ПИТАННЯ 70. Провадження по виконанню постанови про конфіскацію предмета, грошей



Виконання постанови про конфіскацію предмета, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об'єктом адмініст­ративного правопорушення, грошей, одержаних внаслідок вчинення адміністративного правопорушення, здійснюється шляхом вилучення конфіскованого предмета і примусового безоплатного звернення цього предмета у власність держави. Законодавством передбачені певні обмеження застосування даного виду стягнення. Так, конфіскований може бути тільки предмет, що знаходиться в приватній власності порушника. Крім того, конфіскація вогнепальної зброї та набоїв, інших знарядь полювання не може застосовуватися до осіб. для яких полювання є основним джерелом існування. Речі й документи, які стали знаряддями або безпосередніми об'єктами правопорушень, що були виявлені при затриманні, або особистому огляді речей, вилучаються посадовими особами відповідних органів.

Постанова про конфіскацію предмета, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об'єктом адміністративного правопорушення, грошей, одержаних внаслідок вчинення адміністративного правопорушення,виконується:

1) державними виконавцями районних, міських, районних у містах відділів державної виконавчої служби;

2) уповноваженими нате особами:

• органів внутрішніх справ;

• органів, що здійснюють Державний нагляд за дотриманням

правил полювання;

• органів рибоохорони;

• органів Міністерства екології та природних ресурсів;

• підприємств і організацій, на які покладено пиймання конфіскованих м'ясоїдних хутрових звірів І шкурок цих тварин, разом із представником фінансового органа і представником Державного ветеринарного нагляду;

• фінансових органів;

• органів повітряного транспорту;

• органів Прикордонних військ України;

128

• органів державної податкової служби України. Предмети, які стали знаряддями вчинення або безпосередніми об'єктами правопорушень, гроші, одержані внаслідок вчинення правопорушення, що були виявлені при затриманні, особисому огляді або огляді речей, вилучаються уповноваженими посадовими особами органів, що здійснюють контрольно-наглядові функції. Зазначені предмети зберігаються в місцях, обумовлених даними органами, до розгляду справи.

Реалізація конфіскованих предметів здійснюється відповідно до Положення про порядок обліку, оцінки і реалізації конфіскованого, безхазяйного майна, майна, що перейшло по праву спадкування до держави, І скарбів, Конфісковані предмети реалізуються в комісійних або інших спеціально для цього визначених магазинах. Кошти, отримані від реалізації конфіскованих предметів, які стали знаряддям або безпосереднім об'єктом правопорушень, перераховуються до державного бюджету.

Постанову про конфіскацію предметів, які стали знаряддями або безпосередніми об'єктами правопорушень, слід вважати виконаним після передачі конфіскованого предмета представнику фінансового органу й оформлення акта приймання-передачі.

Постанова про конфіскацію предмета, грошей з відміткою про виконання повертається органові (посадовій особі), який виніс постанову.

ПИТАННЯ 71. Провадження по виконанню постанови про позбавлення спеціального права

У відповідності зі ст. ЗО КпАП Українипозбавлення спеціального права, наданого даному громадянинові, застосовується у відношенні:

• права керування транспортними засобами;

• права полювання;

• права на експлуатацію радіоелектронних засобів або високочастотних пристроїв (застосовується на термін до трьох років за фубе або систематичне порушення порядку користування цим правом).

Виконання постанови про позбавлення спеціального права провадиться шляхом вилучення документів, що підтверджують це право (посвідчення водія, мисливського квитка, спеціального дозволу на експлуатаціюрадіоелектронних засобів або високочастотних пристроїв).

Обчислення строків про позбавлення спеціального права регулюється ст. 321 КпАП України, відповідно до якої водії транспортних засобів та особи, що порушили правила полювання, вважаються побавленими спеціального права з дня винесення постанови про позбавлення цього права.

129

Якщо зазначені особи, які позбавлені спеціального права, ухиляються від здачі документа, що посвідчує це право, то строк позбавлення їх спеціального права обчислюється з дня здачі або вилучення такого документа.

Після закінчення призначеного строку позбавлення спеціального права, а також у разі його скорочення особі, щодо якої застосовано даний захід, повертаються вилучені у неї документи. Видане посвідчення водія транмспортного засобу повертається особі, яку було позбавлено права керування транспортними засобами, після проходження нею перевірки знань правил дорожнього руху в ДАІ.

Застосування такого адміністративного стягнення як позбавлення спеціального права маєпевні обмеження.

Так, позбавлення права керування транспортними засобамине може застосовуватися до осіб, що користаються цими засобами в зв'язку з інвалідністю. Виключенням є наступні випадки:

• управління в стані сп'яніння;

• невиконання вимоги працівника міліції про зупинку транспортного засобу;

• залишення з порушенням встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, учасниками якого вони е;

• ухилення від проходження у встановленому порядку огляду на стан сп'яніння.

Позбавлення права полювання не може застосовуватися до осіб, для яких полювання є основним джерелом існування.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 270; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!