Визначте, які варіанти конструкцій правильні. Запишіть їх



Поняття зараховані науковцями до… / науковці зараховують поняття до…; довідкові видання пояснюють термін / довідкові видання подають термін; проаналізовано сучасний стан / проаналізований сучасний стан / проаналізовано діючий стан; словник фіксує слово / словник аналізує слово / у словнику аналізовано слово / у словникові аналізовано слово; явище кваліфіковано мовознавцем як…/ явище кваліфіковано як… / мовознавець кваліфікує явище як…; автори праці витлумачують поняття / праця витлумачує поняття / у праці витлумачено поняття / поняття витлумачене авторами праці; на підставі теоретико-емпіричних досліджень аналізуються системи / на підставі теоретико-емпіричних досліджень проаналізовано системи / системи проаналізовані на підставі теоретико-емпіричних досліджень; особлива увага приділяється / особливу увагу приділено; нами зазначено / у роботі визначено.

2. Поясніть, у якій частині вступу курсової (дипломної, магістерської) роботи можна використати подані слова, словосполучення та речення:

а) розробити, обґрунтувати, з’ясувати, визначити, установити, виявити, проаналізувати, описати, простежити, показати, охарактеризувати, уточнити;

б) до цього часу не була(не стала) предметом спеціального дослідження; немає спеціальних праць; певне коло питань ще не знайшло належного висвітлення; залишається низка нерозв’язаних питань; недостатній рівень опрацювання проблеми; досі немає узагальненої праці; вивчалися лише окремі питання; потребує глибокого й детального розгляду.

Виправте допущені помилки в оформленні бібліографічних описів. Запишіть виправлений варіант.

1. Верстюк В. Ф. Політична боротьба за владу в українській народній республіці в перші місяці її проголошення / В. Ф. Верстюк / Укр. істор. журнал, 2008, № 1 (478) (січень-лютий). – С. 4-31.

2. На острові Коса Тузла зібрано близько двохсот тонн нафтопродуктів у суміші з піском і водоростями [Електрон. ресурс] // Національна радіокомпанія України : офіційний сайт. – 2007. – 24 лист.

3. Завірюха Л. А. Оволодіння особистістю засадами толерантності у студентському середовищі / Л. А. Завірюха // Актуальні проблеми навчання та виховання людей з особливими потребами : Зб. наук. пр. / Відкритий міжнар. ун‑т розвитку людини „Україна” ; Ін-т вищої освіти АПН України ; Ін-т спеціальної педагогіки АПН України. – К. : Ун-т „Україна”, 2004.

4. Скляренко С. Д. Святослав / С. Д. Скляренко. – Х., 2008. – С. 205.

5. Перестюк М. О., Маринець В. В. Теорія рівнянь математичної фізики [Текст] : підручник / М. О. Перестюк, В. В. Маринець. – К. : Либідь, 2006. – 423 с.

 

Виконайте бібліографічний опис джерел, користуючись поданими нижче титульними сторінками й довідками.

 
Словники україни   С. І. ГОЛОВАЩУК     ОРФОГРАФІЧНИЙ СЛОВНИК СКЛАДНИХ СЛІВ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ   Понад 23 000 слів     КИЇВ НАУКОВА ДУМКА 2008  

 

Довідка: загальна кількість сторінок – 287.

 

 
  МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ     АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ДЕРЖАВИ І ПРАВА Збірник наукових праць Випуск 52     Одеса «Юридична література» 2010  

Довідка: редкол.: С.В. Ківалов (голов. ред.) та ін.; відп. за вип. Ю.М. Оборотов; використано статтю О.О. Терзі «Інтеграційний процес: засади правового регулювання» (с. 305-309).

 

Знайдіть у реченнях порушення логічності. Відредагуйте речення й аргументуйте виправлення.

І. 1. Кожний герой має свої індивідуальні риси. 2. У мовленні він уживав місцеві слова і діалектизми. 3. Шевченко подружився з друзями. 4. Він почав займатися малюванням і намалював багато картин. 5. Він людина передових і прогресивних поглядів. 6. Ще зовсім молодими юнаками пішли вони на заробітки. 7. У січні місяці багато релігійних свят. 8. На вулиці було чути крик дитячих голосів. 9. Це дуже здібний і перспективний на майбутнє спортсмен. 10. В українській мові вимова не збігається з написанням.

ІІ. 1. Ми радіємо і гордимося успіхами наших спортсменів. 2. Погода була холодна, сіра і пасмурна. 3. Роман чекав ранку і коли всі прокинуться. 4. У святкуванні ювілею письменника взяли участь учні і молодь. 5. Шевченко писав вірші, поеми, повісті і прозу. 6. У селі побудовано не тільки нову школу, а також лікарню і бібліотеку. 7. Мене не тільки цікавлять тварини, але і собаки. 8. Ці квіти пахнуть ніжно, але не різко. 9. Ти маєш свою власну бібліотеку? 10. У святковий вечір багато людей було на площах, бульварах, вулицях, провулках.

6. У якій частині наукової праці можна використати такі мовні кліше:

а)у висновках автор наголошує, що…; викладене дає змогу дійти висновку про те, що…; слід наголосити, що...;

б) у дослідженні узагальнюється…; дослідник детально з’ясовує історію виникнення (появи, становлення)…;

в) у роботі аналізуються різні підходи до розв’язання проблеми…; важливе значення мають дані, що свідчать про…

Теоретичний матеріал з теми

Курсова (випускна) робота повинна містити: титульний аркуш; зміст; вступ; основну частину; висновки; список використаної літератури; список джерел фактологічного матеріалу (за необхідності); додатки (за необхідності).

Основна частина складається з розділів, підрозділів, пунктів, підпунктів. Кожний розділ починають з нової сторінки. У кінці кожного розділу формулюють висновки із стислим викладенням наведених у розділі наукових і практичних результатів, що дає змогу вивільнити загальні висновки від другорядних подробиць.

Не допускається розміщувати назву розділу, підрозділу, а також пункту й підпункту в нижній частині сторінки, якщо після неї розміщено тільки один рядок тексту.

Заголовки структурних частин "ЗМІСТ", "ПЕРЕЛІК УМОВНИХ СКОРОЧЕНЬ", "ВСТУП", "РОЗДІЛ", "ВИСНОВКИ", "ДОДАТКИ", "СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ", друкують великими літерами по центру рядка. Заголовки підрозділів друкують маленькими літерами (крім першої великої) з абзацного відступу. Крапку є кінці заголовка не ставлять. Якщо заголовок складається з двох або більше речень, їх розділяють крапкою. Заголовки пунктів друкують маленькими літерами (крім першої великої) з абзацного відступу в розрядці у підбір до тексту. В кінці заголовка, надрукованого в підбір до тексту, ставиться крапка. Відстань між заголовком (за винятком заголовка пункту) та текстом повинна дорівнювати 2 інтервали.

Нумерацію сторінок, розділів, підрозділів, пунктів, підпунктів, рисунків (малюнків), таблиць, формул подають арабськими цифрами без знака №.

Першою сторінкою роботи є титульний аркуш, який включають до загальної нумерації сторінок. На титульному аркуші номер сторінки не ставлять, на наступних сторінках номер проставляють у правому верхньому куті сторінки без крапки в кінці.

Абзацний відступ повинен бути однаковим впродовж усього тексту звіту і дорівнювати п'яти знакам.

Додатки слід позначати послідовно великими літерами української абетки, за винятком літер Ґ,Є,З,І,Ї,Й,О,Ч,Ь, наприклад, додаток А, додаток Б і т.д. Додатки повинні мати спільну з рештою роботи наскрізну нумерацію сторінок.


Дата добавления: 2018-04-04; просмотров: 1344; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!