Серійна схема замкненого асинхронного електропривода з регулятором напруги



 

Тиристорний регулятор напруги типу РСТ [16] (рис. 13.21), який забезпечує регулювання швидкості, струму та моменту АД кранових механізмів, виконаний на основі трьох пар тиристорів VS1 — VS6, захищених швидкодіючими запобіжниками FU1 — FU6. Реверс АД забезпечується контакторами КМ1 і КМ2, а підключення до мережі – рубильником Q1 і лінійним контактором КМ.

Для розширення діапазону регулювання швидкості та полегшення теплового режиму АД в коло його ротора увімкнені дві ступіні додаткових резисторів Rд1 і Rд2, які керуються контакторами КМ3 і КМ4, а також постійно підключений резистор Rд3.

Схема передбачає також керування за допомогою контактора КМ5 електромагнітним гальмом YB. Електричний привод виконаний замкненим і забезпечує регулювання швидкості, струму та моменту за допомогою зворотних зв'язків за швидкістю та струму та різних функціональних блоків.

Сигнал зворотного зв'язку за швидкістю Uз.з.ш., який знімається з тахогенератора BR, подається на вхід підсумовуючого підсилювача П1разом із задавальним сигналом Uз.ш,що надходить із блоку завдання швидкості БЗС. Рівень уставки швидкості Uз.ш та її напрямок визначаються положенням рукоятки командоконтролера КК.

Різниця сигналів Uз.ш і Uз.з.ш. підсилюється підсилювачами ПП2 та надходить на вхід СІФК регулятора РСТ. Сутність регулювання швидкості в системі ТРН-АД докладно описана стосовно до схеми рис. 13.15.

Сигнал неузгодженості системи подається крім СІФК на підсилювач ПЗ і далі на вхід релейного логічного пристрою БЛ. Сюди ж надходить сигнал із блоку наявності струму статора НС. На підставі аналізу рівнів цих двох сигналів БЛ виробляє сигнал на вмикання і переключення контакторів КМ1 («Вперед») і КМ2 («Назад»), яке відбувається тільки при відсутності струму в колі статора (безструмове переключення).

Рисунок 13.21 – Схема серійного асинхронного ЕП з регулятором напруги

 

Сигнал про рівень струму в колі статора АД виробляється трансформаторним датчиком струму ТА. Цей сигнал надходить на вхід вже згаданого нелінійного блоку НС, блоку захисту МС, який впливає на головний лінійний контактор КМ,і нелінійний вузол струмообмеження ВСО. Сигнал з виходу ВСО надходить на вхід СІФК і забезпечує обмеження струму та моменту в перехідних процесах у межах від 0,65 до 1,5 номінального струму.

У розглянутому ЕП застосовуються крім вже згаданих захистів нульовий, від комутаційних перенапруг, від обриву фази та від радіозавад. ЕП крім показаних на рис. 13.21 блоків і пристроїв містить релейно-контакторну схему керування, яка забезпечує узгодження його окремих частин і необхідні блокування.

 

Лекція 29 Комплектні регульовані електроприводи постійного та змінного струму загального та спеціального призначення для верстатобудування, металургії, маніпуляторів

 

Прогресивним явищем при створенні засобів керування та автоматизації технологічних, процесів є розробка і випуск комплектних ЕП (КЕП) постійного та змінного струму. КЕП являють собою регульований ЕП, до складу якого входять усі його функціональні елементи, погоджені за всіма своїми технічними та конструктивними характеристиками і параметрами.

КЕП знаходять все більш широке застосування у багатьох галузях промисловості – верстатобудівній, папероробній, металургійній, машинобудівній тощо. Розповсюдження КЕП визначається більш низькою трудомісткістю при його розробці та виготовленні, скороченні часу на електромонтажні та налагоджувальні роботи, зручністю в експлуатації.

КЕП розрізняються за наступними технічними даними [18]: напрузі мережі живлення; числу двигунів (одно-, двох- або багатодвигунні); виду і номінальним параметрам силового перетворювача; наявності або відсутності реверса двигуна; виду основної регульованої координати (ЕП з регульованими швидкістю, положенням, натягом, потужністю); діапазону і напрямку регулювання швидкості (однозонні та двозонні); складу апаратури силового кола (з лінійним контактором або без нього); наявності або відсутності гальмування; способу зв'язку з мережею живлення (зв'язок за допомогою трансформатору, реактору або без них).


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 889; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!