Пасивні елементи ВОСП, їх призначення.



Узагальнена структурна схема ВОСП, призначення елементів цієї схеми. Параметри ВОСП.

Ця схема містить типове прикінцеве обладнання багатоканальної системи передачі 1, апаратуру спряження 2, передавальний оптоелектронний модуль (ПОМ) 3, оптичний кабель 4, приймальний оптоелектронний модуль (ПрОМ) 5, електронний регенератор 6.

У ВОСП одне волокно використовується для передачі в напрямку.А-Б, а інше у зворотному напрямку Б-А, одне волокно є еквівалентом двопроводової лінії, передача в обох напрямках здійснюється на однакових оптичних носійних, тому ВОСП аналогічна чотирипроводовій односмуговій системі передачі.

- кількість основних цифрових каналів;

- швидкість передачі в оптичному лінійному тракті ;

- лінійний код;

- коефіцієнт помилок;

- енергетичний запас;

- енергетичний потенціал;

- межі автоматичного регулювання підсилення;

- максимальна довжина дільниці регенерації (для означеного загасання ОК);

- кількість проміжних станцій;

- максимальна довжина лінійного тракту;

- довжина хвилі оптичної носійної;

- згасання оптичного кабелю;

- тип джерела випромінювання;

- тип приймача оптичного випромінювання;

 - тип волоконного світловода в ОК.

Класифікація ВОСП. Покоління ВОСП та структурні схеми ВОСП різних поколінь.

ВОСП кваліфікуються за рядом ознак.

За галуззю застосування ВОСПділяться на магістральні, зонові, системи місцевого зв’язку (для з’єднувальних ліній міської телефонної мережі та сільського зв'язку), системи для локальних інформаційно-обчислювальних мереж, внутрішньооб'єктові системи.

За ступенем ієрархії-системи плезіохронной цифрової ієрархії (PDH) і системи синхронної цифрової ієрархії (SDH).

За технологією оптичного мультиплексування (WDM)– системи з грубим оптичним мультиплексуванням (CWDM), системи з щільним оптичним мультиплексуванням (DWDM), системи HDWDM.

Розроблені також одноволоконні ВОСП,в яких передача інформації в різних напрямах здійснюється на різних оптичних носійних, така технологія використовується в пасивних оптичних мережах абонентського доступу, для організації з’єднувальних ліній міської телефонної мережі.

Розвиток волоконно-оптичних технологій характеризується появою декількох поколіннь ВОСП.

У ВОСП першого поколіннявикористовувалися багатомодові ВС в першому вікні прозорості, загасання ОВ становило 5-7 дБ/км, довжина регенераційної дільниці не перевищувала 7-10км.

У ВОСП другого покоління використовується одномодове волокно в другому й третьому вікнах прозорості, загасання ОВ у другому вікні прозорості не перевищує 0,5 дБ/км, а в третьому вікні прозорості воно не перевищує 0,3 дБ/км, довжина регенераційної дільниці збільшилася до 40-70 км. ВОСП цих поколінь-це системи плезіохронної цифрової ієрархії. В цих ВОСП застосовувалися світлодіоди та багатомодові лазерні випромінювачі.

ВОСП третього покоління--це системи синхронної цифрової ієрархії, в яких використовуються ОВ зі зміщеною нульовою та зміщеною ненульовою дисперсією в третьому вікні прозорості та одночастотні випромінювачі. Довжина дільниці регенерації в більшій мірі обмежується дисперсією, а не загасанням кабеля і становить 60-80 км.

У ВОСП четвертого поколіннявикористовується оптичне мультиплексування, а для компенсації втрат у волоконно-оптичному тракті застосовуються оптичні підсилювачі, для зменшення розширення імпульсів внаслідок дисперсії використовуються світловоди із зміщенною від’ємною дисперсією та на прикінцевих пунктах встановлюються компенсатори дисперсії, довжина лінії між прикінцевими пунктами становить 170-200 км, при цьому на лінії не встановлюються регенератори. На основі цих систем створюються повністю оптичні мережі. Оптичне мультиплексування засноване на властивості ортогональности переносників інформації, оптичні сигнали з різними довжинами хвиль поширюються світловодом, без взаємодії між собою.

Пасивні елементи ВОСП, їх призначення.

Пасивні елементи ВОСП - це двопортові або багатопортові пристрої. Портомє вхід оптичного волокна або оптичного роз’єму (приєднаного до оптичного елемента), який використовується для вводу або виводу оптичної потужності. Кількість портів визначається призначенням пристрою. Пасивні елементи діляться на селективні та неселективні; селективні пристрої чутливі до довжини хвилі оптичної носійної, а неселективні -нечутливі.

Пристрій введення випромінювання – неселективний двопортовий пристрій, призначений для зменшення втрат при введенні випромінювання у волокно.

Оптичний з'єднувач–неселективний двопортовий пристрій для з'єднання/роз'єднання оптичних волокон або кабелів.

Оптичний розгалужувач–дво- або багатопортовий неселективний пристрій, в якому випромінювання, що надходить на вхідні полюси (або полюс) ділиться в заданому співвідношенні між вихідними полюсами.

Пристрій хвильового ущільнення WDM (оптичний мультиплексор/демультиплексор), різновид оптичного розгалужувачаселективний багатопортовий пристрій, призначений для об'єднання/поділу світлових потоків з різними оптичними носійними.

Атенюатор –неселективний елемент, що здійснює ослаблення сигналу у волоконно-оптичної лінії.

Фільтр –селективний пристрій, використовується для відсікання або поглинання оптичного випромінювання в певних областях довжин хвиль і пропущення випромінювання на інших довжинах хвиль.

Ізолятор –неселективний оптичний пристрій, який не має властивості взаємності, призначений для заглушення зворотного відбиття від зосереджених у лінії неоднорідностей.

Перемикач (комутатор)пасивний багатопортовий елемент, містить один або більше портів, вихідні порти передають, блокують або перенаправляють оптичну потужність в одне з волокон лінії.

Компенсатор дисперсії –селективний елемент, який використовується для компенсації хроматичної дисперсії однієї або декількох оптичних носійних.

Волновий конвертор –оптичний двопортовий пристрій, що змінює довжину хвилі оптичної носійної.

Параметры:

Внесені втрати визначають зменшення оптичної потужності між вхідним і вихідним портами пасивного елемента в дБ, визначається як

 IL = 10 lg(P0/P) дБ,де P0оптична потужність, що вводиться у вхідний порт, а Р — оптична потужність, отримана з вихідного порту.

Зворотні втратичастина вхідної потужності, що повертається із вхідного порту пасивного елемента, тобто це відношення оптичної потужності, що надходить на вхідний порт, до оптичної потужності, повернутої з того ж вхідного порту RL = 10 log(P0/P0r), дБ, де P0оптична потужність, що вводиться у вхідний порт, а Р0rоптична потужність, отримана назад з того ж порту.

Відбивна здатність— відношення R відбитої потужності Рг до падаючої потужності Р., певне для даного порту пасивного елемента при заданих умовах спектрального розподілу, R = -10 log(Pr/P ),дБ. При визначенні потужності, відбитої від окремого порту, відбивна здатність є більш інформативним параметром у порівнянні зі зворотними втратами.

Спрямованістьвідношення оптичної потужності, що вводиться у вхідний порт, до оптичної потужності, що повертається від будь-якого іншого вхідного порту. Спрямованість розуміється як ступінь ізоляції на ближньому кінці, або перехресна перешкода на ближньому кінці.

Коефіцієнт розгалуження. Коефіцієнт розгалуження, або коефіцієнт розщеплення, визначається для розгалужувачів як відношення оптичної потужності, випромінюваної одним вихідним портом, до суми оптичних потужностей, випромінюваних всіма вихідними портами. Коефіцієнт розгалуження виміряється на певній центральній довжині хвилі.

Однорідність. Однорідність є мірою того, наскільки вихідна потужність рівномірно розподілена між вихідними портами розгалужувача. Поняття однорідності застосовується до розгалужувачів з номінально рівними коефіцієнтами розгалуження й визначається як різниця між максимальними й мінімальними внесеними втратами.

Робочий діапазон довжин хвиль - Це діапазон довжин хвиль, у якому значення параметрів пасивного пристрою не перевищують номінальних значень. Вихідні й вхідні порти всіх пасивних елементів з'єднуються з термінованими оптичними волокнами та вміщуються у герметичні корпуси. Термінуванням зветься окінцівка оптичних волокон оптичними конекторами й наступне підключення цих волокон до перехідних розеток, закріплених на корпусі пристрою або на оптичній розподільчій панелі, для забезпечення подальшого зв'язку з мережним устаткуванням через оптичні сполучні шнури.


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 729; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!