Порядок ведення службових переговорів, пов’язаних з рухом поїздів, по диспетчерському поїзному зв'язку та тунельному



Для вызова ДЦХ необходимо:

1) прослушать свободна ли линия, если занята – подождать, потом вызвать;

2) если ДЦХ не ответил, вызов повторить;

3) во время ведения переговоров тангента или кнопка нажата, при приеме разговора – отпущена. Нажимать и отпускать тангенту необходимо своевременно.

 По тоннельной связи:

1) открыть крышку телефонного аппарата;

2) нажать кнопку белого цвета и держать нажатой до конца переговоров;

3) после окончания переговоров трубку вставить в специальное гнездо и закрыть крышку;

4) черную кнопку не трогать.

Приказы и сообщения передавать кратко и ясно:

1) фамилия, должность говорящего;

2) место, откуда говорят (станция, перегон, ПК);

3) кратко доложить причину вызова;

4) получить ответ ДЦХ;

5) повторить приказ, распоряжение для подтверждения того, что приказ воспринят правильно;

6) получить разрешение на конец переговоров.

   В экстренных ситуациях при занятости линии ДСЦПТ должна периодически нажимать тангенту и вызывать ДЦХ "Диспетчер – срочно".

 

Порядок дій при відсутності контролю положення стрілки.

1. Сообщить ДЦХ, ШН, сделать запись в ДУ-46;

2. Отменить авторежим и заданный ранее маршрут;

3. Искусственно разомкнуть маршрут;

4. Перевести стрелку индивидуально("+" или "-") несколько раз, обратив внимание на потребление тока амперметра;

5. Если стрелка индивидуально не переводится перейти на резервный комплект;

6. Если стрелка не переводится с резерва – перейти на ручное управление при помощи курбеля;

7. Если после окончания перевода стрелки курбелем и нажатия кнопки положения остряков стрелки – нет контроля, стрелка берется на закладку и навесной замок; если есть контроль, стрелка на закладку не берется, движение поездов производится по сигналам.

 

БІЛЕТ 4.

 

Контакта рейка. Сигнальні та колієві знаки. Пристрої калієвого загородження.

Контактна рейка має забезпечувати безперебійне струмознімання при встановлених швидкостях руху електрорухомого складу за будь-яких атмосферних умов.

 Робоча поверхня контактної рейки має розміщуватися над рівнем головок ходових рейок на висоті 160 мм з відхиленнями не більше 6 мм у бік збільшення або зменшення.

Відстань від осі контактної рейки до внутрішньої грані головки ближчої ходової рейки має бути 690 мм з відхиленнями не більше 8 мм у бік збільшення або зменшення.

Перевірка стану контактної рейки із записом її параметрів на стрічці має проводитися не рідше одного разу на квартал вимірювальними візками.

 Контактна рейка має бути електрично ізольована від ходових рейок і конструкцій тунелю, мати захисний короб з важкозаймистих матеріалів відповідно до вимог У місцях встановлення закороток на станціях у захисному коробі повинні бути вирізи встановленої довжини.

 Контактна рейка має бути секціонована (розділена) на окремі ізольовані секції (фідерні зони) повітряними проміжками, що не перекриваються струмоприймачами одного вагона електрорухомого складу, завдовжки не менше 14 м між кінцями металевих частин відводів. Такі повітряні проміжки мають розташовуватися в місцях проходження електропоїздів з вимкненими тяговими двигунами, а на підходах до станцій головними коліями - на відстані не більше 50 м від початку пасажирської платформи.

У місцях розташування стрілочних переводів, перехресних з'їздів, перегінних металоконструкцій і пристроїв автоматичного виявлення перегрітих букс мають бути повітряні проміжки контактної рейки, які перекриваються струмоприймачами одного вагона електрорухомого складу, довжиною не більше 10 м.

На лініях, що проектуються та будуються, контактна рейка головних колій в місцях повітряних проміжків повинна мати кінцеві відведення з ухилом 1/30 на кінці, що приймає, і 1/25 - на кінці, що віддає; на контактній рейці інших колій - кінцеві відведення з ухилом 1/25 на обох кінцях. На діючих лініях надалі до перебудови на головних коліях допускається застосування відведень з ухилом 1/25.

Біля колій метрополітену встановлюються сигнальні й колійні знаки.

Сигнальні й колійні знаки, як правило, встановлюються з правого боку за правильним напрямком руху поїздів; окремі сигнальні знаки встановлюються на колії між ходовими рейками. На наземних ділянках зазначені знаки можуть встановлюватися також по осі міжколійя з дотриманням габариту наближення обладнання.

Біля стрілочних переводів і в інших місцях з'єднання колій в тунелях встановлюються граничні рейки, а на наземних ділянках - граничні стовпчики.

Граничні рейки встановлюються в міжколійя, а граничні стовпчики - посередині міжколійя у місцях, де відстань між осями колій, що сходяться, становить:

у тунелях, на наземних ділянках і на паркових коліях, що не призначені для обороту рухомого складу залізниць, - 3400 мм;

на паркових та інших коліях, що призначені для обороту рухомого складу залізниць, - 4100 мм.

На кривих ділянках колії ці відстані мають бути збільшені відповідно до нормативних документів із застосування габаритів наближення споруд та обладнання.

 Сигнальні та колійні знаки визначаються проектною організацією та повинні відповідати ІСИ.

Пристрої колійного загородження (скидальні башмаки або стрілки) в загороджувальному положенні повинні унеможливлювати вихід рухомого складу з колій, на яких вони встановлені.

Ці пристрої, а також поворотні бруси та тупикові упори мають бути обладнані покажчиками колійного загородження.

Конструкції поворотних брусів та тупикових упорів визначаються проектною організацією

Рух перших поїздів.

Первый электропоезд пропускается в соответствии с графиком движения. Время хода первых поездов увеличивается на 2-3 мин. Для пропуска включаются все группы освещения, а на наземных участках при плохой видимости. ДСЦПТ должны встречать и провожать первые поезда и докладывать об их отправлении ДЦХ.

При ведении первого поезда машинист обязан подавать оповестительный сигнал согласно установленным знакам и перед стрелочными переводами, следовать с особой бдительностью и готовностью остановится, если встретится препятствие. Об остановке или обнаружении неисправности доложить ДЦХ. В случае обнаружения людей не подающих световой сигнал в тоннеле, машинист обязан подать оповестительный сигнал и остановить поезд и забрать людей, если люди находятся вне габарита подвижного состава машинист обязан подать оповестительный сигнал, максимально снизить скорость, если невозможно остановить поезд и доложить ДЦХ.

На первые поезда выдаются предупреждения в случаях:

- промывка станции, тоннелей, путей, дренажных и водоотводных устройств, верхнего строения пути, бордюрного камня;

- смена рельсов, рельсовых плетей, контррельсов, контактных рельсов, вырезка дефектного стыка или дефектного рельса;

- смена стрелочного перевода или его частей (остряков, рамных рельсов, крестовины), перекрестного съезда или его частей, уравнительного прибора;

- смена загрязненного щебня ниже постели шпал, разбивка путевого бетона при всех видах работ;

- смена переводных брусьев, шпал, коротышей;

- работа на пути ВПРС;

- подъемка пути более 20 мм или рихтовка пути более 60 мм;

- окраска путевых тоннелей, станций или перегонов;

- ремонт и проверка действий МК;

- смена стрелочного электропривода, контактных колодок, монтажных проводов в схеме стрелки;

- постановка стрелки на макет и снятие с макета;

- на участке, где производились работы по замеру параметров контактного рельса.

 


Дата добавления: 2018-04-04; просмотров: 205; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!