Стабілізація оптичної потужності в оптичних передавальних пристроях. Температурна стабілізація оптичної потужності



В любом ОПерУ необходима стабилизация выходной опт.мощности

Существует 2 варианта стабилизации: по току накачки и по опт. мощности

В обох схемах використовується зворотний зв’язок (ЗЗ). В схемі (рис.3.38б) частина оптичної потужності через направлений відгалужувач (НВ) надходить на фотодетектор (ФД), потім на схему зворотного зв’язку. В разі використання лазерного випромінювача світло, що випромінюється із задньої стінки лазерного резонатора може безпосередньо без НВ надходити до ФД.

Світловодні коди, їх особливості та вимоги до них.

Для передачі цифрових сигналів у сучасних цифрових ВОСП використовується виключно імпульсно-кодова модуляція, яка відзначається високою завадостійкістю, слабким накопичуванням шумів. Характеристики джерел оптичного випромінювання, особливості його модуляції, особливості волоконно-оптичного тракту зумовлюють використання спеціальних лінійних цифрових сигналів (світловодних кодів). При виборі коду лінійного сигналу ВОСП потрібно враховувати такі вимоги.

---Спектр лінійного сигналу повинен бути досить вузьким та обмеженим за частотою, Мінімальний вміст НЧ-складових дозволяє також забезпечити сталу роботу схем стабілізації вихідної потужності джерела випромінювання.

---.Код лінійного сигналу повинен забезпечувати можливість виділення коливань тактової частоти, що необхідно для пристрою тактової синхронізації, яка управляє прийняттям рішення у електронному регенераторі.

---.Код лінійного сигналу повинен мати максимальну завадостійкість, яка дозволить одержати найбільшу довжину дільниці регенерації.

---Код лінійного сигналу повинен забезпечувати можливість контролю якості передачі (коефіцієнта помилок) в процесі експлуатації.

---5.Код лінійного сигналу повинен бути достатньо простим для схемотехнічної реалізації перетворювачів коду.

Побудова основних світловодних кодів та їх порівняння

код NRZ-Це код без повернення до нуля на тактовому інтервалі. одиниця передається імпульсом, а нуль паузою(0-0, 1-1) Недоліки-наявність постійної складової, неможливість виявлення помилки, високий вміст низькочастотних компонентів.

Код RZ – код з поверненням до нуля на тактовому інтервалі. 1-10, а 0 – комбінацією 00. Повернення до нуля при передачі кожної одиниці покращує синхронізацію при наявності великої кількості одиниць, але при наявності довгих послідовностей нулів можливий зрив синхронізації. Требует удвоения тактовой частоты

код типу L (манчестерський код). 0 -01, а 1–10. В разі використання такого коду гарантується відсутність послідовних підряд більш, ніж двох однакових символів. Недоліком цього коду є збільшення тактової частоти у два рази, отже, й смуги пропускання,обмеження можливості виявлення помилки. Наприклад, послідовність одиниць може бути прийнята за послідовність нулів через "проковзування" сигналу синхронізації на 1 біт (1/2 початкового тактового інтервалу).

В коді АМІ вхідні символи 0 кодуються як 01, а вхідні символи 1 кодуються парами 00 та 11, що чергуються.Недоліком коду АМІ є подвоєння кількості біт у вихідному сигналі, тобто він має велику надлишковість.

В кодах DMI та СМІ 1 передається за інтервал часу Т групами 00 та 11, що чергуються, а 0 – групами 01 та 10, вибір яких визначається значенням рівня попереднього посилання. В коді DMI передача 0 починається з рівня, протилежного рівню попереднього посилання, а в коді СМІ – з того ж рівня. Код DMI забезпечує зниження низькочастотних компонентів спектра сигналу, що передається, а при коді СМІ звужується увесь спектр повідомлення, що передається.


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 494; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!