Форми організації навчальної роботи



Як було сказано вище, основною формою організації навчального про­цесу є урок. Досвід показав, що при урочній формі навчання на уроках тру­дового навчання можна забезпечити всі основні форми проведення занять: фронтальну, ланкову та індивідуальну.

Фронтальна форма проведення уроку найкраще забезпечує формування в учнів знань і вмінь із технології обробки різних матеріалів і загальної культури праці. її особливістю є те, що всі учні одночасно виконують одну і ту ж роботу. Увага вчителя при цьому не розпорошується, йому легше орга­нізувати клас для роботи і тримати його під увагою протягом усього уроку.

На початку уроку вчитель ставить перед класом конкретне завдання, демонструє прийоми

Ланкова форма проведення і.іняи, ин іосовуї їм я годі, коли фронтальна неможлива або недоцільна при іпітіоіілснні складних і трудомістких ви­робів (виготовлення моделей и ісхпічною конструктора); при обмеженій кількості обладнання і матеріалів. Число ланок залежить від навчальної ме­ти і матеріального забезпечення уроку. При комплектуванні ланок слід ура­ховувати побажання учнів, що позитивно впливає на трудову дисципліну.

Ланкова форма занять сприяє вихованню в учнів таких якостей, як уміння працювати в колективі і почуття відповідальності за доручену спра­ву, прагнення виконати роботу якісно; підвищує культуру праці. Проте ця форма занять потребує від учителя більшого напруження і вправності, ніж при фронтальній формі роботи.

При індивідуальній формі проведення занять кожний учень виконує окреме завдання, підпорядковане єдиній навчально-виховній меті. Таку форму занять можна застосовувати при перевірці засвоєння учнями вмінь і навичок. У всіх інших випадках її застосовувати недоцільно, тому що дуже важко керувати роботою учнів.

Підсумок заняття


Дата добавления: 2015-12-21; просмотров: 82; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!