ПИТАННЯ 65. Перегляд постанови



Важливою гарантією законності та обгрунтованості застосування

123

адміністративних стягнень є наявність стадїі перегляду постанов. Під переглядом розуміють розгляд справ,на які покладено контроль за законністю постанов усправах про адміністративні правопорушення.

Перегляд - це новий розгляд справи суб'єктом, наділеним правом скасувати, змінити або залишити прийняту постанову без змін. Перегляд треба відрізняти від повторного розгляду справи, який провадиться у тих випадках, коли прийняту раніше постанову відмінено і справу направлено на новий розгляд. У першому випадку діє постанова у справі, законність та обгрунтованість якої перевіряється. У другому - стару постанову скасовано й у справі необхідно прийняти

нову постанову.

Стадія перегляду є факультативною, необов'язковою. Лише невелика кількість справ розглядається у порядку контролю, але вже сам факт існування такої можливості має велике превентивне значення, дисциплінує тих. кому доручено застосовувати адміністративні стягнення.

ПИТАННЯ 66. Виконання постанови у справах про адміністративні правопорушення

Виконання постанов - завершальна стадія провадження по адміністративних правопорушеннях. Її суть полягає в практичній реалізації адміністративного стягнення, призначеного правопорушнику юрисдикційним органом (посадовою особою). У процесі виконання постанови особа, що вчинила адміністративне правопорушення зазнає відповідних нестатків та обмеження особистого, морального або

матеріального характеру.

Відповідно до ст. 299 КпАП постанова підлягає виконанню з моменту її винесення. На відміну від вироків судів, які за загальними правилами підлягають виконанню лише після закінчення строку касаційного оскарження, постанови про накладення стягнень є актами управління І набирають чинності негайно.

Виконанням постанов зайняті двавиди органів. По-перше, це органи, які звертають постанову до виконання. Згідно зі ст. 299 КпАП постанова про накладення адміністративного стягнення звертається до виконання органом (посадовою особою), що винесла постанову, тобто це органи адміністративної юрисдикції. Зміст діяльності по зверненню постанови до виконання становлять: своєчасне направлення постанови органу-виконавцю, здійснення контролю за правильним виконанням постанови, вирішення всіх питань, які пов'язані з виконанням постанови, припинення виконання постанови з підстав, передбачених

ст. 302 КпАП.

По-друге, це органи, які безпосередньо виконують постанови про накладення адміністративних стягнень. Діяльність державних органів з

124

приведення до виконання направлених їм постанов має на меті реалізацію адміністративних стягнень.Вона здійснюється діями, які завдають покараному відповідні втрати і правообмеження в .установлених постановоюмежах.

Згідно зі ст. 300 КпАП це спеціально уповноважені органи держави. Так, постанови про конфіскацію грошей, речей уповноважені виконувати судові виконавці, а також відповідні особи фінансових 'органів, органів рибоохорони, мисливського господарства тощо.

З деяких справ про адміністративні правопорушення безпосереднє виконання постанов про стягнення покладено на орган, чцо виніс постанову. Так, постанова про відшкодоване вилучення предмета, що є знаряддям адміністративної провини, виконується •органом (посадовою особою), що виніс постанову.

Діяльність як органів, що звертають постанови до виконання, так і органів, що безпосередньо їх виконують, утворюють єдину стадію 'виконання постанов, що складається з різних етапів.

-' ПИТАННЯ 67. Провадження по виконанню постанови про ;            винесення попередження

у Попередження - один з видів адміністративного стягнення. .^Застосовується переважно до осіб. винних у здійсненні незначних ^адміністративних правопорушень. Попередження може накладатися ^дише у випадках, коли воно передбачено в санкції відповідної статті ^Особливої частини КпАП України або іншого нормативного акта. що | встановлює адміністративну відповідальність. Найчастіше ^Ь^      передбачається в альтернативі зі штрафом. Однак І? законодавство не допускає його застосування замість інших (адміністративних стягнень.

і Постанова про накладення адміністративного стягнення : ^ вид/ попередження виконанується органом (посадовою особою),

-(Який виніс постанову, шляхом оголошення постанови порушнику після .-закінчення розгляду справи.

^ Якщо справа була розглянута під час відсутності порушника, то приведення у виконання постановипро винесення попередження Здійснюється в порядку, передбаченому ст.285 КпАП України.

При винесенні попередження на місці вчинення правопорушення йоно оформляється способом, встановленим відповідними відомчими

-Нормативними актами. Так. процедура оформлення попередження, що виноситься на місці здійснення порушення правил дорожнього руху, Регламентована "Інструкцією по організації провадження у справах про Адміністративні порушення правил, норм і стандартів, що стосуються .забезпечення безпеки дорожнього руху. Відповідно до даної Інструкції ^рушнику вручається офіційне письмове попередження, у якому аказуються наступні дані:

125

• прізвище,ім'я та по батькові порушника;

• стаття нормативного акта, що передбачає відповідальність за

порушення правил дорожнього руху;

• посада, прізвище, ім'я та по батькові, номер нагрудного знака

посадової особи, що наложили стягнення;

• дата накладення стягнення;

• підпис відповідної посадової особи;

• підпис порушника, що свідчить про те, що він не заперечує факт допущеного їм порушення і накладення стягнення.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 243; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!