Особливості формування і діяльності слідчо-оперативних груп.                                                                 Практичне заняття – 2 години



                                                                Практичне заняття – 2 години

Метод проведення:дискусія, колоквіум з використанням елементів тренінгу, ділова гра.

Мета заняття:закріплення знань з питань групового методу розслідування злочинів, особливостей формування слідчо-оперативних груп, ролі керівника слідчо-оперативної групи в організації її діяльності, розподілу обов’язків між слідчими та оперативними працівниками, що входять до її складу. Вироблення умінь і практичних навичок формування слідчо-оперативних груп.

Основні поняття: слідчо-оперативна група, види слідчо-оперативних груп, формування слідчо-оперативних груп, розподіл обов’язків між членами слідчо-оперативних груп.

 

Питання для обговорення

 

1. Правові підстави та особливості формування слідчо-оперативної групи для розкриття та розслідування конкретного злочину (злочинів).

2. Особливості організації діяльності слідчо-оперативних груп для розкриття та розслідування конкретного злочину (злочинів).

3. Порядок формування чергової слідчо-оперативної групи та організація її роботи при виїзді на місце події.

 

Питання для самоконтролю

 

1. Конкретизуйте правові підстави для формування слідчо-оперативних груп для розкриття та розслідування конкретного злочину (злочинів).

2. Назвіть суб’єктів формування таких слідчо-оперативних груп.

3. Яким чином здійснюється розподіл обов’язків між слідчими та оперативними працівниками, котрі входять до складу слідчо-оперативних груп для розкриття та розслідування конкретного злочину (злочинів).

4. Охарактеризуйте форми взаємодії між членами слідчо-оперативних груп, створених для розкриття та розслідування конкретного злочину (злочинів).

5. Яким є порядок формування чергової слідчо-оперативної групи.

6. Конкретизуйте порядок організації роботи слідчо-оперативної групи при виїзді на місце події.

 

Теми реферативних повідомлень:

1. Особливості організації роботи слідчо-оперативної групи при виїзді на місце події.

2. Удосконалення правової основи формування слідчо-оперативних груп.

 

Практичне завдання

1. Проаналізуйте зміст увідної 1 та дійдіть висновку щодо доцільності створення слідчо-оперативної групи для розслідування злочину. Визначте, яким має бути її оптимальний склад. Чи можливо організувати взаємодію слідчого з органом дізнання, спеціалістами в інших формах, чи не буде такий варіант більш раціональним.

2. Складіть постанову (розпорядження) про створення слідчо-оперативної групи.

Увідна 1

25 жовтня близько 8 ранку на подвір’ї, розташованому за адресою: м. Луганськ, вул. Тракторна, 11, відбувся вибух, за наслідками якого господарю будівлі Мирошнікову П.В. були спричинені тілесні ушкодження середньої тяжкості. За даним фактом порушено кримінальну справу. У ході проведення невідкладних слідчих дій встановлено таке.

Мірошніков П.В. за зазначеною адресою проживав один. Він вів відлюднений спосіб життя, з родичами і сусідами не спілкувався. У нього склалися неприязні відносини із двома сестрами, з причин розподілу будинку, що був частиною спадкового майна, а також з сусідом Марченко С.І., який ревнував до нього свою дружину.

25 жовтня на землі, біля вхідних дверей прибудови, Мірошніков П.В. побачив господарську сумку, яка не належала йому, а коли спробував відкрити її, відбувся вибух. Він втратив свідомість. Прийшов до тями у лікарні.

З місця події вилучені предмети, які могли бути частинами вибухового пристрою.

На підставі аналізу зібраних доказів висунені декілька версій щодо обставин вчиненого злочину: 1) зроблений замах на вбивство; 2) вчинено хуліганство; 3) вчинено навмисне спричинення тілесних ушкоджень; 4) злочин вчинений із ревнощів; 5) злочин вчинений за корисливих мотивів; 6) злочин вчинений особами з кола родичів, близьких знайомих або сусідів Мірошнікова П.В.; 7) злочин вчинений сторонньої особою; 8) злочин вчинений особою, яка має спеціальні знання у вибуховій справі.

Для перевірки версій заплановано: допитати не менш 30 свідків; одночасно провести 5 обшуків у родичів та сусідів Мірошнікова П.В.; здійснити оперативно-розшукові заходи щодо їх перевірки на причетність до вчиненого злочину; зібрати відомості, що характеризують вищезазначених осіб та самого потерпілого; витребувати і проаналізувати документи, що підтверджують наявність майнових претензій між потерпілим та його родичами; призначити і організувати проведення вибухово-технічної, трасологічної, ґрунтознавчої, судово-медичної, криміналістичної та комплексної інженерно-технічної експертиз.

Проведення розслідування доручено слідчо-оперативній групі на чолі зі слідчим.

 

У процесі самопідготовкиу чистовому варіанті підготуйте практикум зі складання постанови (розпорядження) про створення слідчо-оперативної групи.

 

3.4. Особливості планування розслідування злочинів слідчо-оперативною групою

                                                                Практичне заняття – 2 години

 

Метод проведення:дискусія, колоквіум з використанням елементів тренінгу, ділова гра.

Мета заняття:закріплення знань з питань планування розслідування злочинів. Вироблення умінь і практичних навичок планування роботи з розкриття та розслідування злочинів слідчо-оперативною групою.

Основні поняття: слідчо-оперативна група; види планів роботи членів слідчо-оперативних груп, особливості планування.

 

Питання для обговорення

 

1. Організація роботи слідчо-оперативної групи при розслідуванні злочинів.

2. Види планів, що складають члени слідчо-оперативної групи.

3. Особливості планування розслідування злочинів слідчо-оперативною групою.

 

Питання для самоконтролю

 

1. Конкретизуйте роль керівника слідчо-оперативної групи у плануванні її діяльності.

2. У чому полягають особливості розподілу обов’язків між членами групи при плануванні розслідування злочинів.

3. У яких формах здійснюється взаємодія членів слідчо-оперативної групи при планування розкриття та розслідування злочинів.

4. Яким чином має бути організоване взаємне інформування про результати виконання плану.

 

Тема реферативного повідомлення:

 

1. Особливості узгодженого планування розслідування злочинів слідчо-оперативними групами.

Практичне завдання

1. Враховуючи зміст увідної 1, що міститься у плані заняття за попередньою темою, визначте, яким чином мають бути розподілені обов’язки між членами слідчо-оперативної групи.

2. Визначте оптимальну форму плану розслідування злочину, обставини якого описані у зазначеній увідній.

3. Складіть узгоджений план роботи слідчо-оперативної групи за версіями.

 

У процесі самопідготовкиу чистовому варіанті підготуйте практикум зі складання узгодженого плану роботи слідчо-оперативної групи за версіями.

 

 


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 515; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!