Вправа 13. Знайдіть помилки в оформленні характеристики. Зредагуйте і запишіть, дописавши відсутні відомості. Укажіть на характер помилок



                                          Характеристика

                                          видана студентці 5 курса

                                          Харківського Національного

                                          університета ім. В.Н. Каразіна

                                          Шивановій Інні Данилівні

                                          1986 року народження, освіта - середня спеціальна

Пані Шиванова Інна Данилівна, студентка 5 курсу, яка навчається за спеціальністю «Міжнародні економічні відносини» успішно проходила перекладацьку практику у Посольстві республіки Ліван з 14.03.10 по 14.04.10 року. Вона виконувала переклади з української мови на англійську мову дипломатичних нот та економічних листів різного характеру.

Зарекомендувала себе як уважна та старанна студентка. Практика оцінена на відмітку «відмінно».

Посол республіки Ліван в Україні       Юссеф Садака

15.04.10

 

Вправа 14. Зредагуйте речення з тексту характеристики. З'ясуйте, які вади було усунено.

Проявив себе як викладач, досконало знаючий свою справу. Користується авторитетом колег. Характеристика видана в аспірантуру Харківської правової академії. Фахом секретаря-референта оволоділа в повному обсязі. У червні 2009 року Романовським Л. М. було закінчено навчання в інституті політології та права Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова, одержавши диплом з& фахом «Правознавство». Постійно підвищує свій професіональний рівень. Володіє високим рівнем психологічної культури.

 

Завдання для самостійної роботи.

Напишіть рекомендаційний лист, використовуючи відомості з характеристики Шиванової Інни Данилівни (див. вправа 13), у разі потреби допишіть відсутню інформацію. Чим рекомендаційний лист відрізняється від характеристики?

 

Рекомендована література: [1,3,5,6,8,10]

Практичне заняття № 12 ( 2год.)

Тема: «Документація з кадрово-контрактних питань»

Мета:Формування умінь і навичок складання та оформлювання документації з кадрово- контрактних питань; дотримання вимог культури писемного мовлення під час складання документації з кадрово- контрактних питань.

Студенти повинні знати:

- призначення резюме, автобіографії, характеристики,

- рекомендаційного листа, заяви, особового листка з обліку кадрів. Наказу щодо особового складу, трудової книжки, трудового договору. контракту, трудової угоди та вимоги щодо їх оформлення.

 

Студенти повинні вміти:

- складаи та редагувати тексти документів з кадрово-контраетних питань;

дотримуватися мовних норм під час оформлювання их документів

 

План.

1. Наказ щодо особового складу.

2. Трудова книжка.

3. Трудова угода.

4. Трудовий договір.

5. Контракт.

ТЕОРЕТИЧНА ЧАСТИНА

 

  1. Що регламентують накази щодо особового складу?
  2. Які реквізити містить наказ?
  3. З якого моменту наказ набуває чинності?
  4. Що таке контракт?
  5. Які відмінності між контрактом та трудовою угодою, трудовим договором.
  6. Який документ називається трудовою книжкою?
  7. Які відомості заносяться до трудової книжки і де вона зберігається?

 

Вправа 1. Оформіть наказ щодо особового складу, допишіть відсутню інформацію.

                                       НАКАЗ

Від 28 серпня 2008 р.     *                                                      № 171 -к

Хоменко Ірину Петрівну прийняти з 01.09.2005 р. на посаду діловода з посадовим окладом 1500 грн. на місяць.

 Підстава: заява.

Директор                                                                               О.І. Іванов

Юрисконсульт                                                             П. В. Костів

Ознайомлена                                                                    Г. П. Петренко

29.08.2008 р.

 

Вправа2. Утворіть форму знахідного відмінка однини чоловічих прізвищ. Сформулюйте правила, за якими відмінюються прізвища в українській мові.

Кутній, Лимар, Леньо, Яхно, Горобець, Пономарів, Шуль, Півторадні, Нетудихатка, Слабуха, Тарцюра, Музика, Лебідь, Сало, Поштар, Корнило, Калинець, Назарок, Курилів, Гриців, Гудзій, Закусило, Щука.

 

Вправа 3.Зредагуйте текст відповідно до норм сучасної української літературної мови, добираючи з дужок найбільш точне слово. Виправлення прокоментуйте.

 

У відповідності із статею КЗот України трудовий контракт повинен

 (підписуватися, укладатися, складатися) в писемній формі.

При укладанні контракта (рекомендується, дається порада) указувати такі основні (домовленості, умови):

-     місце роботи (назва підприємства, куди (береться, приймається, за-

раховується) працівник, його адреса;

-     конкретну роботу з певної спеціальності чи (місця, посади, поста,

профілю);

-     дату початку роботи і її закінчення, якщо укладається (спільний, негай -

ний, терміновий, невідкладний, екстрений, першочерговий, надтер -

міновий) трудовий контракт.

 

Вправа4. Чи можна вважати людину знавцем української мови, якщо вона так переклала синтаксичні конструкції? Виправте помилки, уникайте калькування з російської мови.

В значительной степени - в значній мірі, бывший директор - бувший директор, быть на хорошем счету - бути на хорошому рахунку, подъем уровня производства - підйом рівня виробництва, работать на общественных началах - працювати на суспільних началах, приступать к производству -приступати до виробництва, рассмотреть следующие вопросы - розглянути слідуючі питання, самый лучший результат.- самий кращий результат, профессиональный уровень - професіональний рівень, трудовые споры - трудові суперечки, находиться в прекрасной форме - знаходитися в прекрасній формі, занимать призовые места - займати призові місця, допускать возможность - допускати можливість, соискатель ученой степени - співшукач ученої ступені, понести убытки - понести збитки, считать необходимым - рахувати за необхідне, выполнить большой объем работы - виконати великий об'єм роботи, относится к языку - відноситися до мови, принять следующие решения - прийняти наступні рішення.

 

Вправа5. Побудуйте й запишіть словосполучення із самостійно дібраними іменниками, відповідаючи на питання. Чи змінюється значення словосполучення від зміни прийменника у кожній групі?

Навчаючись (з якою метою?) - задля, для, заради; зустрінемося (коли?) -у, на, наприкінці, по, після, о (об), напередодні, під час, протягом, упродовж; виконати (всупереч чому?) - незважаючи на, попри, всупереч, наперекір, незалежно від.

Вправа 6. Визначте межі речень. Запишіть, розставляючи потрібні розділові знаки. Виразно прочитайте текст і з'ясуйте, яке речення в ньому ключове (виражає основну думку висловлювання).

 

Межі вживання іншомовних слів є дуже важливим питанням культури мовлення неодноразово проблема запозичення слів ставала предметом науковий дискусій на яких обговорювалося питання чи загрожують українській мові іншомовні слова чи необхідно обмежувати потік запозичень тощо наведемо міркування видатного українського поета та перекладача М. Рильського у його статті про іноземні слова читаємо один науковий працівник бажаючи зробити приємність іншому сказав нашому колективу дуже хотілося б щоб цю роботу очолила така одіозна постать як ви його спокусило звучання іноземного слова                                                          одіозний яке в його уяві асоціювалося мабуть із грандіозний чи що коли тому науковцеві пояснено було що термін латинського походження одіозний означає ненависний небажаний неприйнятний і т.ін. то він звичайно зніяковів але потяг до прикрашання своєї мови непотрібними і раз у раз неправильно чи неточно уживаними іноземними слівцями властивий багатьом нашим товаришам і він цей потяг здається мені лихом проти якого треба боротись і боротись (3 посів.).

Вправа7.Створіть формуляри-зразки заяв: а) про вступ до вищого навчального закладу; б) про надання академічної відпустки; в) про дострокове складання заліково-екзаменаційної сесії; г) про переведення до іншого факультету (інституту); ґ) про надання творчої відпустки д) про переведення на іншупосаду.


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 2957; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!