інші фактори, з урахуванням яких приймалося рішення, і контролювати прогрес у розвитку прое­кту на всіх стадіях його реалізації. Коли зміни в припущеннях і запланованих грошових потоках Істотні, керівництво має при­йняти рішення відносно того, які зміни необхідно внести до якогось певного Інвестиційного проекту або в сам процес при­йняття рішень.

Проектний контроль, контроль на стадії реалізації проекту.

Взявши на себе зобов'язання відносно певного проекту, фірма повинна регулярно й систематично оцінювати припущення та інші фактори, з урахуванням яких приймалося рішення, і контролювати прогрес у розвитку прое­кту на всіх стадіях його реалізації. Коли зміни в припущеннях і запланованих грошових потоках Істотні, керівництво має при­йняти рішення відносно того, які зміни необхідно внести до якогось певного Інвестиційного проекту або в сам процес при­йняття рішень.

Контроль на стадії реалізації проекту Затвердження запиту на фінансування на стадії прийняття рі­шення обумовлює лише загальну суму і графік капітальних ви­трат, але реальний контроль за витратами починається з розмі­щення замовлень, які включають у себе:

1) точне визначення вимог на основі графіків постачання та монтажу, строків виконання та строків випробувань;

2) визначення переліку постачальників для визначення цін;

3) вибір найкращих цінових пропозицій.

Більшість проектів за сітьового планування потребує визна­чення критичного шляху (найдовшого шляху за сіткою) у графі­ках доставки й монтажу. Контроль здійснюється за допомогою аналізу витрат за бухгалт записами. Звіт про реалізацію зазвичай містить суму реальних витрат; суму, яка повинна бути витрачена на звітну да­ту; перевищення витрат над запланованими; недовитрату коштів порівняно з плановими показниками; оцінку суми коштів, необ­хідної для завершення проекту. Для фірм вважається прийнятним допущення перевитрат за проектом до 10 %. Лише після перевищення цієї цифри робиться запит щодо виділення додаткових коштів. За статистикою, 81 % фірм схильні до перегляду проектів, якщо витрати перевищують планові на 10 і біл %.

Цілі постаудиту інвестиційних проектів.

Постаудит, визначається як об'єктивна й незалежна оцінка успішнос­ті витрат коштів у процесі реалізації проекту за визначеним пла­ном. Оцінка має охоплювати реалізацію проекту від його затвердження до здачі в експлуатацію, а також його подальше технічне й фінансове функціонування. Цілі постаудиту:

Поліпшення якості прийнятих рішень.Занадто оптимістичний прогноз щодо реалізації проек­ту часто заохочується керівною верхівкою встановленням нере­ально високих контрольних показників ефективності інвестицій­ного проекту. Те, що таку помилку в передбаченнях буде виявле­но аудиторською перевіркою, може відвернути ЇЇ або зменшити. Постаудит може знижувати продуктивність, якщо він призво­дить до прийняття невиправдано занижених прогнозних оцінок за умови. Це може виражатися в розроб­ленні меншої кількості проектів, які відрізняються високими ри­зиком і дохідністю. Саме тому важливо розглядати постаудит не як зустрічний контроль, а як Інструмент, який стимулює якість і цілісність проектного аналізу.

Поліпшення якості майбутніх рішень. Постаудит відіграє важ­ливу роль, даючи керівникам змогу отримати зиск із запобігання допущених у минулому помилок. Постаудит має забезпечити своєчасний зворотний зв'язок І нада­ти інформацію відносно того, чому проекту не вдалося досягти обіцяного рівня і, отже, зменшити ймовірність невдачі за реаліза­ції майбутніх проектів. Наприклад:

Чи достатньо зібрано даних для здійснення оцінки?

Які специфічні помилки було зроблено у припущеннях і про­гнозах?

Чи було оцінено відповідним чином ризики?

Які заходи потрібно здійснити для поліпшення процесу при­йняття рішень?

Постаудит не може просто асоціюватися з фінансовим аналі­зом. Інвестиційний проект має бути розроблено так, щоб він відповідав певним стратегічним вимогам. Аудит допомагає визна­чити, наскільки результати реалізації інво проекту збі­гаються зі стратегічними завданнями, які він має реалізувати.

Знаходить причини для ініціювання діяль­ності після внесення коректив у проекти, які вже існують.(Основа для коригувальних дій). розгляд проекту з погляду його перспектив на майбутнє. Коли фактичні відхилення є значними або коли основні міркування вже не є такими важливими, майбутнє інвестиційного проекту в його початковій формі може стати предметом дискусії. Може ви­явитися, що проект є набагато прибутковішим, ніж планувалося, що може спонукати до розширення інв проекту або ж приведе до більш раннього переходу до наступної фази реалізації проекту. Там, де зміни є несприятливими, це може призвести до перегляду з можливістю скорочення або відмови від проекту.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 287; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!