Знезараження води озонуванням. Фізичні методи знезараження



Використання озону для обробки води, зокрема для її знезараження, одержує в даний час широке поширення.

Озонування здійснюється пропуском через воду озонованого повітря, тобто повітря, в якому кисень частково переведений у трехатомную форму (Оз).

Озон володіє високою бактерицидностью і забезпечує надійне знезараження води (після її освітлення). Він володіє рядом переваг у порівнянні з хлором - виходить безпосередньо на станції очище фізичні методи засновані на застосуванні ультрафіолетових променів, ультразвуку та інших методів, які вбивають мікроорганізмів. Попередньо воду очищають від суспензії, оскільки каламутність знижує ефективність впливу. ння води, не погіршує смакових якостей води, не веде до виникнення в ній запахів.

Фізичні способи знезаражування Знезараження ультрафіолетом, Ультразвукова обробка ,Кип’ятіння

http://taurian.com.ua/znezarazhennya-vodi-metodi-ochishhennya.html

Водопідготовлення та водний режим ТЕС. Схеми підготовлення води для потреб ТЕС.

Бувають прямотечійними, оборотними та змішаними. Прямотечійне водопостачання потужної електростанції можливе лише із великих річок. Але на сьогодні в теплоенергетиці використовують, в основному, оборотне водопостачання. З цих міркування, на КЕС доцільно використовувати водосховища-охолоджувачі. Високі ціни на землю, і відповідно, висока вартість таких систем призвела до використання градирень. Якщо ж в районі розміщення КЕС відсутні джерела водопостачання, то використовують системи повітряної конденсації з радіаторними охолодниками (сухими градирнями), або застосовують системи оборотного водопостачання з випарними градирнями.

Системи змішаного водопостачання застосовують, коли паралельно з припливом у маловодні періоди в роботу включають охолодники (водосховище-охолодник, градирні або розбризкувальні установки). Після проходження води через конденсатори, вода нагрівається і її скидають у спільний для всіх турбін відвідний канал. Якщо в окремі пори року із джерела водопостачання не можна отримати достатньої кількості води, а температура її невисока, то дозволяється застосовувати послідовне включення конденсаторів.

Крім систем технічного водопостачання на ТЕС передбачається система протипожежного водопостачання зі стаціонарними автоматичними установками водно-пінного пожежегасіння та система господарсько-питного водопостачання.

Водні режими атомних енергетичних установок. Основні принципові схеми підготовлення води для АЕС.

Вода в атомній енергетиці використовується як теплоносій, сповільнювач і відбивач. Теплоносій реакторного контуру атомної енергетичної установки (АЕУ) є засобом відведення теплоти, яка генерується паливом, і його перенесенням до обладнання призначеного для перетворення теплоти в інші види енергії. До теплоносія ставляться такі вимоги: температуростійкість в тих межах які відповідають тепловому режиму роботи активної зони реактора; достатньо висока питома теплоємність і густина від яких залежать «запас» теплоти в одиниці об’єму теплоносія і витрата енергії на його циркуляцію в контурі; високий коефіцієнт тепловіддачі, що забезпечує високу ефективність теплообміну і мінімальну поверхню теплообміну активної зони парогенератора, газоохолоджувачів; достатньо висока температура кипіння і невисока температура топлення, від яких залежить тиск в контурі, а також надійність і вигідність експлуатації енергетичної установки; низька хімічна активність і корозійна агресивність по відношенню матеріалів контуру теплоносія; пожежна безпека; не токсичність; невисока вартість виготовлення.

Найпоширенішим, на сьогодні, достатньо вигідним і технічно найбільш освоєним теплоносієм є звичайна вода високої чистоти. До її переваг відносяться: простота виготовлення і використання; висока теплоємність; хороші теплопередаючі і сповільнюючи властивості; безпечність; велика густина і мала в’язкість, яка зумовлює відносно малу потужність необхідну для її прокачування в контурі. Звичайну воду можна використовувати як теплоносій в киплячих реакторах. До недоліків води як теплоносія відносяться: відносно високе січення захоплення теплових нейтронів; корзійна активність за температури вищої за 3000 С; схильність до розкладання під час радіаційного опромінення; відносно висока активність. Ці недоліки приводять до необхідності використання збагаченого урану як палива і відносно дорогих корозійностійких конструкційних матеріалів. До суттєвих недоліків води відноситься низька температура кипіння (низька температура насиченої пари за її високого тиску). Тому для отримання необхідного ККД теплового циклу в установці з водо охолоджуючим реактором приходиться використовувати високий тиск в контурі теплоносія, що приводить до збільшення маси обладнання установки.

 

 

 


Дата добавления: 2018-02-28; просмотров: 301; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!