Ня підприємства, тобто являється індивідуальним підприємцем (підприємцем — фізичною особою).



Реєстрація суб'єкта господарювання — юридичної особи

Відповідно до статті 1 Закону «Про підприємства» від 27.03.1991 року та статті 23 Цивільного кодексу України "під­приємство це самостійний господарюючий об'єкт, що має статус юридичної особи, відособлене майно, статут, поточ­ний та інший рахунки, печатку і провадить діяльність з ме­тою одержання прибутку».

Підприємство має право створювати філії та представни­цтва. Підприємцям-початківцям важливо мати на увазі, що філії та представництва не є юридичними особами і діють не на підставі статутів, а на підставі положень, що затверджу­ються головним підприємством. Керівники філій і представ­ництв діють на підставі доручення, отриманого від відповід­ної юридичної особи.

Відповідно до Закону «Про підприємства в Україні» підприєм­ства поділяють на такі види:

— колективне підприємство, засноване на власності трудового колективу підприємства;

— підприємство, засноване на власності об'єднання громадян (відповідно до Закону «Про об'єднання громадян»);

— комунальне підприємство, засноване на власності відповід­ної територіальної одиниці;

— державне підприємство, засноване на державній власності, у тому числі казенне підприємство;

— господарське товариство;

— приватне підприємство, засноване на власності фізичної особи.

Найзручнішою формою створення суб'єкта господарюван­ня юридичної особи для підприємця-початківця є саме при­ватне підприємство.

Його основна перевага в тому, що не треба створювати статут­ний фонд, а це дозволяє обійтися мінімальним капіталом при ство­ренні підприємства.


У приватного підприємця (ПП) один засновник (власник), тому він сам розв'язує всі свої проблеми, йому ні з ким не потрібно ділитися прибутком тощо.

На відміну від індивідуального підприємця, засновник ПП не відповідає за його борги своїм майном, що випливає з Закону «Про власність», де сказано, що «власник не відповідає по зобов'язаннях створених ним юридичних осіб, а вони не відповідають по зобо­в'язаннях власника, крім випадків, передбачених законодавчими актами України».

Основним атрибутом підприємства є статут.

Будь-яке підприємство зобов'язане мати статут, що ви­значає його правовий статус, а тому при створенні підприємст­ва насамперед необхідно його розробити. Цю справу краще до­ручити юридичній фірмі, хоча можна зробити й самому.

Обов'язковими елементами статуту є:

1. Склад засновників, найменування, вид і форма
підприємства.

Цілі та предмет діяльності.

Безумовно, метою будь-якого комерційного підприємства є одер­жання прибутку. Що ж стосується предмета діяльності, то мають­ся на увазі види діяльності, якими буде займатися підприємство після його створення. Багато засновників при створенні підпри­ємства «про всяк випадок» включають у статут якнайбільше ви­дів діяльності, починаючи, скажімо, від виготовлення вареників і закінчуючи запуском космічних кораблів. Згідно закону, це не є порушенням, проте з погляду організації бізнесу — це не зовсім правильно, оскільки підприємець, перш ніж створювати підприєм­ство, повинен знайти свою нішу ринку та визначити ті види діяль­ності, якими він зможе успішно займатися.

Органи управління та їхня компетенція.

Законодавство визначає тільки основні органи управління під­приємствами та загальні рамки їх компетенції. Безпосередньо деталі питань такого гатунку вирішуються самим засновником у статуті підприємства. Слід мати на увазі, що існує два основних способи організації управління підприємством:


— безпосередньо власником (засновником);

— шляхом найму керівника підприємства за договором (кон­трактом).

Місцезнаходження підприємства.

Відповідно до законодавства, місцезнаходження підприємства (його юридична адреса) визначається місцезнаходженням його органу управління.

Для індивідуального підприємця — це, як правило, місце його постійного проживання.

Для юридичної особи — це може бути місце проживання одно­го з засновників або місцезнаходження за іншою адресою, підтве­рджене договором оренди, купівлі-продажу, міни, дарування або іншим відповідним документом. Підприємства можуть розташо­вуватися (мати юридичну адресу) у житлових приміщеннях. Для цього вони повинні укласти договір оренди з власником примі­щення.

При використанні житлових помешкань для розміщення під­приємства оплата за житлово-комунальні послуги справляється за вищими тарифами, затвердженими Міністерством економіки.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 148; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!