Замкнений електричний привод з частотним керуванням асинхронного двигуна
Рисунок 13.16 – Схема (а) замкненої системи частотного керування АД і механічні характеристики (б)
Прикладом замкненого ЕП змінного струму може служити серія ЕКТ та її модернізація ЕКТ2. Ці ЕП забезпечують регулювання швидкості, струму та моменту трифазних АД з короткозамкненим ротором за рахунок зміни частоти та величини напруги, яка підводиться до нього. Спрощена функціональна схема цього ЕП в однолінійному виконанні наведена на рис. 13.16, а.
В якості силового перетворювача в ЕП використовується тиристорний перетворювач частоти з ланкою постійного струму, який складається з керованого випрямляча КВ та інвертора напруги ІН зі своїми схемами керування СКВ і СКІ. Між КВ та ІН підключений силовий фільтр Ф, який забезпечує фільтрацію вихідної напруги КВ і циркуляцію реактивної потужності в силовій частині схеми.
Схема керування ЕП побудована за принципом підлеглого регулювання координат і має два контури – внутрішній (струму) і зовнішній (напруги). Регулювання цих координат здійснюється пропорційно-інтегральними регуляторами струму РС і напруги РН, за сигналами датчиків струму ДС і напруги ДН. При частотах нижче номінальної схема керування підтримує відношення напруги до частоти постійним, а при частотах вище номінальної напруга залишається незмінною, що забезпечується підсилювачем – обмежником ПО.
Перетворювачі частоти забезпечують робочі діапазони зміни частоти (5 ... 80) Гц при номінальній частоті 50 Гц і (15 ... 240) Гц при номінальній частоті 200 Гц. Діапазон регулювання напруги складає (0 ... 380) В. Серія ЕКТ2 випускається на потужності від 16,5 до 263,5 кВт. ККД цих ЕП лежить у межах (85 ... 96) %.
|
|
Приблизний вигляд механічних характеристик ЕП при різних сигналах завдання швидкості Uз.ш, наведений на рис. 13.16, б.
ЕП цієї серії можуть забезпечувати гальмування з рекуперацією енергії у мережу. В цьому випадку силова частина ЕП доповнюється відомим мережею інвертором, а в позначенні ЕП з'являється буква Ρ (ЕКТР і ЕКТ2Р).
Крім перерахованих елементів схема керування ЕКТ містить ряд не показаних на схемі пристроїв, які забезпечують необхідні статичні та динамічні характеристики ЕП. До них відносяться підсилювач постійного струму сигналу задавача інтенсивності ЗІ, пристрій усунення коливань.
Для підвищення надійності роботи ЕП в його схемі передбачений ряд захистів і сигналізацій. Одним з основних є захист за струмом. Якщо споживаний ЕП струм з мережі перевищує рівень уставки 3 Іном, то система захисту забезпечує зняття керуючих імпульсів з тиристорів ІН і одночасне відчинення тиристорів спеціального вузла силового струмообмеження, який увімкнений паралельно силовому фільтру Φ. Завдяки цьому конденсатор фільтра розрядиться через дроселі, що захистить тиристори ІН від пробою.
|
|
Крім цього, у схемі ЕКТ передбачені захисти від коротких замикань; від зниження напруги живлення нижче 0,85 Uном; тепловий; від обриву фази; від припинення примусової вентиляції тиристорів.
Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 733; Мы поможем в написании вашей работы! |
Мы поможем в написании ваших работ!