Пасивні оптичні мережі, їх застосування, стандарти, топології цих мереж. Значно збільшити їх пропускну здатність дозволяє впровадження пасивних оптичних мереж



Значно збільшити їх пропускну здатність дозволяє впровадження пасивних оптичних мереж. Основою пасивної оптичної мережі є розгалужена архітектура з пасивними оптичними розгалужувачами на вузлах, яка забезпечує широкополосну передачу з можливістю нарощування вузлів мережі та її пропускної здатності, ці мережі не містять проміжних регенераторів або підсилювачів.

Технології PON повністю відповідають стратегії розвитку мереж доступу яка зветься «волокно в дім»Це такі технології:

волокно до квартири (Fiber To The Home- FTTН),

волокно до вузла (Fiber To The Node -FTTN),

волокно до будівлі (Fiber To The Building -FTTB).

Безумовною перевагою пасивних оптичних мереж є легкість їх нарощування.

Стандарты:APON(на основе АТМ-сетей),EPON(тех. Ethernet),GPON(Гигабит Ethernet)

 

Архітектура та принцип дії пасивних оптичних мереж

Основна ідея архітектури PON полягає в використанні лише одного приймально-передавального модуля в центральному вузлі OLT для передачі інформації для багатьох абонентських пристроїв ONT та прийому інформації від них. Реалізація цього принципу показана на рис. 4.5.а (Rx – приймач, Tx – передавач).

а)

 

б)

Рис.4.5. Основні елементи архітектури PON (а) і принцип дії (б)

Кількість абонентських вузлів ONT, підключених до одного приймально- передавального модулю OLT, визначається бюджетом потужності та швидкодією приймально-передавальної апаратури.В OLT і ONT вбудовані оптичні мультиплексори, які розділяють вихідні й вхідні потоки.

Прямий потік на рівні оптичних сигналів є широковіщальним.В кожному абонетському вузлі ONT визначаються адресні поля та виділяється із загального потоку призначена тільки цьому ONT частина інформації (рис.4.5б). 

Від усіх абонентських вузлів ONT передача ведеться у зворотному потоці на одній і тій же довжині хвилі

Ранжування за відстанню та за часом в пасивних оптичних мережах

Pанжування за відстанню необхідне для визначення часової затримки, пов'язаної з віддаленням ONT від OLT, воно виконується на етапі реєстрації абонентських вузлів і потрібно для того, щоб забезпечити безколізійну передачу і створити єдину синхронізацію у зворотному потоці. Спочатку адміністратор мережі заносить до реєстру OLT дані про новий ONT, його серійний номер, параметри надаваних абонентові послуг. Потім після фізичного підключення до мережі PON цього абонентського вузла та підключенні живлення на ньому в центральному вузлі починається процес ранжування. Ранжування з ONT, що зареєстрований у OLT, відбувається щораз при включенні ONT. При вимиканні й включенні живлення на OLT ранжування відбувається з усіма ONT, внесеними до реєстру. Від ОLT на ONT, що ранжується, надсилаеться сигнал і від цього ONT на ОLT надходить відгук, надалі на підставі аналізу цього відгуку обчислюється часова затримка на подвійному пробігу RTT (round trip time ), потім у прямому потоці обчислене значення RTT передається до ONT. . Після того, як ранжування за відстанню виконано, в OLT на підставі прописаних послуг для кожного ONT і з використанням протоколу МАС приймається рішення, якому абонентському вузлу передавати дані в кожному конкретному часовому інтервалі

Ранжування за потужністю.Ранжування за потужністю – це зміна порога спрацьовування оптичного приймача з метою підвищення його чутливості або уникнення його насичення. Зміна порога чутливості фотоприймача досягається зміною опору його навантаження.


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 931; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!