Тема реферативного повідомлення. 1. Планування розслідування у багатоепізодній кримінальній справі. 

1. Планування розслідування у багатоепізодній кримінальній справі.

 

Практичне завдання 1

1. Проаналізуйте зміст увідної № 1. Дайте оцінку ситуації, що склалася.

2. Визначте основні завдання розслідування.

3. Сформулюйте версії.

4. Складіть план розслідування у справі.

Зразки

План розслідування за епізодами

№ з/п        Фабула епізоду Версії Обставини, що підлягають з’ясуванню Слідчі та інші дії Виконавець   Термін виконання Відмітка про виконання
               

 

План розслідування кримінальної справи

 щодо осіб, які вчинили злочини

 

№ з/п        Фабула епізоду ПІБ обвинуваченого Обставини, що підлягають з’ясуванню Слідчі та інші дії Виконавець   Термін виконання Відмітка про виконання
               

 

Увідна 1

1 липня до чергової частини Артемівського РВ Луганського МУВС ГУМВС України в Луганській обл. звернулася гр. Мамонтова Г.С. із заявою про крадіжку її майна з будинку, який розташований за адресою: м. Луганськ, вул. Черепахіна, 7.

У ході огляду місця події установлено, що хвірточка, котра веде на подвір’я, не зачиняється. На вхідних дверях будинку є пошкодження у вигляді удавленого сліду знаряддя злому. На дверях виявлені та вилучені три відбитки пальців рук.

1 липня за даним фактом порушено кримінальну справу.

На допиті Мамонтова Г.С., яку слідчий визнав потерпілою, пояснила, що будинок належав її матері, котра 23 лютого померла. Після смерті матері у будинку ніхто не проживав. Зрідка вона навідувалася до помешкання. 1 липня вона прийшла до будинку і побачила, що замок на вхідних дверях зламаний, у кімнатах розгардіяш, речі розкидані. Оглянувши будинок, вона виявила пропажу холодильника «Дніпро», пральної машинки «Рига», ковдри з підлоги, десяти трьохлітрових банок з консервацією. До виявлення крадіжки вона приходила до будинку 20 травня.

За результатами оперативно-розшукових заходів виявлений підозрюваний Грищенко Іван Васильович, 1959 року народження, раніше неодноразово засуджений, який проживає зі співмешканкою Казаріною Раїсою Семенівною у її будинку за адресою: м. Луганськ, вул. Черепахіна, 25.

Під час обшуку в будинку Казаріної Р.С. виявлені та вилучені такі речі: холодильник «Дніпро», пральна машинка «Рига», п’ять трьохлітрових банок з консервацією, два телевізора – «Електрон» і «Samsung».

Підозрюваний Грищенко І.В. на допиті зазначив, що знаючи про те, що в одному з будинків на їхній вулиці ніхто не проживає, вирішив вчинити крадіжку. Розташування кімнат у будинку йому було відомо, оскільки він декілька разів заходів у будівлю за життя господарки, яка нещодавно померла, позичати грошей. Наприкінці травня (точну дату не пам’ятає) уночі він безперешкодно зайшов на подвір’я, оскільки хвірточка була відчинена. Ломиком, який приніс з собою, зламав замок на вхідних дверях, проник у приміщення, звідки викрав пральну машинку, холодильник та декілька банок з консервацією. Викрадені речі він за два рази на металевому візку перевіз до будинку співмешканки. Усі викрадені речі вилучені працівниками міліції під час обшуку.

Про себе Грищенко І.В. повідомив, що народився у м. Артемівську Донецької обл. У цьому місті живе його мати. З осені минулого року він живе у Луганську разом з Казаріною Р.В. в її будинку. Раніше він був тричі засуджений за крадіжки: в 1978 і 1980 р.р. Артемівським судом Донецької області, а в 1992 р. – Жовтневим судом Луганську на 5 років позбавлення волі. Після звільнення ніде не працює. Перебуває на обліку у лікарів психіатра та нарколога в Артемівській міській лікарні.

 

Практичне завдання 2

1. Проаналізуйте увідну 2. Відомості про вчинення яких злочинів міститься у зібраних даних.

2. Визначте найбільш доцільну форму плану розслідування у кримінальній справі.

3. Складіть плани розслідування по кожному з епізодів та план розслідування кримінальної справи в цілому.

 

Увідна 2

 

Потерпіла Мамонтова Г.С. впізнала вилучені під час обшуку в помешканні Казаріної Р.В. пральну машинку, холодильник, банки з консервацією як такі, що були викрадені з її будинку.

Із сараю Казаріної Р.В. вилучені ломок та металевий візок. При проведенні відтворення обстановки і обставин події, у якому брав участь Грищенко І.В., виявлено, що на вилученому візку дійсно можна за два рази перевезти пральну машинку, холодильник, банки з консервацією від будинку Мамонтової Г.С. до подвір’я Казаріної Р.В. за три години.

Згідно облікових даних телевізор «Електрон» перебуває на обліку як викрадений 3 лютого із будинку Стасова М.П., розташованого за адресою: м. Луганськ, вул. Лермонтова, 25.

Кримінальну справу за фактом крадіжки з будинку Стасова М.П. порушено слідчим СВ Ленінського МУВС ГУМВС України в Луганській обл. 3 лютого, у день надходження заяви.

Вивченням матеріалів кримінальної справи виявлене таке. У ході огляду місця події виявлено, що проникнення до будинку відбулося шляхом виламування замків. На стику поверхні дверей і дверної коробки виявлені та вилучені сліди знаряддя злому трикутної форми, а з поверхні дверцят шафи для одягу – один відбиток пальця руки.

Визнаний потерпілим Стасов М.П., на допиті повідомив, що крадіжку виявив 3 лютого, коли о 18 годині повернувся додому з роботи. Замки на вхідних дверях були виламані. З будинку викрадено два килими, що висіли на стінах у залі, телевізор «Електрон», 5 пляшок горілки, 3 банки рибних консервів.

Згідно висновку судово-дактилоскопічної експертизи, відбиток пальця руки, вилучений з поверхні дверцят шафи для одягу в будинку потерпілого, придатний для ідентифікації та залишений не потерпілим Стасовим М.П., а іншою особою.

Слідчий доручив працівникам карного розшуку вжити заходів щодо встановлення особи злочинця.

28 лютого, після проведення слідчих дій, можливих за відсутності особи, яка вчинила злочин, провадження досудового слідства у справі призупинене, у зв’язку з невстановленням особи, котра підлягає притягненню до кримінальної відповідальності як обвинувачений.

З метою вивчення особи Грищенка І.В. та Казаріної Р.В. слідчим були здійснені допити їх сусідів, які повідомили, що ті часто вживають спиртні напої, їх будинок відвідують численні знайомі, схильні до вживання спиртного. Грищенко І.В. та Казаріна Р.В. постійно скандалять, б’ються. У квітні, під час однієї з таких бійок, Грищенко І.В. зламав співмешканці руку. Казаріна Р.В. більш місяця ходила з гіпсом і багатьом сусідам розповідала, що Грищенко І.В. її побив та сильно штовхнув. Вона упала на підлогу і зламала руку.

З приводу бійки Казаріна Р.В. на допиті наголосила, що дійсно у квітні Грищенко І.В. побив її, штовхнув на підлогу, вона упала та зламала собі руку. Вона зверталася по медичну допомогу до травмпункту третьої міської лікарні, де їй наклали гіпс. Протягом місяця вона амбулаторно лікувалася у поліклініці за місцем проживання. Із заявою до міліції вона не зверталася, у травмпункті сказала, що спіткнулася та упала сама. Претензій до Грищенка І.В. не має.

Слідчий вилучив амбулаторну картку Казаріної Р.В., у якій зазначено, що вона з 2 по 30 квітня лікувалася амбулаторно з приводу закритого перелому обох кісток передпліччя правої руки.

 

У процесі самопідготовкиу чистовому варіанті підготуйте практикум зі складання планів розслідування за епізодами та розслідування кримінальної справи у цілому, враховуючи відомості, що містяться у першій та другій увідних.

Календарне та зведене календарне планування розслідування

                                                                Практичне заняття – 2 години

Метод проведення:дискусія, колоквіум з використанням елементів тренінгу, ділова гра.

Мета заняття: формування навичок практичного використання отриманих теоретичних знань, що мають значення для планування роботи слідчого, у провадженні якого знаходиться декілька кримінальних справ, набуття вміння складати календарний та зведений календарний план роботи.

Основні поняття: календарний план, зведений календарний план; техніка планування; реалізація принципу комплексності.

 

Питання для обговорення

 

1.Поняття і сутність календарного, та зведеного календарного планування роботи слідчого.

2.Реалізація принципу комплексності при зведеному календарному плануванні роботи слідчого.

3.Техніка складання зведеного календарного плану роботи.

 

 

Питання для самоконтролю

1. Сформулюйте поняття і конкретизуйте сутність календарного та зведеного календарного планування розслідування.

2. Які види календарних планів складаються при розслідуванні кримінальної справи.

3. Розгляньте календарне та зведене календарне планування в контексті ефективного засобу раціонального поєднання усіх видів робіт слідчого.

4. У яких формах може складатися зведений календарний план роботи.

5. Якою є техніка складання зведеного календарного плану.

6. Які види робіт слід включати у зведений календарний план.

7. На який строк доцільно складати зведений календарний план роботи.

 


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 562; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:


Мы поможем в написании ваших работ!