Тема 7. Характеристика організаційних форм підприємств в Україні



План лекції

7.1. Види підприємств

7.2. Форми об'єднання підприємств в Україні

7.1. Види підприємств

Згідно з законом " Про власність" від 7.02.1991 р.[1] та Законом України [2] і "Про підприємства в Україні" від 27.03.1991 р. [3] існують наступні види підприємств.

Індивідуальне підприємство - цс підприємство, зас­новане на особистій власності фізичної особи та виключно її праці.

Сімейне підприємство - це підприємство, засноване на власності та праці громадян України - членів однієї сім'ї, які про­живають разом.

Приватне підприємство - це підприємство, заснова­не на власності окремого громадянина України, з правом найняття робочої сили.

Колективне підприємство - це підприємство, засно­ване на власності трудового колективу підприємства, кооперативу, іншого статутного товариства, громадської та релігійної організації.

Державне комунальне підприємство - це під­приємство, засноване на власності адміністративно-територіальних одиниць.

Державне підприємство - це підприємство, заснова­не на загальнодержавній власності.

Спільне підприємство - це підприємство, засноване на базі об'єднання майна різних власників (змішана форма власності). У числі засновників спільного підприємства можуть бути юри­дичні особи і громадяни України та інших держав.

7.2. Форми об'єднання підприємств в Україні

Форми об'єднань підприємств в Україні: асоціація, корпорація, консорціум, концерн, холдингова компанія, промислово-фінансовагрупа

Асоціація - це договірне об'єднання, яке створене з метою постійної координації господарської діяльності. Асоціація не має права втручатися у виробничу й комерційну діяльність будь-якого з її учасників.

Корпорація - це зареєстрована в установленому порядку юридична особа, власниками якої є акціонери, які несуть обмежену відповідальність по її боргах в залежності від їх внеску в акції.

Консорціум - це тимчасове договірне об'єднання підприємств для реалізації крупних цільових програм та проектів.

Концерн - це статутне об'єднання підприємств промисло­вості, наукових організацій, транспорту, банків, торгівлі на основі повної фінансової залежності від одного або групи підприємців.

Згідно з Указом Президента України "Про холдингові компанії, що створюються у процесі корпоратизації та приватизації'* №224/94 від 11.06.1994 р.

Холдинг - це компанія, яка володіє контрольними пакета­ми акцій нших фірм з метою контролю і управління їх діяльністю.

Промислово-фінансова група (ПФГ) - це об'єд­нання, до якого можуть входити промислові підприємства, банки, наукові й проектні установи, інші установи та організації всіх форм власності, що мають на меті отримання прибутку, яке створюється за рішенням Уряду України на певний термін з метою реалізації державних програм розвитку пріоритетних галузей виробництва і структурної перебудови економіки України, включаючи програми згідно з міждержавними договорами, а також виробництва кінцевої продукції.

Висновки

Згідно з законом " Про власність" від 7.02.1991 р.[1] та Законом України [2] і "Про підприємства в Україні" від 27.03.1991 р. [3] існують наступні види підприємств: Індивідуальне підприємство; Сімейне підприємство; Приватне підприємство; Колективне підприємство; Державне комунальне підприємство; Державне підприємство; Спільне підприємство.

Завдання для самостійної роботи

1. Характеристика сімейного підприємства

2. Характеристика приватного підприємства

3. Спільні підприємств

Рекомендована література:[1, 2, 3, 5, 6, 9, 16, 18].


Дата добавления: 2015-12-20; просмотров: 17; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!