Пасивні оптичні мережі, їх застосування, стандарти, топології цих мереж. Основная идея архитектуры PON – использование всего одного приемопередающего модуля в OLT для передачи информации множеству абонентских устройств ONT и приема



Основная идея архитектуры PON – использование всего одного приемопередающего модуля в OLT для передачи информации множеству абонентских устройств ONT и приема информации от них. Число абонентских узлов, подключенных к одному приемопередающему модулю OLT, может быть настолько большим, насколько позволяет бюджет мощности и максимальная скорость приемопередающей аппаратуры. Для передачи потока информации от OLT к ONT – прямого (нисходящего) потока, используется длина волны 1550 нм. Наоборот, потоки данных от разных абонентских узлов в центральный узел, совместно образующие обратный (восходящий) поток, передаются на длине волны 1310 нм. В OLT и ONT встроены мультиплексоры WDM, разделяющие исходящие и входящие потоки.

Прямой поток Прямой поток на уровне оптических сигналов, является широковещательным. Каждый абонентский узел ONT, читая адресные поля, выделяет из этого общего потока предназначенную только ему часть информации. Фактически, мы имеем дело с распределенным демультиплексором.

Обратный поток Все абонентские узлы ONT ведут передачу в обратном потоке на одной и той же длине волны, используя концепцию множественного доступа с временным разделением TDMA (time division multiple access). Для того, чтобы исключить возможность пересечения сигналов от разных ONT, для каждого из них устанавливается свое индивидуальное расписание по передаче данных c учетом поправки на задержку, связанную с удалением данного ONT от OLT.

Архітектура та принцип дії пасивних оптичних мереж.

Основна ідея архітектури PON полягає в використанні лише одного приймально-передавального модуля в центральному вузлі OLT для передачі інформації для багатьох абонентських пристроїв ONT та прийому інформації від них.

Кількість абонентських вузлів ONT, підключених до одного приймально-передавального модулю OLT, визначається бюджетом потужності та швидкодією приймально-передавальної апаратури. Для передачі прямого (спадного) потоку даних від OLT до ONT, як правило, використовується довжина хвилі 1550нм. Навпаки, потоки даних від різних абонентських вузлів до центрального вузла, спільно утворюючі зворотний (висхідний) потік, передаються на довжині хвилі 1310 нм. В OLT і ONT вбудовані оптичні мультиплексори, які розділяють вихідні й вхідні потоки. Від усіх абонентських вузлів ONT передача ведеться у зворотному потоці на одній і тій же довжині хвилі, при цьому використовується концепція множинного доступу з часовим поділом (time division multiple access -TDMA). Для того, щоб виключити можливість накладення сигналів від різних ONT, для кожного з них встановлюється свій індивідуальний порядок передачі даних з урахуванням виправлення на затримку, пов'язану з віддаленням даного ONT від центрального вузла OLT.

39. Ранжування за відстанню та за часом в пасивних оптичних мережах.Ранжування за відстанню. Ранжування за відстанню необхідне для визначення часової затримки, пов'язаної з віддаленням ONT від OLT, воно виконується на етапі реєстрації абонентських вузлів і потрібно для того, щоб забезпечити безколізійну передачу і створити єдину синхронізацію у зворотному потоці. Спочатку адміністратор мережі заносить до реєстру OLT дані про новий ONT, його серійний номер, параметри надаваних абонентові послуг. Потім після фізичного підключення до мережі PON цього абонентського вузла та підключенні живлення на ньому в центральному вузлі починається процес ранжування. Ранжування з ONT, що зареєстрований у OLT, відбувається щораз при включенні ONT. При вимиканні й включенні живлення на OLT ранжування відбувається з усіма ONT, внесеними до реєстру. Від ОLT на ONT, що ранжується, надсилаеться сигнал і від цього ONT на ОLT надходить відгук, надалі на підставі аналізу цього відгуку обчислюється часова затримка на подвійному пробігу RTT (round trip time ), потім у прямому потоці обчислене значення RTT передається до ONT. В абонентському вузлі ONT вноситься відповідна затримка, що передує початку відправлення кадру у зворотному потоці, компенсуючи затримку на поширення оптичного сигналу волокном від ONT до OLT.

Після того, як ранжування за відстанню виконано, в OLT на підставі прописаних послуг для кожного ONT і з використанням протоколу МАС приймається рішення, якому абонентському вузлу передавати дані в кожному конкретному часовому інтервалі (слоті).

В основі ініціалізації мережі PON лежать три процедури: 

-визначення відстаней від OLT до різних ONT ;

 синхронізація всіх ONT;

-визначення під час прийому на OLT потужностей оптичних сигналів

від різних ONT.


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 449; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!