Контрольні запитання та питання до дискусії



1. Структура юридичної діяльності. Особливості пізнавальної діяльності в роботі юриста.

2. В чому полягає головний зміст конструктивної діяльності?

3. Яке значення має комунікативна діяльність юриста?

4. Методи встановлення психологічного контакту у спілкуванні.

5. Вивчення і оцінка особистості, яка цікавить юриста, методи вивчення.

6. Фактори формування першого враження про людину.

7. Причини помилок сприйняття і оцінки особистості, яка цікавить юриста.

8. Соціально-психологічні феномени сприйняття і оцінки особистості.

9.Яке значення має невербальне спілкування у юридичні практиці?

 

Питання для самостійної роботи

 1. Професійна компетентність юриста

 2. Формування та розвиток професійної компетентності юриста в умовах навчання у ВНЗ та у процесі професійної підготовки юриста

 3. Психологічні аспекти саморозвитку юристів

4. Гендерні аспекти юридичної діяльності

 

Рекомендації з підготовки до питань теми:

До першого питання. Необхідно розкрити психологічну структуру юридичної діяльності: пізнавальну, конструктивну, комунікативну, організаторську.

До другого питання. Студенти повинні звернути увагу на те, що юридична діяльність відноситься до професій, що перед­бачають виконання службових обов'язків у напружених, екст­ремальних, стресогенних умовах. Тому їй притаманні всі особливості, характерні для інших «критичних» видів діяльності: 1) дефіцит часу; 2) вплив на особистість особливо сильних подразників та домінування негативних емоцій при нестачі позитивних; 3) підвищена відповідальність прийняття рішень та необхідність невідкладного вжиття захо­дів. Усі вони набувають особистої значимості та призводять (як кожен окремо, так і в сукупності) до виникнення стану психологічної напруженості.

До третього питання. Психологічний аналіз діяльності виражає її зовнішні умови (об'єкт і предмет діяльності, середовище, результати і їх плив на психіку), внутрішні умови (потреби, мотиви, цілі, способи), а також можливості управління і самоуправління. Характеристика психологічних особливостей діяльності юриста передбачає дослідження як специфіки вказаних компонентів, так і специфіки взаємодії цих компонентів.

Діяльність юриста насичена практичними соціально-психологічними проблемами. Ці проблеми слід враховувати і в ході опанування юридичною спеціальністю у вищих закладах освіти, і в самій реальній діяльності, і в процесі перепідготовки юридичних кадрів.

До четвертого питання. Спілкування юриста з людьми незалежно від предмета розмови багато в чому визначається його знанням їх особливостей, таких як: характер протікання психічних процесів (пізнавальних, емоційних, вольових), структура спрямованості особистості, її характер, мотиви діяльності і багато іншого. Ось чому будь-який юрист-практик до процесу спілкування і в ході його постійно вивчає і оцінює свого співрозмовника. Це дає йому зрозуміти можливості, вчинки і дії людини, з'ясувати причини зміни її поведінки, правильно будувати взаємостосунки, визначати шляхи і способи психологічного впливу і т.п. В юридичній психології вивчення особистості підозрюваного, звинуваченого, потерпілого, свідка, засудженого роз­глядається як необхідна умова наступного впливу на неї для здійснення цілей слідства і правосуддя.

 

Література

11. Аминов И.И. Юридическая психология: учеб. пособие для студентов ву­зов обучающихся по специальности«Юриспруден­ция» / И.И. Аминов. - М.: ЮНИТИ-ДАНА, 2007. - 415 с.

12. Бандурка А.М., Бочарова С.П., Землянская Е.В. Юридическая психология: Учебник. – Харьков: Изд-во Нац. ун-та внутр. дел, 2002. – 596 с.

13. Бедь В. В.Юридична психологія: Навч. посіб. – 2-ге вид., доп. і переробл. – К.: МАУП, 2004. – 436 с.

14. Бочелюк В. Й. Юридична психологія. Навч. нос. - К.: Центр учбової літератури, 2010. - 336 с.

15. Еникеев М. И. Юридическая психология. – М.: Издательство НОРМА, 2003. – 256 с.

16. Коновалова В. О., Шепітько В. Ю. Юридична психологія: Академічний курс: Підруч. для студ. юрид. спец. вищ. навч. закл. – К.: Концерн «Видавничий Дім «Ін Юре», 2004. – 424 с.

17. Коновалова В.Е., Шепитько В.Ю. Основы юридической психологии: Учебник. – X.: Одиссей, 2005. – 352 с.

18. Мариновская И.Д., Тихомиров С.Н. Юридическая психология: Учеб. пособие. – М.: Дело, 2005. -384 с.

19. Орбан-Лембрик Л.Е., Кошинець В.В. Юридична психологія: Навчальний посібник. – Чернівці: Книги - XXI, 2007. - 448 с.

20. Чуфаровский Ю.В. Юридическая психология. Учебное пособие. - М.: Право и Закон, 1997. – 320 с.

21.

Тема 3. Правова психологія(2 години)

 

Мета заняття: Опанування навичок використання психологічних та юридичних знань при здійснення юридичної діяльності та її соціально - психолого-правового забезпечення.

План

1. Правова соціалізація

2. Правова соціалізація і правослухняна поведінка особистості

3. Психологічні умови дієвості правових норм

 


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 173; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!