Питання для самостійного вивчення. 1. Поняття, функції, мета і принципи планування розслідування злочинів.
1. Поняття, функції, мета і принципи планування розслідування злочинів.
2. Версія як логічна основа планування розслідування.
3. Форми і види планування і планів розслідування.
4. Техніка і порядок планування розслідування.
5. Зведене календарне планування як ефективний засіб раціонального поєднання усіх видів робіт.
6. Основні елементи планування розслідування.
7. Роль слідчих версій у плануванні розслідування.
8. Особливості планування розслідування за версіями.
Питання для самоконтролю
1. Розкрийте сутність поняття «планування розслідування злочинів».
2. У чому полягає мета планування, його основні функції.
3. Конкретизуйте зміст принципів планування розслідування злочинів.
4. Які фактори впливають на процес планування розслідування. Якими є умови раціонального планування розслідування.
5. Назвіть основні елементи процесу планування.
6. Обґрунтуйте тезу про те, що версія є логічною основою планування розслідування.
7.Яким чином співвідносяться типові та конкретні версії в процесі розслідування злочинів.
8. Охарактеризуйте форми і види планування і планів розслідування.
9. З яких елементів складається планування розслідування.
10. Як має виглядати план розслідування як основний документ планування.
11. Назвіть і охарактеризуйте допоміжні засоби планування.
12. Що являє собою конспект кримінальної справи.
|
|
13. Конкретизуйте роль конспекту кримінальної справи для планування розслідування.
14. Якою має бути структура плану розслідування.
15. Перелічите види планів розслідування.
16. Охарактеризуйте особливості планування розслідування за висунутими слідчими версіями.
17. У чому полягають особливості планування розслідування за епізодами злочинної діяльності.
18. Конкретизуйте техніку планування розслідування відносно осіб, які вчинили злочин.
19. Як здійснюється планування окремої слідчої дії. Охарактеризуйте зміст такого плану.
20. Яким є особливості складання узгодженого плану слідчих дій і оперативно-розшукових заходів.
Теми рефератів
2. Версія як логічна основа планування розслідування.
2. Планування як метод організованого проведення слідства
Планування розслідування за висунутими версіями
Самостійна робота – 4 години
Мета самостійної роботи: Формування навичок практичного використання основних теоретичних положень, що мають значення для планування розслідування, набуття вміння складати план розслідування за версіями.
Основні поняття: планування; техніка і порядок планування; документи планування; конспект кримінальної справи; структура і зміст плану розслідування; особливості планування за версіями.
|
|
Практичне завдання 1
1. Проаналізуйте зміст увідної № 1. Дайте оцінку ситуації, що склалася. Конкретизуйте відомості щодо місця, часу вчинення злочину, способу проникнення до квартири Маценка П.П., предмету злочинного посягання, осіб, котрі вчинили злочин. Визначте, які відомості має у своєму розпорядженні слідчий на даний час, та які мають буди з’ясовані в процесі розслідування. Назвіть джерела отримання інформації.
2. Зробіть висновок, чи достатньо підстав для порушення кримінальної справи за фактом вчинення крадіжки із квартири Маценка П.П. Якщо так, то за якою статтею КК України вона має бути порушена.
3. Визначте, які невідкладні слідчі дії, оперативно-розшукові та організаційні заходи слід виконати на цьому етапі розслідування.
4. Сформулюйте версії щодо події злочину, особи злочинців, способу вчинення та інших обставин крадіжки, що мають бути висунуті, виходячи зі змісту увідної. Конкретизуйте обставини, які слід з’ясувати з метою перевірки версій.
5. Визначте коло слідчих дій та оперативно-розшукових заходів, які необхідно виконати для перевірки кожної з висунутих версій.
6. Складіть окремі плани розслідування по кожній версії та загальний план розслідування у кримінальній справі.
|
|
7. Укажіть, в яких напрямках має здійснюватися взаємодія слідчого з оперативними працівниками, спеціалістами. Як це має відображатися у плані розслідування.
Зразок
План розслідування за версіями
№ з/п | Версії | Обставини, що підлягають з’ясуванню | Слідчі та інші дії | Виконавець | Термін виконання | Відмітка про виконання |
Увідна 1
9 червня до Слов’яносербського РВ ГУМВС України в Луганській області надійшла заява від мешканця с. Жовте Маценка П.П. про вчинення невідомими особами крадіжки з його квартири, унаслідок якої викрадене майно, що належить його родині.
За даними огляду місця події, двокімнатна квартира Маценка П.П. розташована на другому поверсі триповерхового житлового будинку за адресою: с.Жовте, Слов’яносербського району, Луганської області, вул. Леніна, 8, кв. 4. У квартирі є кухня, ванна кімната і туалет. Вікна квартири виходять убік лісопосадки. З цього боку під вікнами на землі лежить дерев’яна драбина довжиною 3,5 метри. На вхідних дверях та замикаючих пристроях пошкоджень немає. Вікно в одній кімнаті відчинене. На підвіконні та на підлозі поблизу відчиненого вікна виявлені сліди нашарування у вигляді ґрунту, що обсипався. На дверцятах шафи, що знаходиться у цій кімнаті, виявлені та вилучені 3 відбитки слідів пальців рук.
|
|
Маценко П.П. повідомив, що у квартирі за вищезазначеною адресою проживає удвох із дружиною Маценко Т.М. Протягом минулого тижня у них гостював брат дружини – Карагодов О.М., мешканець Луганську, який 7 червня повернувся додому. У с. Жовте до нього з Луганська приїжджали його знайомі на ім’я Руслан і Віталій. Обидва були у нетверезому стані, поводилися зухвало. Карагодов О.М. їх нагнав і попередив, щоб вони більше у селі не з’являлися. 9 червня приблизно о 8 годині він разом з дружиною пішов на роботу. Двері замкнув на замок. Усі вікна в квартирі були зачинені, відкритими залишалися лише кватирки. Додому він повернувся о 18 годині, побачив, що двері відчинені, а вікно в кімнаті відкрите. Із помешкання викрадено: дві шкіряні куртки, що належать йому і дружині, дві норкові шапки (чоловіча і жіноча), перстень та дві каблучки, виготовлені із золота 583 проби. Цього дня він їхав по селу на тракторі та, приблизно о 14 годині, бачив двох чоловіків, які за прикметами дуже схожі на Руслана і Віталія. Він не виключає можливість вчинення крадіжки зазначеними особами.
Практичне завдання 2
1. Проаналізуйте зміст увідної № 2. Зробіть необхідні відмітки про виконання запланованих заходів.
2. Оцініть ситуацію, що склалася. Визначте основні завдання розслідування.
3. Дійдіть висновку щодо раніше висунутих версій – які з них можна вважати перевіреними у повному обсязі й такими, що не знайшли підтвердження. Які потребують подальшої перевірки.
4. Сформулюйте версії, виходячи з отриманих відомостей.
5. Визначте коло слідчих дій та оперативно-розшукових заходів, які необхідно виконати для перевірки кожної з висунутих версій. Конкретизуйте послідовність їх виконання.
6. Додайте їх до плану розслідування.
Увідна 2
9 червня слідчий порушив кримінальну справу за фактом крадіжки із квартири Маценка П.П., допитав і визнав потерпілими Маценків П.П. і Т.М.
10 червня Карагодов О.М. був допитаний як свідок. На допиті він повідомив, що мешкає у Луганську, працює реалізатором на Центральному ринку у приватного підприємця. У с. Жовте проживає його рідна сестра Маценко Т.М. з чоловіком. Нещодавно він перебував у відпустці та протягом неділі, з 1 до 7 червня, гостював у них. До нього у село приїздили його знайомі Тарасенко Віталій Степанович і Рижов Руслан Вікторович, але одразу повернулися. Відтоді він їх не бачив. 9 червня протягом дня він працював на ринку. На роботі перебував з 8 ранку до 16 години. О 17 годині повернувся додому, де на нього чекала дружина.
10 червня допитаний Тарасенко В.С. пояснив, що 9 червня він разом з Рижовим Русланом і Діменком Романом поїхали до с. Жовте, де у родичів відпочивав їх знайомий Карагодов О.М. Дома нікого не було. Діменко запропонував вчинити крадіжку. Вони погодилися. Поблизу будинку, у якому мешкають родичі Карагодова О.М., у лісопосадці, вони знайшли дерев’яну драбину, приставили її до вікна квартири, розташованої на другому поверсі. Діменко, а за ним Рижов проникли у помешкання через вікно, яке через кватирку відчинив Діменко. Він (Тарасенко) залишився надворі біля будинку. Незабаром Діменко і Рижов вийшли з під’їзду і винесли велику валізу з речами. Викрадені речі (дві шкіряні куртки, дві норкові шапки, перстень та дві каблучки) вони оглянули і поділили у Луганську. У нього вдома знаходиться чоловіча шкіряна куртка. Інші викрадені речі забрали Діменко і Рижов.
Під час самостійної роботипідготуйте практикум зі складання плану розслідування за версіями, враховуючи відомості, що містяться в першій та другій увідних.
Планування розслідування за епізодами злочинної діяльності
Самостійна робота – 4 години
Мета самостійної роботи: формування навичок практичного використання отриманих теоретичних знань, що мають значення для планування розслідування, набуття вміння складати план розслідування заепізодами злочинної діяльності.
Основні поняття: епізод, багатоепізодна справа, техніка планування у багатоепізодній справі.
Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 474; Мы поможем в написании вашей работы! |
Мы поможем в написании ваших работ!