Галузі створення і поширення вихідних документів, формування інформаційних ресурсів і надання інформаційних продуктів і інформаційних послуг в Інтернет



Основними суб'єктами даної галузі є ті, хто робить і надає споживачам Інтернет численні інформаційні продукти і послуги. Вони вступають у відносини із споживачами послуг Інтернет. До суб'єктів, що роблять і надають послуги у цій сфері (провайдери), відносяться органи державної влади і державні органи, органи місцевого самоврядування, юридичні і фізичні особи.

Інтернет сьогодні широко застосовується для здійснення самих різних видів діяльності, заснованої на створенні електронних документів і передачі їх по мережі Інтернет. До найбільш істотних видів такої діяльності можна віднести електронну торгівлю і будь-який інший електронний документообіг (Інтернет-магазин, Интернет-змі, Інтернет-установа і т.п.).

Суб'єкти - виробники інформаційних ресурсів, інформаційних продуктів інформаційних послуг в Інтернет виконують наступні дії (у порядку реалізації прав або виконання обов'язків):

- розробляють і розміщають свою інформацію в мережі (виробники, у тому числі автори інформації, інформаційних продуктів і послуг). Розміщення інформації в мережі варто розглядати як пропозиція до поширення, по суті справи, як функцію поширення цієї інформації з мережі;

- надають доступ до інформаційних ресурсів необмеженому колу людей (чи, якщо доступ до інформації платний або обмежений, - строго визначеному колу людей).

Основні відносини, що виникають між виробниками послуг Інтернет і споживачами таких послуг, регулюються традиційними нормами цивільного або права публічного права. Як і в першому випадку, це традиційні договірні відносини і відносини адміністративно-правового плану.

При цьому одним з найважливіших з погляду правового регулювання відносин в Інтернет є захист авторських прав на ці об'єкти при поширенні їх по мережі. Тут як і в реальній дійсності гостро стоять проблеми захисту авторських прав. І тому в більшій своїй частині відносини, що виникають у цій галузі, регулюються нормами цивільного і публічного права.

Як і в попередньому випадку, в Інтернеті виникають проблеми, які зв'язані з поширенням електронних документів (або документів в електронному вигляді).

Вони зводяться до наступного:

- визначення і закріплення поняття електронного документа, підтвердження його юридичної чинності;

- встановлення факту і дати введення в Інтернет такого документа;

- ідентифікація змісту електронного документа (інформації) з його творцем (власником);

- виявлення і доведення факту поширення контрафактных екземплярів по мережі;

- доведення права авторства інформації (змісту документа).

7. Галузь інформаційних технологій і засобів їхнього забезпечення в Інтернет

Виділимо суб'єкти, що беруть участь у формуванні інформаційної інфраструктури Інтернет і з яких складається мережа Інтернет. До них відносяться організації, що розробляють, що впроваджують і використовують програмно-технічні засоби, зв'язку і телекомунікацій.

Сюди ж відносяться суб'єкти, що надають послуги по підключенню до Інтернет.

Це особи, що:

- розподіляють і супроводжують застосування доменних імен Інтернет;

надають хостинг (пам'ять комп'ютера для розміщення інформації на своєму сервері в мережі Інтернет), тобто забезпечують фізичне місце для розміщення даних, що будуть доступні користувачам мережі Інтернет.

Регулювання відносин, що виникають у цих інформаційних процесах, укладаються в звичайні варіанти проектування, впровадження й експлуатації (використання) інформаційних технологій. Тут діють норми актів адміністративного права, у яких встановлені обов'язки по формуванню державних систем, і норми цивільного законодавства, що регулюють відносини, що виникають при вільному виробництві таких засобів і систем.

До цієї ж групи суб'єктів варто віднести організації, що займаються розробкою технічних стандартів на устаткування і технології Інтернет і мереж, а також технологій і алгоритмів безпеки використання мереж, розвиток яких істотно впливає на спектр використаних сервисов і послуг мережі Інтернет. Іншими словами, це традиційні відносини, добре регульовані нормами діючого законодавства. Ще одна група учасників Інтернет - це канальні оператори, які надають канали зв'язку для обміну інформаційними потоками і які зв'язують різні мережі - складові частини мережі Інтернет. Дана категорія суб'єктів забезпечує функціонування існуючих і прокладку нових каналів зв'язку. Тут також виникають традиційні відносини, які е заснованими на договірних відносинах. В області Інтернет активно діють дизайни-студії і групи фахівців, що розробляють дизайн і форми подачі інформації в мережі Інтернет, а також забезпечують програмування різних динамічних додатків, що здійснюють взаємодію з користувачем.

Наступні важливі напрямки діяльності в середовищі Інтернет - сертифікація інформаційних систем, технологій, засобів їхнього забезпечення і ліцензування діяльності в галузі зв'язку і телекомунікацій по формуванню і використанню інформації і інформаційних ресурсів. Ця діяльність спрямована на підвищення якості структури Інтернет, інформаційних продуктів, які отриманими Інтернет, а також забезпечує сумісність всіляких елементів, що складають середовище Інтернет.

Основні види інформаційних відносин тут - договірні відносини, що зв'язують групу фахівців - замовник, розроблювач, виробник, користувач. Ці відносини досить добре регулюються цивільним правом України.

Друга група відносин зв'язана з експлуатацією цих об'єктів, встановленням правового режиму інформаційних ресурсів, інформаційних систем, засобів зв'язку і телекомунікацій, порядку забезпечення обробки інформації на цих об'єктах, порядку надання інформаційних послуг. Ці відносини звичайно встановлюються відповідними нормами і розпорядженнями адміністративного права.

Тут же повинна реалізовуватися державна політика в галузі створення і розвитку інформаційно-телекомунікаційних технологій. Обов'язк держави створювати державні інформаційно-телекомунікаційні системи і забезпечувати їхню експлуатацію з метою формування державних інформаційних ресурсів і реалізації на їхній основі права кожного на пошук, отриманняі споживання інформації.


Дата добавления: 2016-01-04; просмотров: 16; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!