Структурна схема комплекту оптичного лінійного тракту КЛТ-25, пояснити роботу цієї схеми.



Стру­к­ту­р­на схе­ма ком­п­ле­к­тів КЛТ на­ве­де­на на рис. 4.26.

Вхідний ін­фор­ма­цій­ний си­г­нал від ОВГ в коді HDB3 над­хо­дить че­рез ро­з’єм пла­ти регенератора ста­н­цій­но­го РС та кро­с­п­ла­ту ОЛТ – 24 до пла­ти пе­ре­дачі ПД. В пе­ре­тво­рю­ва­чі ко­ду пе­ре­да­чі ПК1 си­г­нал у ко­ді НДВЗ пе­ре­тво­рю­є­ть­ся у си­г­нал з лі­ній­ним ко­дом МСМІ. Да­лі еле­к­т­ри­ч­ний си­г­нал під­си­лю­є­ть­ся під­си­лю­ва­чем П1 та пе­ре­тво­рю­є­ть­ся в оп­ти­ч­ний у ПОМ та че­рез оп­ти­ч­ний з`є­д­ну­вач над­хо­дить до лі­ній­но­го оп­ти­ч­но­го ка­бе­лю.ЗОК че­рез оп­ти­ч­ний з`є­д­ну­вач оп­ти­ч­ний си­г­нал над­хо­дить до пла­ти при­йому ПР, де у ПРОМ пе­ре­тво­рю­є­ть­ся в еле­к­т­ри­ч­ний. Пі­с­ля під­си­лен­ня у по­пе­ре­дньо­му під­си­лю­ва­чі ПП та в під­си­лю­ва­чі П2 еле­к­т­ри­ч­ний си­г­нал над­хо­дить до пла­ти РС.

Еле­к­т­ри­ч­ний си­г­нал де­ко­ду­є­ть­ся у пе­ре­тво­рю­ва­чі ко­ду ПК2 (з ко­ду СМІ у код HDB3) під­си­лю­є­ть­ся в під­си­лю­ва­чі П3, та че­рез від­по­ві­д­ний ро­з’єм над­хо­дить до ОВГ. До складу пла­ти РС та­кож вхо­дять: при­стрій ви­ді­лен­ня та­к­то­вої ча­с­то­ти ВТЧ,при­стрій ви­яв­лен­ня по­ми­лок ВП, лічильник по­ми­лок ЛП.

На усіх пла­тах та­кож є схе­ми кон­т­ро­лю си­г­на­лі­за­ції СКС, які фі­к­сують по­ру­шен­ня ре­жи­мів ро­бо­ти ко­ж­ної пла­ти та ава­рій­ні ста­ни. Си­г­на­ли з СКС над­хо­дять до уні­фі­ко­ва­ного сер­ві­с­но­гооб­ла­д­нан­ня УСО.

Для ре­ге­не­ра­ції си­г­на­лів по двох на­пря­м­ках на ОЛТ вста­но­в­лю­є­ть­ся два ком­п­ле­к­ти КЛТ.

Система передачі ОТГ-35, її особливості, призначення, параметри, структурна схема.

Представляет собой апаратуру третичного группообразования плезиохронной иерархии с волоконно-оптическим линейным трактом. Мультиплексор ОТГ-35М предназначен для построения систем передачи 16-ти потоков Е1, как в конфигурации точка-точка, так и протяженных участков с выделением до 8-ми потоков Е1 с каждого направления. Мультиплексор ОТГ-35М имеет встроенную систему удаленного мониторинга, с возможностью подключения к ней другого оборудования (стык Ethernet). Система удаленного контроля позволяет управлять кросскоммутацией, выделением-транзитом, организации шлейфов потоков Е1 с персонального компьютера или встроенного ЖКИ. Мультиплексор ОТГ-35М организует канал внешней синхронизации, для синхронизации удаленного оборудования.

Основные технические данные:

Оптический стык.

Мощность оптического сигнала на выходе - минус (3±2) дБм.

Мощность оптического сигнала на входе - от - 3 до - 42 дБм.

Длина волны - 1.3 или 1,55 мкм.

Тип кода - NRZ со скремблированием.

Тип соединителя - FC или SС.

Электрический стык Е1.

Скорость передачи - 2048 кбит/с.

Тип кода - HDB-3.

Сопротивление стыка - 120 Ом (симметричный).

Затухание соединительного кабеля на 1/2 тактовой частоты - от 0 до 6 дБ.

Тип разъема - RJ45.

Служебная связь.

Скорость передачи - 64 кбит/с.

Максимальное число вызываемых абонентов - 255.

Интерфейс для подключения микротелефонной трубки - 1.

Интерфейс для объединения нескольких мультиплексоров в единую

систему служебной связи - 1.

Тип разъема - RJ45.

Телеконтроль.

Тип стыка - Ethernet и RS-232.

Тип разъема - RJ45 и DRB-9.

Система телеконтроля обеспечивает отображение таких аварийных

состояний мультиплексора, как

- состояние оптического стыка,

- состояние электрических стыков Е1,

- состояние системы служебной связи и др.

Стык внешней синхронизации.

Частота сигнала - 2048 кГц.

Сопротивление стыка - 120 Ом (симметричный).

Затухание отражения на частоте 2048 кГц - не менее 15 дБ.

Количество каналов - 1.

Количество стыков - 2.

Тип разъема - RJ45.

26. Оптичні підсилювачі, їх особливості, призначення, класифікація, параметри та характеристики. Оптичні підсилювачі забезпечують внутрішнє посилення оптичного сигналу без його перетворення в електричну форму. Вони використовують принцип індукованого випромінювання, аналогічно лазерам. Існує п'ять типів оптичних підсилювачів, які наведені в таблиці 2.1

Таблиця 2.1 - Типи й області застосування оптичних підсилювачів

Типи підсилювачів Область застосування
1 порожниною Фабри-Перо Посилення одного каналу (однієї довжини хвилі)
2 використовують бриллюэновское розсіювання Посилення одного каналу
3 використовують рамановское посилення Посилення декількох каналів одночасно
4 НП лазерні підсилювачі Посилення великої кількості каналів у широкій області довжин хвиль одночасно
5 Підсилювачі на примесном волокні Посилення великої кількості каналів у широкій області довжин хвиль одночасно

Підсилювачі Фабрі-Перо. Цей підсилювач подібний до лазерного випромінювача з резонаторомФабрі-Перо, він містить плоский резонатор із дзеркальними напівпрозорими стінками. Підсилювач забезпечує високий коефіцієнт підсилення (до 25 дБ) у дуже вузькому (1,5 Ггц) спектральному діапазоні. Крім цього ці пристрої не чутливі до поляризації сигналу й характеризуються сильним придушенням бічних складових (ослаблення на 20 дБ за межами інтервалу в 5 ГГц). Підсилювачі Фабри-Перо ідеально підходять для роботи в якості демультиплексоров, оскільки вони можуть завжди бути перебудовані для посилення тільки однієї певної довжини хвилі одного каналу з вихідного многоканального WDM сигналу. Підсилювачі на волокні, що використовують бриллюэновское розсіювання. Стимульоване бриллюэновское розсіювання – це нелінійний ефект, що виникає в кремнієвому волокні, коли енергія від оптичної хвилі на частоті, скажемо f1 переходить в енергію нової хвилі на зміщеній частоті f2. Якщо потужне накачування виробляється на частоті f1, стимульоване бриллюэновское розсіювання здатне підсилювати слабкий вхідний сигнал на частоті f2. Вихідний сигнал зосереджений у вузькому діапазоні, що дозволяє вибирати канал з погрішністю 1,5 Ггц.

Підсилювачі на волокні, що використовують рамановское посилення. Стимульоване рамановское розсіювання – також нелінійний ефект, що подібно брил.эновскому розсіюванню може використовуватися для перетворення частини енергії з потужної хвилі накачування в слабку сигнальну хвилю. Однак, при рамановском розсіюванні частотне зрушення між сигнальною хвилею й хвилею накачування (|f2-f1|) більше, а вихідний спектральний діапазон посилення ширше, що допускає посилення відразу декількох каналів в WDM сигналі. Більші перехідні перешкоди між посилюваними каналами представляють основну проблему при розробці таких підсилювачів.

Основу таких підсилювачів становить активне середовище, аналогічна тої, котра використовується в напівпровідникових лазерах. Для зменшення френелевского відбиття по обидва боки активного середовища наноситься спеціальне покриття товщиною  з погодженим показником переломлення.

Підсилювачі на примесном волокні. Підсилювач типу EDFA є одним з найбільш застосовних ВОУ. Його використання обмежене вікном прозорості 1550 нм. Його використання уможливило створення систем WDM. Посилення в цьому ОУ відбувається по всій довжині волокна з низькими втратами, легованого редкоземельным металом. Для цієї мети можуть бути використані іони редкоземельных металів, таких як эрбий, гольмій, неодим, самарій, таллий і иттербий. Вони дозволяють створити ВОУ, що працює на різних довжинах хвиль від 500 до 3500 нм.


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 753; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!