Слідкувальний електропривод змінного струму пропорційної дії



В слідкувальному ЕП широке застосування знаходять АД, які відрізняються надійністю в роботі та довговічністю. При створенні малопотужних (до 1 кВт) слідкувальних ЕП звичайно використовуються двофазні АД з короткозамкненим ротором, у тому числі з порожнім ротором (рис. 14.3).

Рисунок 14.3 – Схема слідкувального ЕП змінного струму

 

Двигун М має обмотки збудження LОЗM та керування LОKM, які живляться зрушеними за фазою на 90° напругами. Регулювання швидкості АД здійснюється зміною діючого значення напруги на LОKM, яка одержує живлення від фази А трифазної мережі змінного струму через тиристори VS1 — VS4.

Обмотка збудження LОЗM зв'язана з фазами В, С через тиристори VS5 — VS6. Тиристори VS5 — VS6утворюють тиристорні регулятори змінного струму. Вони попарно увімкнені за зустрічно-паралельною схемою, що забезпечує протікання струму по обмотках в обидва напівперіоди напруги живлення.

Неузгодженість між віссю, що задає, і валом ЕП вимірюється за допомогою сельсинної пари, яка складається із сельсина-датчика СД і сельсина-приймача СП. Положення ротора СД задає вхідний сигнал , а положення ротора СП визначає кут повороту вала ЕП . Сигнал неузгодженості , який знімається з обмотки статора СП, пропорційний різниці кутів  і , а фаза цієї напруги визначається знаком цієї різниці.

Сигнал неузгодженості , який виробляється сельсинами СД і СП, подається на вхід фазочутливого підсилювача П1. Після проходження через коригувальну ланку, яка складається з резисторів R1, R2 і конденсатора С1, сигнал неузгодженості підсилюється підсилювачем П2 і у вигляді напруг  і надходить на блок керування тиристорами СІФК.

Схема працює так. З появою сигналу неузгодженості  в залежності від його фази на виході підсилювача П2 з'являються напруги  або . При виникненні, наприклад, напруги    СІФК подає імпульси керування на тиристори VS1, VS2, VS5, VS6. Тиристори відчиняються, і на LОКМ і LОЗМ подаються напруги UО.К. і UО.З., які пропорційні сигналу неузгодженості . Двигун М починає обертатися, зменшуючи кут неузгодженості  між осями сельсинів СД і СП.

При іншій фазі сигналу , що має місце при зміні знака кута неузгодженості , на виході підсилювача П2 з'являється напруга . Цей сигнал викликає вмикання тиристорів VS3, VS4, і на обмотку керування LОKM буде подана напруга UО.К., зрушена за фазою на 180° у порівнянні з попереднім випадком. Оскільки одночасно з цим відчиняться тиристори VS5 і VS6, LОЗМ також одержить живлення, двигун М почне обертатися, але вже в іншому напрямку. Таким чином, за рахунок зміни фази напруги UО.К. здійснюється реверс двигуна М, що забезпечує відпрацьовування кута неузгодженості будь-якого знака.

Конденсатори С2 — С5 і резистори R3, R4 служать для згладжування пульсацій напруги на обмотках двигуна.


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 730; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!