Пристрої введення оптичного випромінювання. Втрати введення, шляхи зменшення цих втрат



Узагальнена структурна схема ВОСП, призначення елементів цієї схеми. Параметри ВОСП

1-стандартная каналообразующая аппаратура

2-согласующее устройство(преобразователь кода или уст-во для согласования вых. Уровней каналоо-ей аппаратуры с вх. Уровнями ТТЛ)

3-оптическое передающее устройство./ 4- кабель

5-приёмник(преобраз. В эл. сигнал)

6-электронный генератор./3-передатчик

5-приёмник./6-станционный регенератор

У ВОСП одне волокно використовується для передачі в напрямку.А-Б, а інше у зворотному напрямку Б-А

Основні характеристики ВОСП визначаються параметрами прикінцевої та проміжної апаратури лінійного тракту і параметрами ОК:

- кількість основних цифрових каналів;

- швидкість передачі в оптичному лінійному тракті ;

- лінійний код;- коефіцієнт помилок;

- енергетичний запас;- енергетичний потенціал;

- межі автоматичного регулювання підсилення;

- максимальна довжина дільниці регенерації (для означеного загасання ОК);

- кількість проміжних станцій;

- максимальна довжина лінійного тракту;

- довжина хвилі оптичної носійної;

- згасання оптичного кабелю;

- тип джерела випромінювання;

- тип приймача оптичного випромінювання;

 - тип волоконного світловода в ОК.

2. Класифікація ВОСП. Покоління ВОСП та структурні схеми ВОСП різних поколінь.

Розвиток волоконно-оптичних технологій характеризується появою декількох поколіннь ВОСП.

У ВОСП першого поколіннявикористовувалися багатомодові ВС в першому вікні прозорості, загасання ОВ становило 5-7 дБ/км, довжина регенераційної дільниці не перевищувала 7-10км.

У ВОСП другого покоління використовується одномодове волокно в другому й третьому вікнах прозорості, загасання ОВ у другому вікні прозорості не перевищує 0,5 дБ/км, а в третьому ---0,3 дБ/км, довжина регенераційної дільниці збільшилася до 40-70 км. ВОСП цих поколінь-це системи плезіохронної цифрової ієрархії

ВОСП третього покоління--це системи синхронної цифрової ієрархії, в яких використовуються ОВ зі зміщеною нульовою та зміщеною ненульовою дисперсією в третьому вікні прозорості та одночастотні випромінювачі. Довжина дільниці регенерації в більшій мірі обмежується дисперсією, а не загасанням кабеля і становить 60-80 км.

У ВОСП четвертого поколіннявикористовується оптичне мультиплексування, а для компенсації втрат у волоконно-оптичному тракті застосовуються оптичні підсилювачі, для зменшення розширення імпульсів внаслідок дисперсії використовуються світловоди із зміщенною від’ємною дисперсією та на прикінцевих пунктах встановлюються компенсатори дисперсії, довжина лінії між прикінцевими пунктами становить 170-200 км, при цьому на лінії не встановлюються регенератори. На основі цих систем створюються повністю оптичні мережі.

333. Пасивні елементи ВОСП, їх призначення. Параметри пасивних елементів ВОСП.

Пасивні елементи ВОСП - це двопортові або багатопортові пристрої. Портомє вхід оптичного волокна або оптичного, який використовується для вводу або виводу оптичної потужності.

Пристрій введення випромінювання – неселективний двопортовий пристрій, призначений для зменшення втрат при введенні випромінювання у волокно.

Оптичний з'єднувач–неселективний двопортовий пристрій для з'єднання/роз'єднання оптичних волокон або кабелів.

Оптичний розгалужувач–дво- або багатопортовий неселективний пристрій, в якому випромінювання, що надходить на вхідні полюси (або полюс) ділиться в заданому співвідношенні між вихідними полюсами.

Пристрій хвильового ущільнення WDM (оптичний мультиплексор/демультиплексор), різновид оптичного розгалужувачаселективний багатопортовий пристрій, призначений для об'єднання/поділу світлових потоків з різними оптичними носійними.

Атенюатор –неселективний елемент, що здійснює ослаблення сигналу у волоконно-оптичної лінії.

Фільтр –селективний пристрій, використовується для відсікання або поглинання оптичного випромінювання в певних областях довжин хвиль і пропущення випромінювання на інших довжинах хвиль.

Ізолятор –неселективний оптичний пристрій, який не має властивості взаємності, призначений для заглушення зворотного відбиття від зосереджених у лінії неоднорідностей.

Перемикач (комутатор)пасивний багатопортовий елемент, містить один або більше портів, вихідні порти передають, блокують або перенаправляють оптичну потужність в одне з волокон лінії.

Компенсатор дисперсії –селективний елемент, який використовується для компенсації хроматичної дисперсії однієї або декількох оптичних носійних.

8.Параметры

Внесені втрати визначають зменшення оптичної потужності між вхідним і вихідним портами пасивного елемента в дБ, визначається як IL = 10 lg(P0/P) дБ,   (3.1)

де P0оптична потужність, що вводиться у вхідний порт, а Р — оптична потужність, отримана з вихідного порту

Зворотні втративідношення оптичної потужності, що надходить на вхідний порт, до оптичної потужності, повернутої з того ж вхідного порту RL = 10 log(P0/P0r), дБ,

Р0rоптична потужність, отримана назад з того ж порту.

Відбивна здатність— відношення R відбитої потужності Рг до падаючої потужності Р., певне для даного порту пасивного елемента при заданих умовах спектрального розподілу, дБ

R = -10 log(Pr/P ),дБ.

Пристрої введення оптичного випромінювання. Втрати введення, шляхи зменшення цих втрат

Пристрої введення оптичного випромінювання призначені для зменшення втрат при введені випромінювання у ОК. У загальному випадку поверхня, з якої випромінюється світло випромінювача перевищує поверхню серцевини ВС (особливо одномодового)

Ефективність введення випромінювання визначається :

,

деРвс – потужність, що введена у світловод, Рвп – потужність випромінювача.

Втративведення визначаються як a=10lg(1/h). Ці втрати без спеціальних пристроїв можуть перевищувати 20дБ, наявність пристроїв введення дозволяє зменшити їх до 2…4дБ

Втрати при введенні випромінювання від лазерного діода дорівнюють

 

 дБ,                                      

М – довжина випромінюючої полоски лазера, а – радіус серцевини ВС.

При з’єднанні ВС з випромінювачем, фотодетектором, та за наявності повітряного зазора між світловодами виникає френелєвське відбиття, що зумовлене різницею показників заломлення середовищ. Коефіцієнт передачі з’єднання дорівнює

,                                                                         

 n1 і n2 – показники заломлення середовищ.

Втрати френелєвського відбиття дорівнюють .


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 590; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!