Висновки до розділу 2



Психологічна корекція – це система заходів, спрямованих на виправлення недоліків психологічного розвитку чи поведінки людини за допомогою спеціальних заходів психологічного впливу. Щодо корекційного впливу, то він має широкий спектр дій – від виправлення дефектів при порушеному розвитку до створення оптимальних можливостей і умов для психічного розвитку здорової дитини

Корекційна робота з дитиною повинна будуватися не як просте тренування вмінь і навичок, не як окремі вправи по вдосконаленню психологічної діяльності,а як цілісна усвідомлена діяльність. При цьому необхідно проводити корекційну роботу як із самою дитиною по зміні її окремих психологічних утворень, так і з умовами життя, виховання і навчання, в яких знаходиться дитина

Для дослідження структури і проявів агресивності нами був розроблений діагностичний комплекс, до якого увійшли три методики для психологічної діагностики рівня агресивності молодших школярів:

1)тест-опитувальник Басса-Даркі (в нашій модифікації),

А також проективні методики:

2) «Тест руки»

3) «Неіснуюча тварина».

1. Підготовчий етап: бесіда з вчителями, психологом, підбір методик, формування первинної вибірки.

2. Констатуючий етап: підготовка і проведення діагностичного обстеження, обробка даних, аналіз та обговорення результатів, формування корекційної групи.
3. Формуючий етап: розробка та реалізація корекційної програми із застосуванням спеціальних корекційно-розвиваючих занять та тренінгів.
4. Контрольний етап: повторна діагностика. Для отримання достовірних результатів зміни використовувалися ті ж методики, що й на констатирующем етапі.

В адаптованому варіанті тесту ми залишили лише три групи питань, що дозволяють оцінити відповідно рівень фізичної, непрямої і вербальної агресії молодших школярів. При цьому були збережені як кількість питань для цих показників, так і система їх оцінки, що, на наш погляд, дозволяє уникнути спотворень і зниження об'єктивності одержаних результатів. Зміні піддалися лише окремі формулювання питань з тим, щоб забезпечити розуміння їх значення дітьми досліджуваної вікової групи. Таким чином, ми одержали тест-опитувальника, що дозволяє діагностувати рівень фізичної, непрямої і вербальної агресії у дітей молодшого шкільного віку, а також обчислити індекс загальної агресивності, що включає ці три шкали, як і в оригінальному варіанті тесту Басса-Даркі.

На основі отриманих результатів діагностування було відібрано 20 учнів 3-х класів з урахуванням 3 методик та бесіди з вчителями. Психокорекційна програма була розроблена на 12 занять, проводилася з учнями 3-А,3-Б,3-В класу протягом повтора місяця, по 2 заняття в тиждень. Усі 20 учнів приймали участь у психокорекційній програмі без пропусків. Заняття проводилися по вівторкам та п’ятницям, у зв’язку з тим, що ці дні були менше завантаженні і перерва між заняттями, відповідно, тривала по 3 дні.

Кожне із занять проводилося за певним сценарієм. Тривалість занять - 30 – 35 хвилин два рази на тиждень.

Заняття, будуюються на основі тренінгових принципів.

Група складається з 20 дітей молодшого шкільного віку. Частота занять – 2 раз на тиждень, тривалість – 30 – 35 хвилин. Кількість занять – 12.

Структура занять

· Вітання («Добра тварина», «Знайди пару», «Струм», «Посмішка по колу»…)

· Розминка (ігри, незакінчені речення)

Основна частина

· Рухливі ігри

· Розігрування етюдів

· Малювання

· Читання та обговорення казок

· Релаксаційні вправи для розслаблення, заспокоєння

· Прощання (ігри «Коло друзів», «Башточка дружби», «Поділися добротою»).

 


Дата добавления: 2015-12-21; просмотров: 17; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!