Утримання територій промислових підприємств та установ



Поряд з вимогами дизайну, ергономіки, технічної естетики, наукової організації праці та культури виробництва, яки відносяться до створення оптимального середовища в цехах та інших приміщеннях (інтерєри), важливу роль відіграють вимоги до утримання та благоустрою території промислових підприємств.

У створенні художнього образу архітектури промислового підприємства та інших комплексів, де здійснюється діяльність людини, велике значення має ландшафтне-декоративне рішення їх території. Основою планувального рішення території підприємства або установи у функціональному та естетичному відношенні є генеральний план, завдяки якому здійснюється їх благоустрій підприємства.

При плануванні внутрішньої території підприємства, необхідно визначити основні внутр. заводські транспортні магістралі, пішохідні доріжки, тротуари, зони відпочинку, площадці відкритого збереження матеріалів та обладнання, міста утилізації відходів. Особливого значення у благоустрої та створенні культури підприємств та установ, набувають об’єкти архітектури малих форм.

Таблиця 1.

Класифікація об’єктів архітектури малих форм на територіях промислових підприємств та установ

Функціональний комплекс Група Об’єкт
Малі архітектурні споруди     Інженерне – господарче обладнання     Обладнання для відпочинку     Засоби візуальної інформації     Декоративні форми Малі будівлі   Декоративні водяні улаштування   Огородження   Інженерне-технічне обладнання   Засоби благоустрою рельєфу   Технічні водяні обладнання   Освітлювальне обладнання   Господарче обладнання     Споруди зон відпочинку   Дворові меблі   Обладнання спортивних майданчиків   Засоби інформації   Засоби наочної інформації   Декоративна скульптура   Засоби святкового оформлення Прохідні, контрольне-пропускні пункти, павільйони для очікування суспільного транспорту, торгівельні павільйони, кіоски, тіньові навіси   Декоративні басейни, фонтани, каскади   Огородження підприємства та його ділянок, ворота для режимних території, жива огорожа, декоративні стінки   Трансформаторні підстанції, повітряне-забірне обладнання, протипожежне обладнання, обладнання для сигналізації   Підпорні стінки, пішохідні мостики, дробини на підкосах, берегові укріплення водоїмів, покриття пішохідних доріжок   Бризкальні басейни, технологічні та протипожежні водойми, водовідвідні лотки   Опори для електричного освітлювання, прожекторні установки, газонні світильники   Контейнери для відходів та площадки для їх розміщення, телефонні автомати, сатураторні автомати, урни для сміття   Трельяжі, навіси, альтанки, криті павільйони     Лавки, шезлонги, стільці, столи   Обладнання спортивних майданчиків для гри у волейбол, баскетбол, городки, теніс; обладнання гімнастичних майданчиків тощо   Знаки, вказівники, світлові табло, часи, стенди інформації   Стенди пошани, стенди наочної агітації     Статуї, скульптурні портрети, декоративні вази та квітники, настінні барельєфи, декоративні каміння   Флагштоки, панно, транспаранти тощо
Утримання території різних підприємств обумовлюється відповідними правилами, регламентуючими відповідний режим догляду за територіями. Але, основними правилами, що розповсюджуються на усі підприємства та установи являються:- Озеленення території здійснюється у відповідності з генеральним планом благоустрою, під наглядом спеціалістів з озеленення насаджень та квітководству, дотримуючись при цьому термінів, що відповідають кожному виду рослин.- Догляд за газонами, квітниками та деревами, розташованими на закріплених за цехами ділянками території, здійснюється за допомогою цих цехів.- Зони відпочинку, міста, що відведені для паління, спортмайданчики визначаються генеральним планом благоустрою та не повинні порушувати загальний ансамбль території підприємства. Міста відпочинку повинні бути добре озелененими та забезпеченими достатньою кількістю зручних садових лавок і урнами для збирання сміття.Практична робота

Тема: РОЗРОБКА ЗАХОДІВ З ЕРГОНОМІЧНОЇ ЕСТЕТИЗАЦІЇ ВИРОБНИЦТВА ТА ВИКОНАННЯ ЕСКІЗНОГО ЗОБРАЖЕННЯ МАЙДАНЬЧИКУ АБО ПЛОЩАДКИ ДЛЯ КОРОТКОЧАСНОГО ВІДПОЧИНКУ.

Практичне завдання: 1. Оформити паспорт по впровадженню заходів з ергономічної естетизації виробництва;2. Виконати ескізне зображення майданчику або площадки для короткочасного відпочинку.

Матеріали та інструменти:

1. Методичні рекомендації до виконання роботи.

2. Рисунки із зразками загального вигляду території озеленення промислових підприємств, майданчиків для короткочасного відпочинку тощо.

3. Папір креслярський.

4. Креслярське приладдя.

5. Туш, гуаш або кольорові олівці, пензлі.

6. Каталоги та журнали.

Хід виконання роботиДля виконання роботи кожен студент повинен мати кілька аркушів паперу, креслярське приладдя (циркуль-вимірювач, транспортир, лінійку тощо.), конспект лекцій і довідкову літературу з ергономіки. Кожний студент за індивідуальним завданням, повинен розробити та виконати ескізне зображення майданчику або площадки для короткочасного відпочинку та оформити паспорт по впровадженню заходів з ергономічної естетизації виробництва.Етапи роботи:

1. Використовуючи навчальну та методичну літературу, наочні посібники, методичні рекомендації до виконання роботи ознайомитись із змістом:

- вимог ергономіки до обладнання майданчиків або площадок для короткочасного відпочинку ;

- основних вимог дизайну з технічної культури підприємств та установ, засобів інформації;

- вимог ергономіки, дизайну та  техніки безпеки до утримання територій промислових підприємств та установ;

- класифікації об’єктів архітектури малих форм на територіях промислових підприємств та установ.

2. Виконати ескізне зображення майданчику або площадки на креслярському папері формату А3;

Зміст звіту:

7. Назва та мета роботи.

2. Зображення на папері формату А3 власний варіант майданчику або площадки для короткочасного відпочинку.6. Текстовий звіт.

Контрольні запитання:

1. Вкажіть основні групизасобів інформації промислових приміщень ?

2. Вкажіть основні заходи ергономіки та дизайну, що стосуються підвищення технічної культури підприємств?

3. Вкажіть основні групи та об’єкти архітектури малих форм промислових підприємств та установ?

4. Вкажіть основні правила утримання території різних підприємств?

 

 

Додаток А


Дата добавления: 2018-04-04; просмотров: 174; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!