Модель взаємодії технологій в повністю оптичній мережі. Трирівнева модель повністю оптичної мережі.



Існує декілька багаторівневих моделей глобальних мереж, які пояснюють принципи побудови AON. Однією з яких є трирівнева модель. Положення оптичного рівня, або рівня повністю оптичної мережі, в такій моделі глобальної мережі зображене на рис.3.72.

 

1 -оптичний рівень (повністю оптична мережа): динамічна транспортна реконфігурация; хвильове мультиплексування; встановлення шляху на високому рівні; 2–транспортний рівень (SDH, ATM, Gigabit Ethernet та ін..):високошвидкісна передача; тимчасове мультиплексування; синхронізація;3 –рівень користувача: доставка даних до кінцевого користувача.

       В оптичному рівні, що у загальному випадку також має ієрархічну структуру, виділяють три підрівня: оптичні термінали (optical carrier,OC), оптичних секцій мультиплексування (optical multiplex section, OMS) і оптичних секцій підсилення (optical amplifier section, OAS)

       Підрівень оптичних терміналів - це сукупність тих вузлів мережі, на яких сигнали стандартних мережних технологій перетворюються у форму, придатну для обробки проміжними вузлами AON. На цих вузлах можливі оптоелектронні перетворення. В оптичний термінал можуть бути інтегровані інші елементи AON ( оптичні фільтри, хвильові конвертори, WDM системи й ін.).

Підрівень оптичних секцій мультиплексування визначає AON з пасивною хвильовою маршрутизацією.

Нелінійні ефекти у повністю оптичних мережах.

Особливістю систем з оптичним мультиплексуванням є виникнення в них ряду нелінійних ефектів.До нелінійних ефектів ставляться:

     - змушене бриллюэновское розсіювання;

     - змушене рамановское розсіювання;

     - фазова самомодуляція й перехресна фазова модуляція;

     - четырехволновое змішування;

     - модуляційна нестійкість;

     - солитонный ефект.

     Ці нелінійності можуть бути розбиті на дві основні групи: явища, які пов'язані з ефектом розсіювання світлової хвилі у волокні. Вони обумовлені взаємодією світлових хвиль із фононами у кварцовому середовищі й у свою чергу викликані змушеним розсіюванням Бриллюэна і змушеним рамановским розсіюванням. До іншої групи ставляться явища, які пов'язані із залежністю показника переломлення волокна від оптичної потужності. Ця категорія включає змішання чотирьох хвиль, фазову автомодуляцию, перехресну фазову модуляцію, модуляційну нестабільність і солитоный ефект.

      Змушене Бриллюэновское розсіювання, змушене рамановское розсіювання й четырехволновое змішування викликають посилення деяких каналів за рахунок зменшення потужності інших каналів, у той час як фазова автомодуляция і перехресна фазова модуляція впливають тільки на фазу сигналів і приводять до розширення спектра. Нелінійна взаємодія залежить від довжини лінії передачі й площі поперечного переріза волокна, при цьому, чим длиннее лінія зв'язку, тим сильніше взаємодія й значніше вплив нелінійного явища.

Фазова самомодуляція та перехресна фазова модуляція починають проявлятися при потужності оптичного сигналу P = 8...10 мВт внаслідок зміни показника заломлення серцевини ВР. Перехресна фазова модуляція, поступово розширює спектр сигналу, коли зміни оптичної інтенсивності приведуть до змін, викликаною взаємодією між сусідніми каналами.У системах WDM існує ще одне нелінійне явище - чотирехвильовезмішування, що приводить до появи перешкод між спектральними каналами. Це явище може повністю вивести з ладу систему WDM. Воно виникає тоді, коли інтенсивність оптичного сигналу досягає критичного рівня.


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 509; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!