Хвора, 30 років, поступила в ЛОР-відділення на хірургічне лікування з приводу отосклерозу. Яка операція показана цій хворій?    1. *Варіант операції буде визначений на операційному столі.
    2. Стапедопластика.
    3. Непряма мобілізація стремінця.
    4. Пряма мобілізація стремінця
    5. Фенестрація підніжної пластинки стремінця.

Хлопчик, 5 років, постійно дихає ротом, носове дихання утруднене, під час сну хропе. Завдання: визначити, яка найбільш часта патологія горла може призвести до цього стану.

A. *Аденоїдна вегетації

B. Гіпертрофія піднебіннихмигдаликів

C. Гіпертрофія трубних мигдаликів

D. Гіпертрофія язикового мигдалика

E. Пухлина носової частини горла

Хворий, 30 років, скаржиться на головний біль, загальну слабість, підвищену температуру тіла, утруднене носове дихання, гнійні виділення з правої половини носа. Передня риноскопія – гіперемія і набряк слизової оболонки лівої половини носа, наявність гною в середньому носовому ході. Задня риноскопія – гіперемії та набряку слизової оболонки немає. Завдання: вмзначити, які приносові пазухи можуть бути вражені у хворого.

A. Праві всі приносові пазухи

B. Праві верхньощелепна, лобна і основна

C. *Праві верхньощелепна, лобна, передні і середні комірки решітчатого лабіринту

D. Праві лобова і верхньощелепна

E. Праві верхньощелепна, лобна і задні комірки решітчатого лабіринту

Хворий, 50 років, звернувся у ЛОР-кабінет поліклініки зі скаргами на охриплість. При непрямій ларингоскопії виявлено нерухомість правої половини гортані, видимої патології не відзначається. Завдання: визначити, який нерв уражений.

A. *Правий нижній гортанний нерв

B. Лівий нижній гортанний нерв        

C. Обидва праві гортані нерва

D. Бронхіальні нерви справа

E. Правий горловий нерв

Хвора, 60 років, скаржиться на охриплість. При непрямій ларингоскопії виявлено нерухомість лівої половини гортані, на основі чого лікар встановив ураження лівого гортанного нерва. Завдання: визначити обстеження, яке необхідно провести для виявлення захворювання.

A. *Рентгенографія органів грудної клітки

B. Рентгенографія стравоходу

C. Трахеобронхоскопія

D. Езофагоскопія

E. Контрастна рентгенографія стравоходу

Хвора, 46 років, потупила в ЛОР-відділення з вираженою інспіраторною задишкою. З анамнезу стало відомо, що під час їди хвора випадково з медом проковтнкла бджолу, Спочатку відчула сильний біль в горлі, пізніше з’явилось утруднене дихання через гортань. Під час огляду виявлено набряк слизової оболонки вестибулярного відділу гортані. Завдання: визначити методи, за допомогою яких можна оглянути порожнину гортані.

A. *Пряма та непряма ларингоскопія

B. Трахеобронхоскопія

C. Епіфарингоскопія

D. Фіброепіфарингоскопія

E. Орофарингоскопія

Військовослужбовець, 27 років, звернувся за допомогою у ЛОР-кабінет поліклініки із скаргами на дзвін у правому вусі біля 2-х діб після стрільб з гранатомета. Раніше патологією органу слуху не хворів. Завдання: Який основний метод діагностики необхідно провести.

A. Дослідження слуху мовою

B. Камертональні дослідження

C. Імпедансометрія

D. *Тональна аудіометрія

E. Ігрова аудіометрія

У пацієнта встановлено д-з « Ексудативний отит зліва». Завдання: Який метод діагностики вкаже на необхідність проведення парацентезу барабанної перетинки?

A. Отосокпія

B. Камертональні обстеження

C. Тональна аудіометрія

D. *Імпедансометрія

E. Мовна аудіометрія

Молода мати звернулась із скаргами на зниження слуху на обидва вуха біля 2-х міс. Раніше патологією органу слуху не хворіла. Отоскопія без змін. Камертонально виявлено порушення звукопровідного апарату. Завдання: Який метод обстеження дозволить достовірно встановити діагноз?

A. Камертональні обстеження

B. *Тональна аудіометрія

C. Мовна аудіометрія

D. Імпедансометрія

E. Електроенцефалографія

Пацієнт 72-х років користувався завушним слуховим апаратом. Два місяці тому після порушення мозкового кровообігу розвинувся парез лівої руки. Завдання: Слуховий апарат якого типу рекомендований у такому випадку?

A. Мікроканальний

B. Внутрівушний

C. Завушний

D. В окулярній оправі

E. *Кишеньковий

70. Хворий, 54 років, хворіє цукровим діабетом, скаржиться на біль в носі, припухлість зовнішнього носа, головний біль, підвищення температури тіла до 380 С. Хворіє 3 дні. Об’єктивно: гіперемія та інфільтрація шкіри в ділянці кінчика та правого крила носа. У предвер’ї носа справа визначається інфільтрат конусоподібної форми з гнійним стержнем у центрі, різко болісний при доторкуванні. Болісні при пальпації підщелепні лімфовузли справа. Завдання: встановити діагноз.

A. *Фурункул носа в стадії абсцедування.

B. Фурункул носа в стадії інфільтрації.

C. Риносклерома.

D. Ринофіма.

E. Бешиха носа.

Хвора, 38 років, скаржиться на відчуття сухості, дряпання, лоскотання в носі, чхання, підвищення температури тіла до 37,30 С. Хворіє 1 день. Передня риноскопія: слизова оболонка носа гіперемійована, суха набрякла, носові ходи звужені. Дихання через ніс утруднене. Інші ЛОР-органи без патології. Завдання: встановити діагноз.

A. Загострення хронічного катарального риніту.

B. Гострий травматичний риніт.

C. *Гострий катаральний риніт

D. Гострий рино фарингіт.

E. Вазомоторний риніт, алергічна форма.

Хворий, 42 років, скаржиться на постійне утруднення носового дихання через обидві половини носа, слизові виділення з носа, головний біль. Хворіє 5 років. Передня риноскопія: слизова оболонка носа рожева, нижні носові раковини збільшені в об’ємі, носові ходи звужені, після змащування кокаїном з адреналіном раковини не зменшуються в розмірах і дихання через ніс не покращується. Інші ЛОР-органи без патології. Завдання: встановити діагноз.

A. Хронічний катаральний риніт.

B. Вазомоторний риніт (нейровегетативна форма).

C. Вазомоторний риніт (алергічна форма).

D. *Хронічний гіпертрофічний риніт.

E. Хронічний атрофічний риніт.

73. Хворий, 38 років, скаржився на біль в носі, припухлість зовнішнього носа, головний біль, підвищення температури тіла до37.6°С. Об’єктивно : гіперемія і інфільтрація шкіри в ділянці кінчика носа. В переддвір’ї носа зліва визначається інфільтрат, болісний при доторкуванні. Болісні при пальпації щелепні вузли зліва. Завдання: встановити діагноз

A. *Фурункул носа в стадії інфільтрації

B. Фурункул носа в стадії абсцедування

C. Бешиха носа

D. Ринофіма

E. Риносклерома

Хворий, 40 років, скаржиться на постійні слизові виділення з носа та періодичне утруднення носового дихання зі значним закладанням то однієї, то другої половини носа. Хворіє 5 років. Передня риноскопія – гіперемія слизової оболонки носа з ціанотичним відтінком, набряк, наявність слизових виділень, особливо на дні носової порожнини. Інші ЛОР – органи без патології. Завдання: встановити діагноз

A. Гострий катаральний риніт

B. *Хронічний катаральний риніт

C. Вазомоторний риніт (нейровегетативна форма)

D. Вазомоторний риніт (алергічна форма)

E. Хронічний субатрофічний риніт

Хворий 52 роки, скаржиться на постійне утруднення дихання через обидві частини носа, слизові виділення з носа протягом 7 років. При передній риноскопії – слизова оболонка носа рожева, носові ходи звужені, нижні та середні носові раковини збільшені на всьому протязі. Після змащування кокаїном з адреналіном раковини не зменшуються в об’ємі, носове дихання не покращується, інші ЛОР – органи без патології. Завдання: встановити діагноз

A. Хронічний атрофічний риніт

B. Хронічний гіпертрофічний риніт (обмещена форма)

C. *Хронічний гіпертрофічний риніт (дифузна форма)

D. Хронічний катаральний риніт

E. Вазомоторний риніт

Хворий, 45 років, скаржиться на постійне утруднення дихання через обидві половини носа, слизові виділення з носа. Хворіє 6 років. При передній риноскопії – збільшені в об’ємі передні відділи нижніх та середніх носових раковин. При задній риноскопії визначається збільшення задніх кінців, передніх і середніх носових раковин. Після змащування кокаїном з адреналіном раковини не зменшуються в об’ємі і носове дихання не покращується. Інші ЛОР – органи без патології. Завдання: встановити діагноз

A. Хронічний гіпертрофічний риніт (дифузна форма)

B. Хронічний катаральний риніт

C. Хронічний атрофічний риніт

D. Вазомоторний риніт

E. *Хронічний гіпертрофічний риніт (обмежена форма)

Хвора, 36 років, скаржиться на закладеність і сухість у носі, носове дихання погіршується в горизонтальному положенні і в душному приміщенні. Хворіє протягом 6 років. Регулярно користується судиннозвужувальними краплями, які покращують дихання на 2-3 год. Передня риноскопія: нижні носові раковини збільшені в об’ємі, носові ходи звужені, слизова оболонка носа синюшна, місцями на наій визначаються сизо-білі плями. Використання судиннозвужувальних крапель призводить до різкого зменшення об’єму носових раковин. Завдання: встановити діагноз.

A. Вазомоторний риніт, алергічна форма.

B. Хронічний катаральний риніт.

C. Хронічний гіпертрофічний риніт.

D. *Вазомоторний риніт, нейровегетативна форма.

E. Гострий катаральний риніт.

Хвора, 25 років, скаржиться на сильну сухість в носі, утворення великої кількості крочок, наявність неприємного для оточуючих запаху, забруднене носове дихання, відсутність нюху. Хворіє 3 роки. Передня риноскопія: в носових ходах і на носових раковинах жовто-зелені темні кірки, після видалення яких носова порожнина широка, слизова оболонка носа атрофічна, видно задню стінку носоглотки. Аносмія. Інші ЛОР-органи без змін. Завдання: встановити діагноз.

A. *Озена

B. Хронічний атрофічний риніт.

C. Склерома носа, атрофічна форма.

D. Хронічний катаральний риніт.

E. Хронічний гіпертрофічний риніт.

Хвора, 27 років, скаржиться на головний біль, порушення носового дихання, гнійні виділення з лівої половини носа. При передній риноскопії – гіперемія і набряк слизової оболонки середнього носового ходу лівої половини носа. При задній риноскопії змін не виявлено. Завдання: визначити які приносові пазухи можуть бути уражені у хворої

A. *Ліва верхньощелепова, лобова пазухи, передні і середні комірки решітчастого лабіринту

B. Ліві верхньощелепова і лобова пазухи

C. Ліва верхньощелепова пазуха, передні і середні комірки решітчастого лабіринту

D. Ліва основна пазуха, задні комірки решітчастого лабіринту

E. Ліві передні, середні і задні комірки решітчастого лабіринту

80. Хвора, 38 років, скаржиться на гнійні виділення з лівої половини носа, утруднення носового дихання, головний біль, важкість ділянці лівої щоки, підвищення температури тіла до 37,5 °С. Хворіє протягом тижня. Захворювання пов’язує з застудою. Об’єктивно: болісність при пальпації в ділянці лівої щоки. Слизова оболонки лівої половини носа почервоніла, набрякла, в середньому носовому ході – смужка гною. Рентгенологічно – затемнення лівої верхньощелепної пазухи. Завдання: встановити діагноз

A. Загострення лівостороннього гнійного верхньощелепного синуїту

B. Лівосторонній гострий гнійний етмоїдит

C. Загострення лівостороннього гострого гнійного етмоїдиту

D. Лівосторонній гострий гнійний фронтит

E. *Лівосторонній гострий гнійний верхньощелепний синуїт

81. Хворий, 27 років, скаржиться на гнійні виділення з правої половини носа, утруднення носового дихання на праву половину носа, головний біль, важкість в голові, підвищення температури тіла до 37.3°С. Хворим себе вважає 6 днів (після гострого риніт). Передня риноскопія – слизова оболонка правої половини носа гіперемована та набрякла. Смужка гною під середньою носовою раковиною. Рентгенологічно – гомогенне затемнення правої верхньощелепової пазухи. Завдання: встановити діагноз

A. *Правобічний гострий гнійни верхньощелеповий синуїт

B. Загострення хронічного правобічного верхньщелепового синуїту

C. Правобічний гострий гнійний фронтит

D. Правобічний гострий гнійний етмоїдит

E. Загострення правобічного гнійного етмоїдиту

82. Хворий, 45 років, скаржиться на гнійні виділення з обох половин носа, утруднення носового дихання, головний біль, важкість в ділянці щік, підвищення температури тіла до 37.3°С. Вважає себе хворим протягом тижня. При передній риноскопії – слизова оболонка обох половин носа гіперемована, набрякла, в середньому носовому ході обох половин носа смужки гною. Рентгенологічно-гомогенне затемнення лівої і завалювання правої верхньощелепової пазухи. Завдання: встановити діагноз

A. Загострення хронічного двобічного гнійного верхньощелепового синуїту

B. Двобічний гострий гнійний етмоїдит

C. Двобічний гнійний фронтит

D. *Двобічний гострий гнійни верхньощелеповий синуїт

E. Загострення хронічного двобічного гнійного етмоїдиту

Хворий, 37 років, скаржиться на в’язкі слизові виділення з носа, які важко відсякуються, утруднення носового дихання. Хворіє 5 днів. 5 днів тому з’явився біль в ділянці щік. При передній риноскопії – гіперемія і набряк слизової оболонки в ділянці середніх носових ходів, там же слизовими виділеннями. Рентгенологічно-завуалювання обох верхньощелепових пазух. Завдання: встановити діагноз

A. *Загострення хронічного двобічного катарального вехньощелепового синуїту

B. Двобічний хронічний катаральний верхньощелеповий синуїт в стадії ремісії

C. Загострення хронічного двобічного катарального етмоїдиту

D. Загострення двобічного хронічного катарального фронтиту

E. Двобічний хронічний катаральний етмоїдит в стадії ремісії

Хворий, 37 років, скаржеться на різке утруднення дихання через обидві половини носа, тяжкість в голові. Хворіє 7 років. Передня риноскопія – поліпи в середніх носових ходах, там же гнійні виділення. Рентгенологічно-затемнення комірок решітчастого лабіринту з обох боків. Завдання: встановити діагноз

A. Хронічний двобічний поліпозний етмоїдит

B. *Хронічний двобічний поліпозно-гнійний етмоїдит

C. Хронічний двобічний гнійний етмоїдит

D. Хронічний двобічний поліпозно-гнійний фронтит

E. Хронічний двобічний поліпозний верхньощелеповий синуїт

Хворий, 40 років, скаржиться на біль в ділянці лоба, закладеність носа, гнійні виділення з носа. Хворіє 5 днів. Захворювання пов’язує з перенесеною нежиттю. Передня риноскопія – гіперемія і набряк слизової оболонки в ділянці лівого середнього носового ходу, там же гнійна смужка. Рентгенологічно –затемнення лівої лобової пазу зухи. Завдання: встановити діагноз

A. Загострення лівобічного гнійного фронтиту

B. Лівобічний гострий гнійний етмоїдит

C. *Лівобічний гострий гнійний фронтит

D. Загострення хронічного лівобічного гнійного етмоїдиту

E. Лівобічний гострий гнійний сфеноїдит

Хворий, 49 років, скаржиться на постійний головний біль та виділення з неприємним запахом з лівої половини носа. Хворіє 7 років. Передня риноскопія – гіперемія і набряк слизової оболонки лівого середнього носового ходу, там же гнійні виділення. Рентгенологічно – затемнення лівої лобової пазухи. Завдання: встановити діагноз

A. Лівобічний хронічний гнійний фронтит в стадії загострення

B. Лівобічний хронічний гнійний фронтит та етмоїдит в стадії ремісії

C. Лівобічний хронічний гнійний фронтит та етмоїдит в стадії загострення

D. Лівобічний хронічний гнійний фронтит і сфеноїдит в стадії емісії

E. *Лівобічний хронічний гнійний фронтит в стадії ремісії

87. Хворий, 20 років, скаржиться на утруднене дихання носом та гнійні виділення з лівої половини носа, головний біль. Хворіє 3 тижні після ГРВІ. Передня риноскопія: слизова оболонка лівої половини носа гіперемована, набрякла, в середньому носовому ході зліва гнійна смужка. Дихання через ліву половину носа утруднене. Інші ЛОР-органи без патології. Температура тіла до 37,6°С. На рентгенограмі приносових пазух завуалювання лівих верхньощелепної пазухи та комірок решітчастого лабіринту. Завдання: встановити діагноз

A. *Лівосторонній гострий гнійний верхньощелепний синуїт етмоїдит

B. Загострення лівостороннього хронічного гнійного верхньощелепного синуїту і етмоїдиту

C. Лівосторонній гострий гемісинуїт

D. Загострення лівостороннього хронічного гнійного гемісинуїту

E. Лівосторонній гострий гнійний етмоїдит

88. В ЛОР-відділення доставлена хвора, 46 років, в тяжкому стані. Скарга на високу температура тіла, різкий головний біль, гнійні виділення з правої половини носа, порушення носового дихання, припухлість повік, порушення руху очного яблука правого ока: протягом року хворіє правобічним хронічним гнійним гемісинуїтом. Два тижні тому перенесла ГРВІ, після чого з’явились ? явища. Об’єктивно: температура тіла 39,5 °С, різкий набряк м’яких тканин навколо правої орбіти, порушення руху очного яблука. Пульс 100 уд. на 1 хв, слабкого наповнення. Зі сторони внутрішніх органів: збільшення розмірів печінки. Передня риноскопія: слизова оболонка правої половини носа набрякла, гіперемована, гній в середньому носовому ході справа. Задня риноскопія: гнійні виділення в верхньому носовому ході справа. На рентгенограмі приносових пазух зниження пневматизації верхньощелепної решітчастої і основної пазух справа. Менінгеальні симптоми відсутні. Консультація окуліста: обмежена рухомість правого очного яблука, різке розширення вен на очному дні справа. Зір знижений на праве око. Завдання: встановити діагноз

A. Загострення правостороннього хронічного гнійного гемісинуїту, ускладненого ретробульбарним абсцесом правої орбіти.

B. *Загострення правостороннього хронічного гнійного гемісинуїту, ускладненого флегмоною правої орбіти

C. Загострення правостороннього хронічного гнійного гемісинуїту, ускладненого тромбофлебітом печеристого синуса.

D. Загострення правостороннього хронічного гнійного гемісинуїту, ускладненого періоститом правої орбіти.

E. Загострення правостороннього хронічного гнійного гемісинуїту, ускладненого абсцесом повіки.

89. Хвора, 14 років, поступила в ЛОР-відділення зі скаргами на головні болі, високу температуру тіла, блювання, гнійні виділення з правої половини носа. Болі віддають в тім’яну ділянку. Хворіє 10 днів, після грипу. Три дні тому підсилились виділення з правої половини носа, з’явилось блювання, підвищилась температура тіла. Об’єктивно: зі сторони внутрішніх органів без патології. Температура тіла 39 °С. Пульс 120 уд. за 1 хв. Передня риноскопія: гнійні виділення в середньому носовому ході справа. Задня риноскопія: гній між лемешем і верхньою носовою раковиною. справа. На рентгенограмі приносових пазух – зниження пневматизації правої верхньощелепної, решітчастої і основної пазух справа. В неврологічному статусі – ригідність м’язів потилиці, позитивні симптоми Керніга, Брудзінського. Завдання: встановити діагноз

A. *Правосторонній гострий гнійний верхньощелепний синуїт, етмоїдит і сфеноїдит, ускладненого гнійним менінгітом.

B. Загострення правостороннього хронічного гнійного верхньощелепного синуїту, етмоїдиту і сфеноїдиту, ускладнених гнійним менінгітом.

C. Правосторонній гострий гнійний верхньощелепний синуїт, етмоїдит і сфеноїдит, ускладнений абсцесом скроневої частки головного мозку.

D. Правосторонній гострий гнійний верхньощелепний гемісинуїт, ускладненого гнійним менінгітом.

E. Загострення правостороннього гострого гнійного гемісинуїту, ускладненого гнійним менінгітом.

90. Хвора, 19 років, скаржиться на головну біль, нудоту, блювання, підвищення температури тіла до 39 °С, утруднення носового дихання та гнійні виділення з лівої половини носа. Хворіє 12 днів, захворювання пов’язує з переохолодженням, після якого температура тіла підвищилась до 38 °С, з’явився головний біль і нежить. Через тиждень температура знизилась, але продовжувалися гнійні виділення з лівої половини носа, тримались головні болі. Вчора температура тіла підвищилась до 39 °С, погіршився загальний стан, з’явилися нудота і блювання, не пов’язані з вживанням їжі. Загальний стан хворої середнього ступеня тяжкості. Пульс 126 уд. на 1 хв, ритмічний. Визначають ригідність м’язів потилиці, позивні симптоми Кернінга і Брудзінського. Риноскопія: почервоніння і набряклість слизової оболонки порожнини носа зліва, смужка гною в середньому носовому ході. Болісність в ділянці передніх стінок верхньощелепної та лобової пазух зліва. Рентгенологічно – інтенсивне затемнення лобової верхньощелепної пазухи та комірок решітчастого лабіринту зліва. Завдання: встановити діагноз

A. *Лівосторонній гострий гнійний верхньощелепний синуїт, фронтит, ускладненого гнійним менінгітом.

B. Лівосторонній гострий гнійний етмоїдит, фронтит, ускладненого гнійним менінгітом.

C. Загострення лівостороннього хронічного гнійного верхньощелепного синуїту, фронтиту та етмоїдиту, ускладнених гнійним менінгітом.

D. Лівосторонній гострий гнійний верхньощелепний синуїт, фронтит та етмоїдит, ускладнені абсцесом лівої скроневої частки головного мозку.

E. Загострення лівостороннього хронічного гнійного верхньощелепного фронтиту та етмоїдиту, ускладнених гнійним менінгітом.

91. Хворий, 27 років, скаржиться на біль, відчуття дертя, сухість у горлі. Хворіє протягом 2 днів. Захворювання пов’язує з переохолодженням. Об’єктивно: Загальний стан хворого задовільний. Температура тіла 37 °С. Слизова оболонка задньої стінки горла гіперемована, набрякла, на ній видно збільшені лімфатичні гранули. Піднебінні мигдалики не змінені. Завдання: встановити діагноз

A. *Гострий фарингіт.

B. Катаральна ангіна.

C. Загострення хронічного катарального фарингіту.

D. Хронічний гранульозний фарингіт.

E. Ангіна бокових валиків.

92. Хворий, 16 років, скаржиться на болі в горлі при ковтанні, підвищення температури тіла до 38 °С. Хворіє 2 дні. Об’єктивно: Гіперемія і набряк піднебіннях миглаликів і дужок. Інші ЛОР-органи без змін. Температура тіла 38,3 °С. Завдання: встановити діагноз

A. *Катаральна ангіна.

B. Гострий фарингіт.

C. Загострення хронічного катарального фарингіту.

D. Герпетична ангіна.

E. Флегмонозна ангіна.

Орофарингоскопія: розлита гіперемія і інфільтрація м’якого піднебіння, піднебінних мигдаликів і дужок, на поверхні мигдаликів видно багато круглих жовто-білих точок, які просвічуються через слизову оболонку. Лакуни вільні. Інші ЛОР-органи без патології. Завдання: встановити діагноз

A. Лакунарна ангіна.

B. *Фолікулярна ангіна.

C. Дифтерія зіву.

D. Катаральна ангіна.

E. Гострий фарингіт.

94. Хворий, 25 років, скаржиться різкий біль у горлі зліва, який віддає у ліве вухо, неможливість відкрити рот, підвищення температури тіла до 40 °С. Об’єктивно: Виражений тризм жувальних м’язів, асиметрія зіва, лівий піднебінний мигдалик гіперемований, зміщений до середини зіву, язичок зміщений вправо, гіперемія, інфільтрація, припухлість правої половини м’якого піднебіння. Неприємний запах з рота. підвищена салівація. Защелепні лімфатичні вузли з ліва збільшені, болісні при пальпації. Риноскопічна і отоскопічна картини в нормі. Завдання: встановити діагноз

A. Підщелепний лімфаденіт зліва.

B. Запалення біля лівого зуба мудрості.

C. Пухлина лівого піднебінного мигдалика.

D. Лівосторонній парафарингеальний абсцес.

E. *Лівосторонній паразитолярний абсцес.

95.  До дитячого оториноларинголога звернулась мати з дитиною 6 міс і повідомила, що протягом останніх двох днів дитина неспокійна, плаче, відмовляється брати груди, дихає через відкритий рот, температури тіла підвищення до 39 °С. Об’єктивно: на задній стінці випинання округлої форми, гіперемія слизової оболонки. Носове дихання різко утруднене. Тризм жувальних м’язів відсутній, асиметрії м’якого піднебіння немає. Завдання: встановити діагноз

A. *Загорловий абсцес.

B. Туберкульозний натічник.

C. Паратонзилярний абсцес.

D. Гострий ринофарингіт.

E. Парафарингеальний абсцес.

Допризивник, 15 років, оглянутий оториноларингологом в райвійськкоматі. Скарг немає. Дані анамнезу; хворіє грипом, кором, ангін не було. Орофарингоскопія: є каріозні зуби. Слизова оболонка задньої стінки горла блідо-рожевого кольору, волога. Піднебінні мигдалики розрихлені, спаяні з передніми дужками, в лакунах казеозно-гнійні пробки. Пальпуються у вигляді тяжів шийні лімфатичні вузли по передньому краю грудинно-ключично-клюкового м’язу. Інші ЛОР-органи без змін. Зі сторони внутрішніх органів патології не виявлено. Завдання: встановити діагноз

A. Хронічний декомпенсований тонзиліт.

B. Хронічний субкомпенсований тонзиліт.

C. *Хронічний компенсований тонзиліт.

D. Фаринкогомікоз.

E. Хронічний гіпертрофічний фарингіт.

В ЛОР-відділення поступив хворий, 18 років, зі скаргами на часті ангіни (3-4 рази на рік), болі в ділянці серця під час ангіни. З анамнезу видно, що ангінами хворіє більше 5 років. Об’єктивно: в лакунах мигдаликів гнійні пробки, мигдалики рихлі, спаяні з дужками. Пальпуються у вигляді тяжів шийні лімфатичні вузли по передньому краю mussulas sternocleidomastoidens. Завдання: встановити діагноз

A. Фаринкогомікоз.

B. Хронічний декомпенсований тонзиліт.

C. Хронічний компенсований тонзиліт.

D. Хронічний гіпертрофічний фарингіт.

E. *Хронічний субкомпенсований тонзиліт.

В ЛОР-відділення поступив хворий, 20 років, зі скаргами на часті ангіни (2-3 рази на рік), болі в ділянці серця, утому, залишку при фізичному навантаженні. З анамнезу установлено, що ангінами хворіє більше 5 років. Рік тому лікувався в зв’язку з ревматизмом в Об’єктивно: в лакунах мигдаликів гнійні пробки, мигдалики рихлі, спаяні з дужками. Пальпуються у вигляді тяжів шийні лімфатичні вузли по передньому краю mussulas sternocleidomastoidens. Завдання: встановити діагноз

A. *Хронічний декомпенсований тонзиліт.

B. Хронічний субкомпенсований тонзиліт.

C. Хронічний компенсований тонзиліт.

D. Хронічний гіпертрофічний фарингіт.

E. Фаринкогомікоз.

Хворий, 10 років, скаржиться на затруднене носове дихання, періодичні головні болі. Хворіє з малих років. При пальцевому дослідженні носової частини горла остання заповнена м’якою тканиною. Дихання через ніс різко утруднене. Голос гугнявий. Інші ЛОР-органи без патології. Завдання: встановити діагноз

A. Хронічний ринофарингіт.

B. Юнацька ангіофіброма носової частини горла.

C. *Аденоїдні вегетації ІІІ ступеня.

D. Туберкульозний натічник.

E. Гіпертрофія задніх кінців нижніх носових раковин.

До ЛОР-кабінету дитячої поліклініки звернулась мати з дитиною 6 років і повідомила, що її дитина погано спить вночі, дихання шумне, рот завжди широко відкритий. Голос гугнявий, тверду їжу ковтає із зусиллям, їсть повільно і довго. Об’єктивно: відкритий прикус (верхні зуби виступають в перед), тверде піднебіння високе. Піднебінні мигдалики гладкі, різко збільшені (дотикаються один до іншого). Піднебінні дужки без змін, лакуни чисті, регіонарні лімфатичні вузли не збільшені. При пальцевому дослідженні носової частини горла у склепінні виявлено утворення м’яко еластичної консистенції, яке прикриває хоани. Завдання: встановити діагноз

A. Пухлина піднебінних мигдаликів.

B. Гіпертрофія піднебінних мигдаликів II ступеня, аденоїдні вегетації II ступеня.

C. Юнацька ангіофіброма носової частини горла.

D. *Гіпертрофія піднебінних мигдаликів III ступеня, аденоїдні вегетації III ступеня.

E. Аденоїдні вегетації II ступеня, хронічний тонзиліт.

Хворий, 30 років, скаржиться на відчуття стороннього тіла в горлі, значне утруднення дихання через гортань (утруднений вдих). Ці скарги з’явились після прийняття нового антибіотика. При непрямій ларингоскопії відмічено набряк слизової оболонки язикової поверхні надгортанника, черпакувато-надгортанних складок, задньої стінки входу в гортань. Інші ЛОР-органи без патології. Завдання: встановити діагноз

A. *Набряк гортані.

B. Гортанна ангіна.

C. Гострий катаральний ларингіт.

D. Флегмонозний ларингіт.

E. Хондроперихондрит гортані

Хворий, 40 років, скаржиться на відчуття дряпання та лоскотання в горлі, сухий кашель, хрипоту і швидку втомлюваність голосу. Хворіє 2 дні, після переохолодження. Об’єктивно: загальний стан хворого задовільний. Слизова оболонка гортані гіперемована, на поверхні її – невелика кількість в’язких виділень. Голосові складки інфільтровані, рухомість їх не змінена. Голос хриплий, дихання через гортань не порушень. Інші ЛОР-органи в нормі. Завдання: встановити діагноз

A. Загострення хронічного катарального ларингіту.

B. *Гострий катаральний ларингіт.

C. Флегмонозний ларингіт.

D. Набряк гортані.

E. Хондроперихондрит

103. Хворий, 34 років, скаржиться на сильний біль у горлі, що посилюється під час ковтання, утруднення дихання, хрипоту, кашель. Хворіє 2 дні, після вживання холодного молока. Об’єктивно: температура тіла 39 °С, інспіраторна задишка. При пальпації ділянка гортані відмічається болючістю, шийні лімфатичні вузли збільшені та болючі при пальпації. Непряма ларингоскопія: гіперемія та інфільтрація, слизової оболонки, набряк надгортанника, голосової щілини не видно. Інші ЛОР-органи без патології. Завдання: встановити діагноз

A. *Флегмонозний ларингіт.

B. Абсцес надгортанника.

C. Гортанна ангіна.

D. Хондроперихондрит.

E. Набряк гортані.

Хворий, 20 років, отримав удар по передній поверхні шиї. Через кілька годин з’явились задишка і хрипота. Хворий збуджений. В наявності тахікардія, інспіраторна задишка. Дихання шумне, чутне на відстані, шкіра бліда. Хворий веде себе неспокійно, кидається, в акті дихання приймає активну участь мускулатура грудної клітки, відмічається втягування надключичних, підключичних, яремних ямок, міжреберних проміжків і епігастральної ділянки під час вдиху. При ларингоскопії – пухлиноподібне утворення синюшного кольору лівої присінкової перекриває голосову щілину. Завдання: встановити діагноз

A. Гематома гортані, гострий стеноз гортані III стадії.

B. Гематома гортані, гострий стеноз гортані I стадії.

C. *Гематома гортані, гострий стеноз гортані II стадії.

D. Гематома гортані, гострий стеноз гортані IV стадії.

E. Стороннє тіло гортані, гострий стеноз гортані III стадії.

105. Хворий, 28 років, скаржиться на хрипоту, біль у ділянці гортані, особливо під час ковтання, незначне утруднення дихання через гортань. Хворіє протягом 3 днів, захворювання виникло від грипу. Дихання шумне, чутне на відстані, шкіра бліда. Хворий веде себе неспокійно, кидається, в акті дихання приймає активну участь мускулатура грудної клітки, відмічається втягування надключичних, підключичних, яремних ямок, міжреберних проміжків і епігастральної ділянки під час вдиху. Об’єктивно: температура тіла підвищена до 38,4 °С, При пальпації лімфатичні вузли шиї болючі та збільшені. Непряма ларингоскопія: гіперемія та інфільтрація слизової оболонки черпакувато-надгортанних і присінкових складок гортані, голосова щілина звужена.Інші ЛОР-органи без патології. Завдання: встановити діагноз

A. Набряк гортані

B. Гортанна ангіна, стеноз гортані І стадії.

C. Гортанна ангіна, стеноз гортані ІІІ стадії.

D. *Гортанна ангіна, стеноз гортані ІІ стадії.

E. Флегмонозний ларингіт

В дитяче ЛОР-відділення доставлена дитина, 2 років, зі скаргами на утруднення дихання, гавкаючий кашель, незначну хрипоту. Захворювання триває 3 дні, почалось воно з нежиттю, кашлю, підвищення температури тіла. Під час сну різко погіршилось дихання. Об’єктивно: дитина збуджена, шкіра бліда, в акті дихання приймає активну участь мускулатура грудної клітки, відмічається втягування надключичних, підключичних, яремних ямок, міжреберних проміжків і епігастральної ділянки під час вдиху. При ларингоскопія – слизова оболонка гортані гіперемована, в підскладковому просторі визначаються валики черевного кольору, голосова щілина різко звужена; під час кашлю виділилась значна кількість гнійного харкотиння. Інні ЛОР-органи без патології. Завдання: встановити діагноз

A. *Гострий ларинготрахеїт, гострий стеноз гортані ІІ стадії.

B. Дифтерія гортані, стеноз гортані І стадії.

C. Загорловий абсцес.

D. Стороннє тіло гортані, гострий стеноз гортані ІІ стадії.

E. Папіломатоз гортані

107. Хвора, 20 років, скаржиться на різку загальну слабкість, підвищення температури тіла до 38,7 °С, біль у горлі, утруднення ковтання, захлинання під час вживання їжі, втрату голосу, нестерпний беззвучний кашель із періодичним відтворенням темно-сірої плівки. Непряма ларингоскопія: слизова оболонка гортані гіперемована, вкрита сірою плівкою, що звужує голосову щілину. Інші ЛОР-органи без патології. Завдання: встановити діагноз

A. *Дифтерія гортані.

B. Підскладковий ларингіт.

C. Гортанна ангіна

D. Хондроперихондрит гортані

E. Набряк гортані.

Хворий,45 років, скаржиться на охриплість, підвищену втомлюваність голосу, покашлювання, підсилене виділення мокротиння. Хворіє 5 років. Ларингоскопія- застійна гіперемія слизової оболонки гортані, більш виражена в ділянці голосових складок; видно розширені кровоносні судини, в просвіті гортані слиз, голос хриплий. Інші ЛОР-органи без патології. Завдання: Встановити діагноз.

A. Дифтерія гортані.

B. Хронічний атрофічний ларингіт.

C. Хронічний гіпертрофічний ларингіт.

D. Гострий катаральний ларингіт.

E. *Хронічний катаральний ларингіт.

Хворий, 50 років, скаржиться на хрипоту, неприємні відчуття в горлі, періодичний сухий кашель. Хворіє 2 роки. Багато курить. Працює на підприємстві з запиленістю повітря. Непряма ларингоскопія: слизова оболонка голосових складок рожевого кольору, нерівномірно потовщена, рухомість гортані не порушена. Голос хриплий, дихання через гортань не утруднене. Завдання: встановити діагноз

A. Злоякісна пухлина гортані.

B. *Хронічний гіпертрофічний ларингіт, дифузна форма.

C. Туберкульоз гортані.

D. Склерома гортані.

E. Сифіліс гортані.

Хворому, 30 років, з приводу стенозу гортані ІІ стадії зроблена трахеостомія. Через 3 години після операції у пацієнта погіршилось дихання через трахеостому, з’явилась крепітація у ділянці переднього відділу шиї. Завдання: встановити діагноз

A. *Трахеоканюля вийшла з просвіту трахеї.

B. Трахеоканюля своїм кінцем вперлась в задню стінку трахеї.

C. Трахеоканюля закупорилась слизом.

D. Трахеоканюля закупорилась кров’ю.

E. Трахеоканюля закупорилась харкотинням.

В приймальне відділення дитячої лікарні доставлена дитина, 2 років, зі стенозом гортані в IV стадії (термінальна стадія). Завдання: визначити оптимальний вид хірургічного втручання

A. *Конікотомія.

B. Трахеостомія.

C. Ларингофісура.

D. Часткова резекція гортані.

E. Ларингектомія.

112. Дитина, 2 років, зі слів матері протягом останніх 3-х місяців з’явилась захриплість. Поступово наростало затруднення дихання, яке востаннідні стало шумним. При прямій ларингоскопії: голосова щілина частково закрита дрібногорбистими утвореннями сірого кольору, які нагадують цвітну капусту. Інші ЛОР-органи без патології. Завдання: встановити попередній діагноз

A. Лейкокератоз гортані.

B. Пахідермія гортані.

C. Лейкоплакія голосових складок.

D. Хронічний гіпертрофічний ларингіт.

E. *Папіломатоз гортані.

113. Хворий, 37 років, скаржиться на відчуття стороннього тіла в носі та утруднення носового дихання. Хворіє тривалий час. Риноскопія – бородавчасті нарости на слизовій оболонці перегородки носа.ІншіЛОР-органи без патології. Завдання: встановити попередній діагноз

A. Поліп перегородки носа.

B. *Папілома перегородки носа.

C. Рак перегородки носа.

D. Кровоточивий поліп перегородки носа.

E. Туберкульоз перегородки носа.

114. Хвора, 30 років, скаржиться на утруднення дихання через ліву половину носа, часті кровотечі з цієї половини. Bказані скарги з’явились під часвагітності. Риноскопія – в хрящовій частині перегородки носа зліва фіброматозний утвір на широкій основі круглої форми з часточковою поверхнею червоного кольору. Інші ЛОР-органи без патології. Завдання: встановити попередній діагноз

A. Папілома перегородки носа.

B. Туберкульоз перегородки носа.

C. Cифіліс перегородки носа.

D. *Кровоточивий поліп перегородки носа.

E. Cклерома перегородки носа.

115. Хворий, 56 років, скаржиться на захриплість протягом місяця. Болі при ковтанні немає. Попереднього переохолодження не відмічає. Багато курить, часто вживає алкогольні напої. Ларингоскопія:слизоваоболонка гортані рожевого кольору, волога, нальотів немає. Права голосова складка потовщена, горбиста, обмежено рухома при диханні, при фонації голосові складки змикаються неповністю. Інші ЛОР-органи без патології. Лімфатичні вузли шиї не збільшені. Завдання: встановити попередній діагноз

A. Папілома гортані

B. Хронічний гіпертрофічний ларингіт.

C. *Рак гортані.

D. Туберкульоз гортані.

E. Cифіліс гортанні.

Хворий, 58 років, скаржиться на постійне лівобічне утруднення носового дихання, кров’янисті смердючі виділення з лівої половини носа, часом носові кровотечі. Риноскопія – горбисте утворення рожевого кольору на перегородці носа. Інші ЛОР-органи без патології. Завдання: встановити попередній діагноз

A. *Рак перегородки носа.

B. Кровоточивий поліп перегородки носа.

C. Туберкульоз перегородки носа.

D. Cифіліс перегородки носа.

E. Папілома перегородки носа.

117. Хвора, 45 років, скаржиться на біль в зубах, патологічне розхитування зубів, деформацію лицевого рельєфу зліва, гнійні виділення з лівоїполовининоса. Захворювання розвивалось поступово, протягом місяця. Риноскопія – слизова оболонка лівої половини носа набрякла, гіперемована, гнійно-кров’янисті виділення у великій кількості у лівій половині носа. Рентгенологічно- гомогенне затемнення лівої верхньощелепової пазухи, зруйнування її нижньої стінки. Інші ЛОР-органи без патології. Завдання: встановити попередній діагноз

A. Загострення хронічного лівобічного одонтогенного верхньощелепового синуїту.

B. Лівобічний гострий одонтогенний верхньощелеповий синуїт.

C. *Рак лівої верхньощелепової пазухи.

D. Лівобічний гострий риногенний верхньощелеповий синуїт.

E. Загострення хронічного лівобічного риногенного верхньощелепового синуїту.

118. Хвора, 32 років, скаржиться на відчуття сухості в носі та горлі, постійні виділення в’язкого слизу, порушення носового та горлового дихання під час фізичного навантаження. Хворіє – 2 роки. Об’єктивно: в нижніх носових ходах (ближче до входу в ніс) з обох сторін наперегородціноса та на передньому відділі нижньої носової раковини визначаються рожевого кольору, безболісні інфільтрати різного розміру, до 1 см в діаметрі; м’яке піднебіння підтягнуте догори; хоани концентрично звужені; в підскладковому відділі гортані симетричні валики, слизова бліда, суха, вкрита в’язкими виділеннями та кірками. Завдання: встановити попередній діагноз

A. *Cклерома верхніх дихальних шляхів.

B. Туберкульоз верхніх дихальних шляхів.

C. Cифіліс верхніх дихальних шляхів.

D. Bовчак верхніх дихальних шляхів.

E. Проказа верхніх дихальних шляхів.

119. Хворий, 42 років, скаржиться на утруднене і болюче ковтання рідкої їжі та слини. Хворіє 3 місяці. Непряма ларангоскопія: у ділянці лівого черпакуватого хряща виявлено інфільтрат, який поширюється на черпакувато-надгортанну складку, у центрі інфільтрату неглибока виразка з нерівними краями блідо-рожевого кольору ів’ялогранулючимдном. Голосові складки блідо-рожевого кольору, рухомість їх не порушена (під час фонації змикаються повністю). Голос чистий, дихання через гортань вільна. Інші ЛОР-органи без патології. Завдання: встановити попередній діагноз

A. Cифіліс гортанні.

B. Cклерома гортані.

C. Новоутворення гортані.

D. Хронічний гіпертрофічний ларингіт.

E. *Туберкульоз гортані.

120. Хворий, 37 років, скаржиться на утруднене носове дихання, закладання носа,утвореннякірок, слизово-кров’янисті виділення, нерізкий біль у носі. Риноскопія – в початкових відділах перегородки носа неглибока виразка, на її дні видно в’ялі грануляції. Інші ЛОР-органи без патології. Завдання: встановити попередній діагноз

A. Cифіліс перегородки носа.

B. *Туберкульоз перегородки носа.

C. Кровоточивий поліп перегородки носа.

D. Рак перегородки носа.

E. Папілома перегородки носа.

121. Хвора, 30 років, скаржиться на утруднене носове дихання. При передній риноскопії в кістковому відділі перегородки носа виявлена виразка з підритими краями, сальним дном. Інші ЛОР-органи без патології. Завдання: встановити попередній діагноз

A. Кровоточивий коліт перегородки носа.

B. Туберкульоз перегородки носа.

C. *Cифіліс перегородки носа.

D. Рак коліт перегородки носа.

E. Папілома коліт перегородки носа.

122. Хворий, 18 років, скаржиться на деформацію зовнішнього носа, виділення крові з носових ходів, утруднення носового дихання. Годину тому отримавударв ділянку носа. Об’єктивно: спинка носа зміщена вправо, при пальпації відмічається біль, крепітація. B порожнині носа згустки крові. Інші ЛОР-органи без патології. Діагноз – закритий перелом кісток носа з зміщенням спинки вправо. Завдання: .вказати вид допомоги, яку необхідно надати хворому.

A. Eндональна репозиція кісткових відламків.

B. Eкстранальна операція з наступною репозицією кісткових відламків.

C. Eндональна операція з наступною репозицією кісткових відламків.

D. *Eкстранальна репозиція кісткових відламків.

E. Eкстранальна операція з вилученням кісткових відламків.

123. Хворий, 26 років, скаржиться на утруднене носове дихання. При опитуванні виявлено, що два дні тому була травма носа. Температура тіла 36,7 °C. Передня риноскопія: пухлиноподібне випинання слизової оболонки переднього відділу перегородки носа, червоного кольору з синюшним відтінком, м’якої консистенції, безболісне. Лікар провів пункцію даного випинання і вилучив 2 мл кров’янисто-серозної рідини. Зі сторони ЛОР-органів патологічних змін не виявлено. Завдання: встановити діагноз

A. *Гематома перегородки носа.

B. Aбсцес перегородки носа.

C. Перихондрит перегородки носа.

D. Періостит перегородки носа.

E. Перелом чотирикутного хряща перегородки носа.

124. Хворий, 22 років, скаржиться на головний біль, підвищення температури тіла,утруднененосове дихання, 6 днів тому переніс травму носа. Об’єктивно: температура тіла 38,5 °C. Тканини зовнішнього носа набряклі, гіперемовані, при пальпації безболісні. При передній риноскопії з обох сторін перегородки носа визначається випинання синюшно-червоного кольору, м’якої консистенції. При розтині випинання зліва отримано 2 мл гною. Інші ЛОР-органи без патології. Завдання: встановити діагноз

A. Гематома перегородки носа.

B. *Гематома, aбсцес перегородки носа.

C. Перихондрит перегородки носа.

D. Періостит перегородки носа.

E. Перелом чотирикутного хряща перегородки носа.

125. Дооториноларингологазвернулась мама з трьохрічною дитиною, у якої в наявності гнійні виділення з лівої половини носа протягом тижня. Яка найбільш вірогідна причина гнійних виділень у цієї дитини?

A. *Cтороннє тіло лівої половини носа, що тривалий час там знаходиться.

B. Лівобічний гострий гнійний верхньощелеповий синуїт.

C. Лівобічний гострий гнійний етмоїдит.

D. Дифтерія носа.

E. Гострий риніт.

Хворий, 12 років, скаржиться на тривалий безперервний нападоподібний гавкаючий кашель, «хлопання» під час дихання. B анамнезі є вказівка на аспірацію стороннього тіла – шкарлупи з гарбузового зерна. При дослідженні носа, горла, гортані патології не виявлено. Завдання: встановити попередній діагноз

A. Cтороннє тіло лівого бронха.

B. Фіксоване стороннє тіло трахеї.

C. Cтороннє тіло правого бронха

D. *Балотуюче стороннє тіло трахеї.

E. Cтороннє тіло гортані.

Хлопчик, 6 років, скаржиться на кашель, утруднене дихання. Aнамнестично установлено, що хлопчик їв горіх і несподівано закашлявся, з’явилось утруднене дихання. Об’єктивно: періодичний кашель, утруднений видих, відставання правої половини грудної клітки в аорті дихання. Перкуторно визначається тимпаніт справа, аускультативно – послаблене дихання, рентгенологічно – зміщення органів середостіння вліво. Завдання: встановити попередній діагноз

A. Фіксоване стороннє тіло трахеї.

B. Балотуюче стороннє тіло трахеї.

C. *Cтороннє тіло правого бронха, клапанний тип закупорки бронха.

D. Cтороннє тіло правого бронха, повний тип закупорки бронха.

E. Cтороннє тіло правого бронха, сквозний тип закупорки бронха.

128. B ЛОР-відділення доставлений хворий, 63 років, зі скаргами на біль за грудиною,непрохідністьїжі, блювання після вживання їжі. Aнамнестично установлено, що хворий їв куряче м’ясо. Об’єктивно: підшкірна емфізема зліва в ділянці шиї. Непряма гіпофарингоскопія – в гортаній частині горла виявляється велика кількість слини. Установлений діагноз стороннього тіла стравоходу. Інші ЛОР-органи без патології. Завдання: вказати, яке ускладнення виникло у хворого при сторонньому тілі стравоходу.

A. Перфорація аорти.

B. Перфорація грудного відділу стравоходу.

C. Eзофагіт.

D. Периезофагіт.

E. *Перфорація шийного відділу стравоходу.


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 2124;