ТЕХНІКО-ЕКОНОМІЧНІ ПОКАЗНИКИ ЦИВІЛЬНИХ БУДІВЕЛЬ



Таблиця 9

Техніко-економічні показники по житловому будинку

 

Найменування показників Один. Вимір. Кількість
1. Площа забудови будівлі м2  
2. Поверховість    
3. Умовна висота будівлі м2  
4. Кількість квартир в будинку, в тому числі: – однокімнатних; – двокімнатних і більше м2  
5. Площа квартир в будинку %  
6. Загальна площа квартир в будинку м2  
7. Площа вбудованих нежитлових приміщень м2  
8. Загальний будівельний об’єм, в тому числі: – ввище відмітки±0,00; – нижче відмітки ±0,00 м3  

 

Правила підрахунку

Площа квартирвизначається як сума площ всіх приміщень квартири, за виключенням лоджії, балконів, веранд, терас, холодних комор і зовнішніх тамбурів.

Загальну площуквартир визначають як суму площ всіх приміщень квартири (за виключенням вхідних тамбурів в однокімнатних будинках), вбудованих кафів і літніх приміщень, порахованих з наступним знижувальним коефіцієнтом: для балконів і терас – 0,3; для лоджій – 0,5; засклених балконів – 0,8; веранд, засклених лоджій і холодних комор – 1,0.

Площу житлового будинкувизначають як суму площ поверхів будівлі, виміряних в межах внутрішніх поверхонь зовнішніх стін, а також площ балконів та лоджії.

Площа сходових клітин,ліфтових та інших шахт включають в площю поверху з врахуванням їх площі в рівні даного поверху.

Площа горищ, технічних поверхів і підвалів в площу будівлі не включається.

Площа забудови будівлі визначається як площа горизонтального перерізу по зовнішньому обводу будівлі на рівні цоколю, включаючи виступаючі деталі. Площу під будівлею, розташовану на стовпах, а також проїзди під будівлями включаються в площу забудови.

Будівельний об’ємнадземної частини будівлі визначають в межах обмежуючу поверховість з включенням огороджуючи конструкцій, освітлюючи ліхтарів і т.д., починаючи з відмітки чистої підлоги кожної з частин будівлі, без врахування проїздів і простору під будівлею на опорах.

Умовна висота будівлі визначається висотою розташування верхнього поверху, без врахування верхнього технічного поверху, а висота розташування поверху визначається різницею відміток поверховості проїзду для пожежних машин і підлоги верхнього поверху.

При визначенні поверховості надземної частини будівлі в число поверхів включають всі надземні поверхи, включаючи мансардний, в тому числі технічний і цокольний, якщо верх його перекриття находиться вище середньої планувальної відмітки землі не менше ніж на 2 м.

При різному числі поверхів в різних частинах будівлі на ділянці з ухилом поверховість визначають окремо для кожної частини будівлі.

Технічний поверх, розташований над верхнім поверхом, при визначеності поверховості будівлі не враховується.

 

Таблиця 10

Техніко-економічні показники по громадській будівлі

Найменування показників Один виміру Кількість
1. Площа забудови будівлі м2  
2. Поверховість    
3. Ступінь вогнетривкості будівлі    
4. Загальна площа м2  
5. Корисна площа м2  
6. . Будівельний об’єм будівлі м3  
7  

 

 

Правила підрахунку:

Загальна площагромадської будівлі визначається як сума площ всіх поверхів (включаючи технічний, мансардний, цокольний, підвальний).

Площа поверхів будівліслід вимірювати в межах внутрішніх поверхонь зовнішніх стін. Площа антресолей, переходів в інші будівлі, засклених веранд, галерей і балконів глядацьких та інших задів слід включати в загальну площу будівлі. Площа багато освітлювальних приміщень слід включати в загальну площу будівлі в межах тільки одного поверху.

При похилих зовнішніх стін площа поверху вимірюється на рівні підлоги.

Корисна площагромадської будівлі визначається як сума площ всіх розміщених в нім приміщень, а також балконів і антресоль в залах, фойє, і т.д., за виключенням сходових клітин, ліфтових шахт, внутрішніх відкритих сходів і пандусів.

Розрахункова площагромадської будівлі визначається як сума всіх розміщених приміщень, за виключенням коридорів, тамбурів, переходів, сходових клітин, ліфтових шахт, внутрішніх відкритих сходів, а також приміщень, призначених для розміщення інженерного забезпечення і інженерних мереж.

Площа коридорів, використовуваних в якості рекреаційних приміщень в будівлях учбових закладів, а в будівлях лікарень, санаторіїв будинків відпочинку, кінотеатрів, клубів, центів шарів – турів і дозвілля та інших закладів, призначених для відпочинку або очікування гостей, включаються до розрахункової площі.

Площа радіовузлів, комунікативних, підсобних приміщень при естрадах і сценах, кіноапаратних, ніш шириною не менше 1 м і висотою 1,8 м і більше (за виключенням ніш інженерного призначення), а також вбудованих кафів (за виключенням вбудованих кафів інженерного призначення) включаються в розрахункові площі будинку.

Торгова площа магазину визначається як сума площ торгових залів, приміщень прийомів та видачі заказів, зала кафетерію, площа для додаткових послуг покупцям.

 

 


ОСНОВНІ ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ

ПОЯСНЮВАЛЬНОЇ ЗАПИСКИ

Текст пояснювальної записки може бути написаний від руки або надрукований. У першому випадку текст пишеться акуратно темним чорнилом або пастою (чорного, темно-фіолетового, темно-синього кольору) з відстанню між рядками 8–10 мм (що становить 20–25 рядків на сторінку). Весь текст повинен бути написаний чорнилом (пастою) одного кольору і відтінку.

У другому випадку текст набирається на комп'ютері і роздруковується на принтері з наступними параметрами:

– текст записки набирається на аркушах формату А4 (210х297 мм);

– поля нижнє і верхнє 2,0 см, ліве – 3 см, праве 1,5 см;

– шрифт Times New Roman, розмір 14 пунктів;

– відступ першого рядка абзацу – 1,25 см;

– інтервал перед і після тексту – 0;

– міжрядковий інтервал – полуторний;

– вирівнювання основного тексту – по ширині сторінки;

– вирівнювання назви розділів – по центру сторінки;

– нумерація сторінок – внизу, по центру кожної сторінки;

– номер на титульному аркуші не ставиться;

Пояснювальна записка повинна бути оформлена у вигляді зброшурованого документа, що включає титульний лист, зміст, перелік графічного матеріалу із зазначенням номерів аркушів та їх найменування, завдання на курсовий проект, розділи записки,  список використаної літератури.

Розділи, підрозділи і пункти повинні мати власні порядкові номери, позначені арабськими цифрами з крапкою (так, як у даній методичній розробці).

Перенесення слів в заголовках пояснювальної записки не допускаються. Крапку в кінці заголовка не ставлять. Відстань між заголовками і наступним текстом повинна бути ≈ 10 мм. Відстань між останнім рядком тексту і подальшим заголовком повинно бути не більше 15 мм.

 

Об'ємно-планувальне рішення будівлі

У цьому підрозділі слід вказати тип планувальної схеми, покладеної в основу планувального рішення з урахуванням функціональних, технологічних і архітектурно-художніх задач.

Необхідно привести габаритні розміри будівлі з вказівкою прийнятих об'ємно-планувальних параметрів будівлі (кількість поверхів, наявність підвалу, висот поверхів, розміри  прольотів, кроку колон або поперечних стін), а потім описати розташування приміщень по поверхах і взаємозв'язок між ними.

Слід також обґрунтувати запроектовані в будівлі вертикальні і горизонтальні комунікації (сходи, ліфти, коридори) і шляхи евакуації.

У кінці даного підрозділу привести таблицю з техніко-економічними показниками запроектованої будівлі − по аналогії з таблицею, розміщеною на листі з планами будівлі.

 


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 137; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!