Послідовність виконання роботи та загальні методичні



Рекомендації

Проект рекомендується виконувати в певній послідовності. Основні етапи роботи над проектом наступні:

Підготовчий етап:

– уважно ознайомитися з завданням на проектування; підібрати рекомендовану навчальну, довідкову і нормативну літературу;

– на основі вивчення відповідних розділів довідково-навчальної літератури скласти чітке уявлення про нормативні вимоги до об'ємно-планувальних рішень будівель заданого типу [2÷7]. Розробити планувальне рішення будівлі;

– у відповідності до заданої конструктивної системи визначити вид та розташування вертикальних несучих елементів – стін або колон; провести координаційні осі та промаркувати їх. У разі застосування безкаркасної конструктивної системи при призначенні несучих стін слід взяти до відома наступне:

§   економічно і технічно доцільно перекривати менший з можливих прольотів;

§   при проектуванні збірного міжповерхового перекриття бажано використовувати мінімальну кількість типорозмірів елементів (плит, балок);

§   стіни сходової клітки є несучими (поздовжні або поперечні – залежить від конструкції сходів);

– вивчити конструктивні рішення окремих частин будівлі, які необхідно застосувати при проектуванні згідно з виданим завданням; підібрати по каталогах, довідниках несучі та огороджувальні конструкції проектованої будівлі (поперечні перетини фундаментів і стін, плити перекриття і т.п.).

Основні креслення необхідно виконувати у наступній послідовності:

– виконання плану будівлі;

– виконання плану перекриття;

– виконання плану фундаментів;

– виконання плану покрівлі та плану крокв;

– виконання розрізу будівлі по сходовій клітці;

– виконання фасаду будівлі;

– детальна розробка конструктивних вузлів, деталей;

– підрахунок техніко-економічних показників проекту, виконання специфікацій;

– розробка пояснювальної записки.

Слід зазначити, що деякі помилки, допущені при розробці конструктивних рішень на початковій стадії проектування, можуть знецінити всю подальшу роботу. Тому бажано погоджувати прийняті рішення з викладачами на наступних етапах роботи:

– ескізне рішення плану поверху, розміщення вертикальних несучих елементів  будівлі, маркування осей;

– ескізне рішення плану перекриттів, плану покрівлі та плану крокв;

У випадку застосування комп’ютерної графіки під ескізним виконанням креслення в даному контексті розуміється креслення, на якому нанесенні основні конструктивні елементи і координаційні вісі, але не позначені повному обсязі необхідні розміри, деталі, пояснюючі надписи.

Якщо креслення виконуються олівцем, ескізи слід виконувати схематично на міліметровому папері в такому ж масштабі в якому вони будуть виконуватися на кресленнях.

Після затвердження ескізів будівлі основним викладачем можна приступити до детального оформлення роботи.

2. МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ПО РОЗРОБЦІ І
 ОФОРМЛЕННЮ АРХІТЕКТУРНО-КОНСТРУКТИВНИХ КРЕСЛЕНЬ

 

Плани поверхів

При виконанні плану поверху розташування уявної горизонтальної січної площини приймають на рівні віконних прорізів або на 1/3 висоти уявного поверху. У випадку, коли віконні прорізи розташовані вище січної площини, по периметру плану розташовують розріз відповідних стін на рівні віконних прорізів.

Якщо елементи, розсіченні горизонтальною площиною, виконанні із одного матеріалу, на кресленні плану їх не заштриховують; штрихувати потрібно якщо з різних матеріалів, менші за обсягом, або ті, які хочуть виділити, наприклад, несучі елементи, елементи жорсткості.

Виконання плану поверху будівлі заданого функціонального призначення рекомендується вести в наступній послідовності:

Розробити ескіз планувального рішення будівлі відповідно до заданої форми та розмірів.

Ознайомитись з нормативними вимогами до планувальних рішень будівель заданого призначення [2÷7], визначити склад приміщень та розробити функціональну схему будівлі аналогічну той, що наведена на рис.2.

Розробити ескіз плану, дотримуючись:

- функціональних зв’язків між приміщеннями, встановленими у функціональній схемі;

- заданих розмірів та форми плану.

2. На підставі чіткого уявлення про задану конструктивну систему будинкувизначити розташування несучих стін / колон  на плані поверху.


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 99; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!