Порядок виконання (1 спосіб)



1). Підготовка схеми виміру. Виставити значення опору, індуктивності і ємкості, вказані на рис. 20. У меню Analysis вибрати режим AC Frecuensy – режим аналізу амплітудно-частотних і фазо-частотніх характеристик. У вікні, що з'явилося, встановити вказані параметри моделювання (рис. 22).

 

Рис.22. Налаштування параметрів вимірювань.

 

У даному прикладі частота вхідного сигналу мінятиметься від 1 Гц до 20 кГц. Амплітуда сигналу в крапці 3 схеми (Nodes for analysis) і зрушення фаз сигналів відкладатимуться по вертикальній і горизонтальній осях в лінійному масштабі (Linear).

2). Виміри. Натискувати кнопку Simulate (рис. 22). На екрані з'явитися вікно, в якому будуть представлені амплітудно-частотна (верхня) і фазо-частотна (нижня) характеристики для заданих параметрів послідовного коливального контура (рис. 23). За допомогою візирних ліній (методика детально описана в роботі №8) оцінити резонансну частоту. Для точніших вимірів знов в меню Analysis вибрати режим AC Frecuensy. У вікні (рис.22), що з'явилося, встановити Fstart=4 кГц, Fstop=6 кГц. Натиснути кнопку Simulate. У вікні, що з'явилося (рис. 24) будуть представлені характеристики контура у вигляді, зручнішому для вимірів.

Використовуючи описану методику, виміряти і занести в таблицю 12, параметри амплітудно-частотної і фазо-частотної характеристик послідовного контура для наступних значень елементів:

А). R=0,1 Ом, С=1 мкФ и L= 0,1 …..10 мГн;

Рис. 23. Характеристики послідовного коливального контура.

 

Б). R=0,1 Ом, L= 1 мГн и , С=0,1……10 мкФ;

В).L= 1 мГн , С=1 мкФ и R =0,01 …….10 Ом.

Табл.12

    f1,Гц f2,Гц   fn,Гц ωo Q

R=…..

L=…..

C=…..

Кu        

 

 

φ,град        

 

Рис. 24. Вимір параметрів послідовного коливального контура

 

Порядок виконання (2 спосіб).

1). Підготовка схеми виміру. Зібрати схему і виставити значення опору, індуктивності і ємкості, вказані на рис. 25.

Двічі клацнути лівою клавішею миші по зображенню плоттера. На екрані з'явиться зображення передньої панелі плоттера (рис. 26). На передній панелі вибрати лінійний масштаб по вертикальній і горизонтальній осі (Lin) і вимірювану величину – коефіцієнт передачі по напрузі (Magnitude). У лівому вікні вибираються мінімальне (I) і максимальне (F) значення коефіцієнта передачі, в правом – мінімальну (I) і максимальну (F) частоти досліджуваного діапазону. Це найбільш важке завдання. Заздалегідь доцільно оцінити резонансну частоту і добротність контура по приведених вище формулах. У наведеному прикладі (рис. 26) межі виміру коефіцієнта передачі 0-50, діапазон частот – 4-6 кГц.

2). Виміри. Після установки вказаних параметрів, натиснути кнопку

.

 

Рис. 25. Схема виміру за допомогою плоттера (вимірника АЧХ і ФЧХ).

 

.

 

 

Рис. 26. Передня панель плоттера (вимір АЧХ).

 

На екрані плоттера з'явиться зображення амплітудно-частотна характеристика. Пересуваючи візирну лінію (утримуючи такою, що натискує ліву кнопку миші) або за допомогою кнопок

 

,

 

виміряти параметри характеристики (значення коефіцієнта передачі і відповідної йому частоти можна прочитати в нижньому вікні на передній панелі плоттера).

Для виміру параметрів фазо-частотної характеристики контура необхідно натиснути кнопку Phase (рис.27).

 

Рис. 27. Передня панель плоттера (вимір ФЧХ).

 

Використовуючи описану методику, виміряти і занести в таблиці 12 параметрів амплітудно-частотної і фазо-частотної характеристик послідовного контура для наступних значень елементів:

А). R=0,1 Ом, С=1 мкФ і L= 0,1 …..10 мГн;

Б). R=0,1 Ом, L= 1 мГн і , С=0,1……10 мкФ;

В).L= 1 мГн , С=1 мкФ і R =0,01 …….10 Ом.

Аналіз результатів.

За результатами вимірів побудувати амплітудно-частотні і фазо-частотні характеристики, а також годографи комплексної передавальної функції послідовного резонансного контура.

Побудувати залежності характеристик контура – резонансної частоти, добротності, смуги частот від значень R, L і C.

 


 

Робота №14.


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 226; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!