Специфічні припущення покладені в основу методу бюджетування капіталу.



Сукупність дій з визначення, аналізу й вибору можливих інв-й серед інв про­позицій наз складанням капітального бюджету ( бюджетуванням капіталу). Цей процес охоплює кілька етапів, починаю­чи з виявлення можливих варіантів, перевірки ідей і закінчуючи точним економічним аналізом та постаудитом. У момент затвер­дження капітальний бюджет пп містить прийнятну кількість проектів, від яких загалом і від кожного окремо очікує­ться ек ефект, що відповідає стратегічним цілям керів­ництва пп. Бюджетування капіталу полягає у виборі за умов обмежених інв ресурсів тих інвестицій, які за­безпечать бажаний рівень дохідності за прийнятного рівня ризи­ку.

У роботах, пов'язаних з фінансуванням інв-й, основну ува­гу приділено оцінці інв вибору за умови існування при­пущення, що використання теоретично коректних методів прямо призводить до оптимального інв вибору і, отже, збіль­шує багатство акціонерів. Особа, що приймає рішення, розглядаєть­ся як пасивний глядач, який діє більше як технік, ніж як підприє­мець. Якимось чином ідеї відносно інвестування з'являються в полі зору, розраховуються грошові потоки й розробляються припущен­ня. Ризик ураховано у формулі дисконтування, за якою розраховує­ться значення чистої теперішньої вартості проекту. Якщо значення чистої теперішньої вартості позитивне, пропозиція стає частиною переліку прийнятних інвестиційних можливостей. Цей перелік у подальшому рафінується через оцінку взаємовиключних проектів за наявних обмежень у фін капіталі, де це необхідно.Такому підходу до бюджетування капіталу властиві такі припущення: *Інвестиційні ідеї просто з'являються. *Проект може розглядатися ізольовано, тобто проекти не є взаємозалежними. *Ризик може бути повністю врахований у межах чистої тепе­рішньої вартості. *НекількіснІ зауваження відносно інвестування до уваги не беруться. *Оцінка грошових потоків є неупередженою.

Етапи процесу інвестування капіталу та їх короткий зміст.

Менеджеру необхідно переоцінити процедури інвя в організації не для того, щоб визначити, чи є вони теоретично правильними, а щоб виявити, чи дасть змогу менеджеру їхнє використання приймати справді кращі рішення. Процес ін­вестування можна розділити на 4 основні етапи:

 1. Генерація проекту:

а)   пошук Інв можливостей у межах стратегії компанії; б)відсівання пропозицій, які не варті детал досліджень; в) конкретизація проектів; г) визначення ін доступних альтернативних інвестицій;

г) збирання інфо й розроблення припущень.

2. Одінка. проекту

а)     розрахунок загальних дискретних потоків надходжень; б)визначення чистих надходжень: в)оцінка впливу різних припущень на одержані за проектом результати; г)аналіз ризиків проекту; г) співвідношення вигод і стратегічної цілі проекту з ризиком і обмеженнями для організації.

3. Затверження проекту:

а)     підготовка та затвердж загальних капітальних витрат,що плануються за річними бюджетами; б)звернення із запитом на затвердження коштів за кожною пропозицією (з наданням усіх необхідних матеріалів на кожний додатковий рівень затвердження у структурі організації); в)прийняття рішення відносно інвестування (прийняти, від­хилити, змінити).

4. Реалізація проекту:

а)     відслідковування й контроль фаз реалізації; б)                         оцінка реалізації й очікуваного результату інв рішення.

 

 

Взаємозв'язок між інвестиційними можливостями виробленими цілями і стратегією компанії.

Організація має потенціальний набір інв можливостей, які за своєю суттю збігаються з виробленими цілями та стратегією компанії.Задачі керівництва- здійснювати творчий пошук з визначення такого набору. Саме тому компанія повинна робити наголос на інноваціях і розвитку, від­даючи їм пріоритет на рівні організації, заохочуючи ранню іденти­фікацію інв можливостей. Важко визначитися відносно того, як багато часу необхідно приділяти генерації проектів. Вар­тість проігнорованих можливостей не показується прямо у звіті з доходів, на відміну від витрат на пошук і дослідження.

Більшість фірм готує річний бюджет капіталу, у якому пере­раховуються інв проекти, що плануються для кожного підрозділу разом ЗІ стратегічними проектами, запланованими керівниками вищого рівня. Немає потреби затверджувати витрати на окремі проекти в рамках капітального бюджету. Це робиться завчасно через процедуру затвердження вимог на фі­нансування І на практиці вимагає глибшого аналізу, що проводиться в бюджеті капіталів. Керівництво визначає рівень децентралізації інв процесу. Проводиться перевірка й детальний аналіз (включаючи розроблення окремого капітального бюджету) Інвестиційних проектів, які повинні бути передані керівникам підпорядкованих підрозділів. Одним із осн методів є є делегування всіх інвестиційних пропозицій, вар­тість яких не перевищує певну, наперед визначену суму.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 379; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!