Червоний чарівний АС



Колір водного розчину червоного чарівного – червоний. Застосовується у кондитерських виробах, бісквітах, сухих сумішах, фруктових наповнювачах і т.д.

Шоколадний НТ

Колір водного розчину – червоно-коричневий.

Натуральні харчові барвники

Натуральні харчові барвники виділяють різними фізичними способами з рослинних і тваринних джерел. Часом для покращення технологічних і споживчих якостей барвники піддають хімічній модифікації. Сировиною для натуральних харчових барвників можуть бути ягоди, квіти, листя, коренеплоди, відходи переробки рослинної сировини і т.д.

Вміст барвників в натуральних харчових барвниках та їх відтінок залежить від умов росту рослин, часу збору і т.д.

Лукаротін (β-каротин)

30% розчин β-каротину в харчових оліях. Він надає продукту забарвлення від жовтого до оранжево-червоного. Застосовується у плавлених сирах, вершковому маслі, соусах, маргаринах, майонезі, морозиві, супах, начинках з крему, кондитерських та хлібобулочних виробах, макаронах, напоях.

Аннато (екстракт зовнішнього шару насіння орлеанового дерева)

Каротиноїд. Колір розчину – від оранжевого до червонувато-коричневого. Використання: маргарини, сири, десерти, морозиво, лікери.

Антоціани (енобарвники, антоціаніни, екстракт шкірки винограду, екстракт із чорної смородини)

Одержують зі шкірки винограду темних сортів, чорної смородини, чорної бузини, вишні, ожини, чорниці, чорноплідної горобини, сорго. Колір – червоний, при збільшенні pH змінюється на блакитний, далі – на зеленуватий. Застосовується у кондитерських виробах, напоях, молочних продуктах, майонезі, фруктових продуктах, сирах.

Куркумін (екстракт куркуми, турмерик)

Отримують з коріння куркуми. Колір порошку – оранжево-жовтий, жовто-коричневий. Використовується при виробництві майонезу, соусів і салатних заправок, консервів, продуктів переробки овочів, кондитерських виробів, напоїв, морозива, гірчиці, сумішевих прянощів.

Буряковий червоний (бетанін)

Колір – червоний. Отримують з коріння червоного буряка. Застосовується у фруктових йогуртах та інших молочних продуктах, супах, соусах, жувальних гумках, десертах, морозиві.

Кармін (кармінова кислота, екстракт кошенілі)

Отримують з самок комах виду Dactylopius Coccus costa. Колір – червоний, темно-червоний. Застосування: напої, ковбаси, кондитерські вироби, десерти та ін.

Карамельний колер (цукровий колер)

Отримують в промисловості шляхом контрольованого нагрівання глюкози, сахарози або фруктози. Колір – від темно-коричневого до майже чорного. Застосовується у виробництві спиртних напоїв, соусів, десертів, кондитерських виробів та ін.

Солодовий екстракт

Отримують зі смаженого ячмінного солоду. Колір – темно-коричневий. Використовується у безалкогольних напоях, пиві, лікерах, кондитерських виробах, бісквітах, м’ясних продуктах, хлібопеченні.

Вугілля (вугілля рослинне)

Отримують за допомогою термічної обробки рослинної сировини (дерева, торфу, целюлози, шкаралупи горіхів і т.д.). Колір – чорний. Застосовується у виробництві драже, сирних оболонок, горілки і цукру, напоїв, сиропів.


Дата добавления: 2016-01-04; просмотров: 29; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!