Торговельне устаткування для реалізації кисломолочних напоїв



 

1. Ваговимірювальне устаткування.

2. Реєстратори розрахункових операцій.

3. Торговельні автомати.

4. Підіймально-транспортне устаткування.

Торговельне устаткування призначене для забезпечення процесу реалізації товарів і послуг.

1.1 Ваговимірювальне устаткування

Ваговимірювальне устаткування використовується для визна­чення маси товару (вантажу) в закладах харчування, торгівлі та ін.

Усі ваговимірювальні прилади, що використовуються в ресторанному господарстві, по­винні відповідати певним вимогам. Вони встановлені стандартами на ваги і їх слід неухильно дотримуватися.

 

Види електронних ваг

а – торгові електронні ваги для роботи з продавцем; б – торгові електронні ваги для магазинів самообслуговування; в – порційні ваги; г – порційно-рахункові ваги; д – товарні ваги

Порційно-рахункові ваги використовуються при розфасовці штучних виробів. При цьому ваги дозволяють швидко визначити загальну кількість зважуваних виробів за масою одного, заздалегідь зваженого і внесеного в пам'ять ваг (рис. 68 г).

Товарні ваги – це ваги, що встановлюються на підлозі і мають максимальну межу зважування від 60 кг до 2 т. Вони використовуються на промислових підприємствах, складах, оптових базах, в магазинах(рис. 69 д).

1.1Загальні правила експлуатації електронних ваг

 

При використанні електронних ваг необхідно дотримуватися таких правил:

1. Під час роботи з вагами необхідно врахувати, що через обмеження розрядів на табло «Вартість» множення ціни на масу товару не повинно перевищувати кількість знаків на індикаторі вартості (відповідно до технічних даних окремих моделей ваг).

2. На вантажоприймальний майданчик покласти товар, що зважують.

Комп’ютерно-касові системи активно застосовуються в складі автоматизованих систем обліку.

Механічне обладнання. ^ Загальні відомості про механічне обладнання. Будова технологічної машини. Поняття про цикли: технологічний, робочий. Розрахунок основних експлуатаційних характеристик устаткування. Продуктивність технологічної машини – теоретична, технічна, експлуатаційна, їх взаємозв’язок. Розрахунок та методи підвищення продуктивності.

Основні вимоги, що ставляться до конструкцій та матеріалів технологічних машин. Основні поняття про надійність устаткування.

^ Універсальні кухонні машини. Поняття про універсальну кухонну машину, призначення, сфера використання. Універсальні кухонні машини загального та спеціального призначення, комплекти універсальних механізмів до них. Класифікація змінних виконувальних механізмів та їх маркування. Будова та кінематичні схеми універсальних приводів, принцип їх дії. Правила експлуатації універсальних кухонних машин.

^ Сортувально-калібрувальне обладнання. Сутність і технологічні вимоги, що ставляться до процесів сортування, калібрування та просіювання сипких продуктів. Ефективність процесу просіювання. Класифікація просіювачів залежно від форми та характеру руху робочого органу.

^ Очищувальне обладнання. Технологічні вимоги, які ставляться до очищення бульбоплодів від шкуринки. Основні способи чищення. Вимоги до основних параметрів та розмірів картоплеочисних машин періодичної дії. Будова та принцип роботи картоплеочисних машин періодичної дії. Аналіз руху бульб у робочій камері, обґрунтування режиму роботи, конструктивних параметрів та розмірів картоплеочисних машин періодичної дії..

^ Мийне обладнання. Сутність процесу миття. Класифікація мийного обладнання. Машини для миття бульбоплодів та напрямки їх вдосконалення. Класифікація машин для миття посуду. Будова та принцип роботи. Будова машин для миття функціональних ємкостей: стелажів, контейнерів та інших габаритних предметів. Правила експлуатації посудомийних машин.

^ 1.3.2. Теплове обладнання. Загальні відомості про теплове обладнання. Паливо. Теплоносії. Мета теплової обробки. Показники, що характеризують готовність продуктів. Традиційні та об’ємні способи теплової обробки. Характеристика парку теплового обладнання, що застосовується в галузі. Споживання енергії у світі. Переваги та недоліки використання електричного і газового обладнання. Класифікація палива. Поняття про безпосередній та непрямий обігрів. Характеристика проміжних теплоносіїв. Ефективність перетворення енергії у теплових апаратах

 


Дата добавления: 2015-12-17; просмотров: 20; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!