Специфіка і вимоги до уроку трудового навчання



Хід заняття

План

1 Урок як основна форма організації навчально-виховної роботи

2 Специфіка і вимоги до урока трудового навчання

3 Політехнічний принцип навчання

4 Типи уроків трудового навчання. Структура уроків

5 Планування уроків трудового навчання

6 Облік і оцінювання знань і вмінь учнів

7 Форми організаціїнавчальної роботи

Специфіка і вимоги до уроку трудового навчання

Урок - це основна форма організації навчально-виховної роботи в шко­лі. Під уроком розуміють заняття, яке проводиться з постійним складом уч­нів одною рівня підготовки. Спільним для всіх уроків є те, що вони прово­дяться за сталим розкладом, мають однакову тривалість (45 хв), чітко ви­значену гему, організаційну структуру, які визначаються змістом програмо­вого матеріалу, характером, способами навчальної і трудової діяльності уч­нів.

Щоб учні послідовно оволоділи знаннями, уміннями і навичками з кожної теми програми. необхідно побудувати строго продуману систему уроків. V ній повинні бути подані псі ланки навчального процесу: сприй­мання нового матеріалу, його усвідомлення, закріплення та застосування знань, виробленнятрудових умінь і навичок, систематизаціяїх, перевірка і оцінювання знань, умінь і навичок.

На кожниму уроціреалізується лише частина цих ланок, згідно з якими формулюються навчальні завдання уроку. В залежності від конкретного змісту уроку, його мети в системі інших уроків, можливостей матеріальної бази, досвіду учителя та деяких інших факторів може вирішуватись одна або декілька навчальних цілей уроку. В останньому випадку одна з цих ці­лей буде головною, а інші будуть відігравати підпорядковану роль.

У порівнянні з уроками інших навчальних предметів уроки трудового навчання мають свою специфіку, свої особливості:

♦ центральне місце на уроці трудового навчання займає практична робота учнів;

♦ практична робота учнів будується на базі продуктивної праці; всі вироби, що виготовляються школярами, мають суспільно корисну спрямованість, знаходять практичне застосування в школі, дитячо­му садку, сім'ї;

♦ продуктивний характер праці створює необмежені можливості для підвищення активності учнів. Спираючись на природне прагнення дітей створювати корисні речі своїми руками, вчитель спрямовує навчальний процес згідно з програмою;

♦ робота з різальними інструментами зобов'язує вчителя ретельно слідкувати за дотриманням учнями правил безпечної праці.

До уроків трудового навчання в початкових класах, як і до уроків з ін­ших навчальних предметів, ставиться ряд дидактичних вимог: чіткість ди­дактичної мети, нерозривність виховних і навчальних завдань, правильний добір навчального матеріалу, доцільний відбір методів навчання для кожної частини уроку, колективна праця учнів поєднується з самостійністю кожно­го учня; організаційна чіткість уроку, продуктивний характер праці, ство­рення умов для безпечної роботи учнів.


Дата добавления: 2015-12-21; просмотров: 18; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!