Оцінка інвестиційних пропозицій: виробничі фактори.



Фаза оцінки включає збір інформації, як на вході, так і на ви­ході, і використання спеціальних інвестиційних критеріїв для отримання оптимальної комбінації інвестиційних проектів. Фірма повинна зробити вибір відносно використання точних і надсклад­них або ж простіших оцінних моделей для того, щоб зрозуміти найважливіші взаємозв'язки, які існують на практиці. Більшість фірм використовує певний перелік критеріїв для оцінки Інвести­ційних проектів. Результати цієї оцінки можуть бути надійними тільки за умови, якщо є правильними припущення, на які вона спирається. Необхідно ретельно вивчити й ураховувати вплив на інвестиційний процес таких факторів, як ринки, стан економіки, виробництво, фінанси та люди. Нижче наведено перелік найваж­ливіших аспектів. Виробничі фактори І.Якої стадії життєвого циклу продукту планується досягти згідно з інвестиційною пропозицією (дозрівання, розвиток, зрі­лість, занепад)? Яке це матиме відношення до припущень відно­сно об'єму, вартості одиниці та ціни продажу? 2.      Чи є досвід використання пропонованого інв проекту: а)              в організації? б)поза організацією? Якщо так, то яким чином цей досвід можна перейняти й вико­ристати? 3.Чи може наявне виробниче обладнання забезпечити досяг­
нення відповідного рівня якості, нормативних показників витрат ресурсів і часу, які передбачено в інвестиційній пропозиції? 4.Як вплине реалізація Інвестиційної пропозиції на викорис­тання потужностей у коротко- й середньостроковому аспектах?

 

Оцінка інвестиційних пропозицій: фінансові фактори.

Фаза оцінки включає збір інформації, як на вході, так і на ви­ході, і використання спеціальних інвестиційних критеріїв для отримання оптимальної комбінації інвестиційних проектів. Фірма повинна зробити вибір відносно використання точних і надсклад­них або ж простіших оцінних моделей для того, щоб зрозуміти найважливіші взаємозв'язки, які існують на практиці. Більшість фірм використовує певний перелік критеріїв для оцінки Інвести­ційних проектів. Результати цієї оцінки можуть бути надійними тільки за умови, якщо є правильними припущення, на які вона спирається. Необхідно ретельно вивчити й ураховувати вплив на інвестиційний процес таких факторів, як ринки, стан економіки, виробництво, фінанси та люди. Нижче наведено перелік найваж­ливіших аспектів. Фінансові фактори: *Яку ставку дисконтування використано за розгляду пропозиції? *Чи дає проект специфічні можливості запозичення фін ресурсів (наприклад, позика під низький процент для реалі­зації саме цього проекту)? *Чи було розроблено «найкращий» і «найгірший» варіанти перебігу подій за реалізації проекту додатково до реальних при­ пущень щодо Його реалізації? *Чи проаналізовано чутливість? Яке процентне падіння в припущеннях відносно основних показників призводить до не­прийняття проекту? *До якої міри ризикованість проекту обумовлюється мікроекономічними факторами (наприклад, таким специфічним ри­зиком, як зміна в конкуренції) або макроекономічними факто­рами (наприклад, ринковим ризиком, таким як економічна по­літика уряду)?

27. Оцінка інвестиційних пропозицій: "людський" фактор.

Фаза оцінки включає збір інформації, як на вході, так і на ви­ході, і використання спеціальних інвестиційних критеріїв для отримання оптимальної комбінації інвестиційних проектів. Фірма повинна зробити вибір відносно використання точних і надсклад­них або ж простіших оцінних моделей для того, щоб зрозуміти найважливіші взаємозв'язки, які існують на практиці. Більшість фірм використовує певний перелік критеріїв для оцінки Інвести­ційних проектів. Результати цієї оцінки можуть бути надійними тільки за умови, якщо є правильними припущення, на які вона спирається. Необхідно ретельно вивчити й ураховувати вплив на інвестиційний процес таких факторів, як ринки, стан економіки, виробництво, фінанси та люди. Нижче наведено перелік найваж­ливіших аспектів. «Людський» фактор.Основною причиною того, що проекти не втілюють у життя все що від них очікувалось, є ігнорування «людського» фактора. Реалізація більшості проектів призводить до структурних змін і впливає на управлінську мотивацію.

1. Чи потребує Інвестиційна пропозиція залучення додатково­ го персоналу або подальшого навчання та перепідготовки?

2. Чи здатне керівництво самотужки реалізувати Інв пропозицію?

3. Чи є персональна / командна відповідальність за реалізацію інв пропозиції найдоцільнішою для цього випадку?

4. Чи є адекватними до потреб з реалізації проекту наявні управлінські структури та процедури?

5. Яким чином вплине нова інвестиція на керівництво та робіт­ників?

6. Чи були попередні консультації відносно планів щодо інв-ня з робітниками й профспілками?


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 241; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!